Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Тема за ДЕЙСТВАЩИТЕ радиоклубове в България. Да им направим малко реклама.
lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от lz1mnw » 10 авг 2010, 18:30

Здравейте на всички , след доста голям период на еднолично обсебване и еднолична дейност с името на радиоклуб- LZ 1 KSC Смолян след проведено събрание организираното радиолюбителство отново се завърна и ентусиазма на хората също.В момента търсим подходяща стая за радиоклуб .Още на първото събрание възникна въпроса за обучение на желаещи на телеграфия (в това число и моя милост :wink: ).Лошото е ,че човека "стопанисвал "и работил от името на LZ 1 KSC е прибрал всичко което е било на радиклуба ние започваме от нулата и ни липсват всякакви техники и апаратура .Та проблема ни е следния и ако някой ни помогне ще сме много зъдължени и благодарни : Нужни ни са няколко морзови ключа за да започнем първи стъпки в телеграфията . Благодаря предварително на всички които ни помогнат. Мишо LZ1MNW тел. 0878721874



lz1ev
Мнения: 3
Регистриран на: 14 авг 2010, 22:25

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от lz1ev » 15 авг 2010, 20:34

Драги Мишо. Останах неприятно изненадан от писмото ти.Надявах се злобата ти към LZ1KSC да е отминала отдавна.Като председател на управителният съвет на клуба се надявах да дадеш отчет за работата си в клуб. Във твоето ръководство са както хората отговарящи за състезателната и конструкторска дейност,така също връзки с общественоста и финансийте разбира се и отговогника на станцията.Аз съм отговорник на радиостанцията и мисля че съм допринесъл тя да се представя добре и спазва всички разпоредби. Ръководството е твоя задача и моля те не заблуждавай с еднолично ръководство. Аз само съм отговорник на радиостанцията. Що се отнася за имуществото на клуба то не е наследено от някъде ,а е от радиолюбителите . С писмо на кмета ,стаята трябваше да се предостави на ансамбъл Родопа. На вратата на клуба имаше обява всеки който има имущество в клуба да си го вземе. Мисля в момента няма някой който да не си е получил това което е донесъл.Молиш хората за милостиня за телеграфни ключове. Всеки който е донесъл такова нещо да дойде да си ги вземе. Трябва да се съгласиш с мене че това което съм донесъл аз ,то си е мое.Ако имаш притенций към нещо ,моляте обади ми се да ти го дам.Желателно е да престанеш да занимаваш хората с твоите глупости. Нека да не започваме от начало и да разкриваме какво се случи в клуба и защо бяхме опрели до разследване и полиция и благодари на Васко LZ3WC че укроти нещата. Ако желаеш да говорим по въпроса можеш да ми се обадиш.Би било добре да не заблуждаваш излишно хората. 73 LZ1EV



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от LZ1CY » 15 авг 2010, 23:15

И Вие ли започнахте да си вадите "кирливите ризи" във форума,пред всички?
Това се прави в по тясен кръг,ако някой трябва да си "разтовари" негативната
енергия.Мислех /а и съм с такива спомени от близкото минало/,че Смолян и
хората му /в това число и радиолюбителите/ са едно от малкото "чисти" места,
останали в България.Подтемата е "да направим малко реклама на действуващите
радиоклубове". По този начин реклама не се прави. Клуб не се прави от "кутии" и
морзови ключове,клуб се прави от хора.Тези хора трябва да има къде да се събират,
кутиите и ключовете идват после.А ако няма къде да се събират -алтернативата е
периодично събиране в кръчми или други обществени места.Тогава кутии и ключове
не са необходими.Това изобщо няма да попречи на желаещите да научат телеграфията
-предполагам,че всеки в къщи си има "домашен радиоклуб" с компютър и съответните
програми а мoрзови ключове могат да се намерят,в краен случай,като куриоз ,може да
се направи морзов ключ и от щипка за пране.Мястото на молбата за ключовете е в
раздела"Базар" на сайта. Е,всеки може да си купи ключ и от eBay /аз направих така/.
Там,освен "класните" и скъпи морзови ключове, има и предложения за много ключове
"made in LZ" от бившата военна организация!!!!!!!!Е,вече имаме нова,пазарна икономика.
Желая успех на желаещите да се събират,да правят клубове,благородно им завиждам.
73


LZ1CY

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от lz1mnw » 16 авг 2010, 07:17

lz1ev написа:Драги Мишо. Останах неприятно изненадан от писмото ти.Надявах се злобата ти към LZ1KSC да е отминала отдавна.Като председател на управителният съвет на клуба се надявах да дадеш отчет за работата си в клуб. Във твоето ръководство са както хората отговарящи за състезателната и конструкторска дейност,така също връзки с общественоста и финансийте разбира се и отговогника на станцията.Аз съм отговорник на радиостанцията и мисля че съм допринесъл тя да се представя добре и спазва всички разпоредби. Ръководството е твоя задача и моля те не заблуждавай с еднолично ръководство. Аз само съм отговорник на радиостанцията. Що се отнася за имуществото на клуба то не е наследено от някъде ,а е от радиолюбителите . С писмо на кмета ,стаята трябваше да се предостави на ансамбъл Родопа. На вратата на клуба имаше обява всеки който има имущество в клуба да си го вземе. Мисля в момента няма някой който да не си е получил това което е донесъл.Молиш хората за милостиня за телеграфни ключове. Всеки който е донесъл такова нещо да дойде да си ги вземе. Трябва да се съгласиш с мене че това което съм донесъл аз ,то си е мое.Ако имаш притенций към нещо ,моляте обади ми се да ти го дам.Желателно е да престанеш да занимаваш хората с твоите глупости. Нека да не започваме от начало и да разкриваме какво се случи в клуба и защо бяхме опрели до разследване и полиция и благодари на Васко LZ3WC че укроти нещата. Ако желаеш да говорим по въпроса можеш да ми се обадиш.Би било добре да не заблуждаваш излишно хората. 73 LZ1EV
LZ 1 EV ,радиолюбителите ни познават достатъчно добре и теб и мен и нека сами преценят кой е прав и кой не затова ще спра до тук .
Благодаря на Злати за ключа който ни прати .Продължаваме да търсим поне 8-10 ключа .



LZ1NUC
Мнения: 4
Регистриран на: 08 май 2010, 17:57

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от LZ1NUC » 16 авг 2010, 19:07

Честито! Пожелавам ви успех! Ще кажа само едно: LZ1KZX в София- поради разни обективни причини стои затворен, пита се само къде е ползата...



lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от lz1mnw » 16 авг 2010, 21:00

LZ1NUC написа:Честито! Пожелавам ви успех! Ще кажа само едно: LZ1KZX в София- поради разни обективни причини стои затворен, пита се само къде е ползата...
Благодаря ти .Набрахме оборот .....Ще ни бъде като радиоклуб ....И стаята е почти намерена а за мерака на радиолюбителите няма да пиша .....Той ще си проличи...



LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смолянски радиоклуб - LZ 1 KSC

Мнение от LZ1DJ » 16 яну 2011, 10:26

Драги ми приятели. С мъка чета тези редове, като знам колко сплотени и гостоприемни сте били на традиционните роженски срещи и изобщо. Като знам и колко амбициозни бяхте в направата на репитрите, а то не бе само амбиция, а и много труд. Е, струва ли си да се задгърби всичко това - едно благородно дело. Вярно, че понякога и ние по-възрастните и с по-голям стаж радиолюбители се бъркаме и даваме излишни съвети. Има една поговорка, че прехвален светец и БОГУ не е драг. Нека се даде път на младите, да работят и творят, защото сами виждаме, че ако няма новаторство, радиолюбителството загива. Че винаги някой може да знае повече от другия, но това не бива да ни дразни, а да дава светлинка в движението. Много драго ще ми бъде, а съм сигурен и на тези, които са били на роженските срещи, пак да се срещнем в непринудена традиционна другарска среща. Вярвам, че здравият разум ще надделее и пак ще се чуваме на рожеските репитри и срещаме на Рожен. До нова среща ПРИЯТЕЛИ добри. 73 LZ1DJ - Коста.



Отговори