Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Тема за ДЕЙСТВАЩИТЕ радиоклубове в България. Да им направим малко реклама.
LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1CY » 30 окт 2013, 10:22

Впечатли ме подзаглавието на раздела - "Да им направим малко реклама".
А защо те самите да не си направят малко реклама или просто да отчетат
накратко пред масовата публика дейността си в този 3 годишен период,
между двете Общи събрания?До Общото събрание остава месец и половина.
В списъка с членовете на БФРЛ фигурират 20 радиоклуба и сдружения.
http://wiki.bfra.org/%D0%91%D0%A4%D0%A0 ... 0%B2%D0%B5
Съгласно написаното "в книгите" тези юридически субекти трябва да си направят
събрания и да изберат представител,който ще упражни глас на Общото събрание.
След като тези 20 радиоклуба и сдружения ще избират ръководството на БФРЛ,
хората сигурно искат да знаят каква дейност и какви успехи имат те през този период.
Желателно е да напишат тук кратко представяне - брой на членове,брой участия във
вътрешни състезания,брой участия в международни състезания,брой /или килограми/
медали,спечелени на тези състезания /все пак сме спортна федерация а те са спортни
радиоклубове/,други дейности "в ползу роду", обучени нови радиолюбители,изградени
съоръжения,подпомагащи радиолюбителската дейност и др.
Горенаписаното е мое лично мнение и предложение,не ангажирам никого.
73


LZ1CY

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1RF » 05 ное 2013, 10:43

Смятам, че е редно УС на БФРЛ също да излезе със своя оценка за работата на радиоклубовете членове на федерацията. Също така смятам, че е редно, както се наложи практиката от последните три конференции Председателят на УС да публикува отчетния доклад значително по-рано от датата на самото Общо събрание за да може с него да се запознаят радиолюбителите и да обсъдят предварително въпросите, които са от значение за развитието на организацията./логично е докладът да се публикува поне един месец преди датата на Общото събрание, както и дневния ред/ Също така е важно да се публикува съобщението за Общото събрание излязло в държавен вестник за да сме убедени, че събранието ще бъде легитимно. Предлагам да се открие нова тема във форума или тази да се преформулира /ако не възразяна Ангел/ - Общо събрание на БФРЛ - 2013 год. в която тема приканвам написаното да бъде обективно, разумно и най-важното аргументирано, а не базиращо се на емоции.

LZ1RF - Милчо Миланов



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1CY » 05 ное 2013, 15:10

Нямам възражения относно преименуването на темата.Администратора да направи каквото е необходимо,моля.
За мен е важно останалите радиолюбители /освен 20 делегирани на конференцията/ да се запознаят накратко
с дейноста на тези клубове през отчетния период,респективно с дейноста на БФРЛ на базата на отчетния доклад.
За една седмица, от публикуването на това съобщение до сега, над 150 човека са се интересували да прочетат нещо
но за съжаление от клубовете още няма нищо.Молбата ми беше като обикновен радиолюбител, след известно време,
ако естествено няма резултат до тогава,ще трябва да ги помоля като член на КС.Мисля,че отчетите на отделните
клубове-членове е една от базите за общия доклад на УС.Ще почакаме,все още има време,дано да има и желание.
73


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от lz1yq » 05 ное 2013, 17:06

Здравейте, виждам че има интерес за това какво се случва с клубовете.С две думи, 19 членове на клуба LZ1KFM/LZ5R. В приложението е и класирането на LZ1KFM/LZ5R в състезанията от 2010 до 2012. За класиранията през 2013 малко по късно.
Прикачени файлове
KLASACIA LZ5R.odt
(6.22 KиБ) Свален 549 пъти



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от lz3nn » 05 ное 2013, 18:11

Линка към ДВ
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=79652
и самият брой на ДВ.
Линка беше включен в статията на сайта, но нямам представа защо не се е появил.
Приканвам към по-голяма активност клубовете и всички колеги.

Виктор - LZ3NN
Прикачени файлове
92_13.pdf
(950.52 KиБ) Свален 464 пъти



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от lz3kf » 06 ное 2013, 07:59

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:56, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1CY » 06 ное 2013, 10:12

Да,под това заглавие темата стана доста широка и ако администраторите преценят могат да я преместят.
Първоначалната ми цел беше да се "размърдат" малко радиоклубовете-членове и да види народа,че се
прави нещо,че ги има тези клубове.Вече пример даде спортен радиоклуб,асоцииран член /може би не
съм точен в определението,моля да бъда извинен/ с дълъг и богат отчет,сега е ред на другите.Смятам,
че основното място на тази дискусия трябва да бъде този форум,все пак трябва да уважаваме сайта и форума
на федерацията.Естествено,темата в социалната мрежа също е полезна,в зависимост от предпочитанията на
четящите.Да не бързаме с номинациите и тяхното време ще дойде след като хората се запознаят с дейноста
на клубовете,с дейноста на федерацията и членовете на ръководството ,но това ще стане след публикуването
на съответните отчети или презентации.Ще бъде много приятно ако по време на дискусията цари доброто
настроение,приятелството,възпитанието и културата с което е известна нашата гилдия.
73


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ3NY » 06 ное 2013, 11:12

Здравейте

Какво по добро място за темата от ДЕЙСТВАЩИ радиоклубове? Все пак членовете на БФРЛ са действащи радиоклубове. Разбира се, ако държите, ще преместя темата веднага.
Всъщност идеята ми за този раздел беше, да се направи реклама на действащите в момента клубове, за да може случаен посетител, ако изяви желание да намери подходящия за него радиоклуб. Темата стана още по-актуална, след като бе затворен свободния раздел, където хората можеха да питат каквото ги интересува. До ден днешен няма никъде актуален списък с радиокубовете в България с адреси и координати за връзка. Ако има подобно нещо, но не знам за него, то моля за извинение.

Крис, мисля че си пропуснал най-важното в дейността на клуба - нелеката задача по организацията на присъствените състезания.

Колкото до индивидуалните отчети на членовете на УС, мисля наистина мястото им е като отделни теми в "делата и документите" на БФРЛ.

Мнението ми е лично и никой не ангажирам с него.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от lz3kf » 06 ное 2013, 19:19

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:55, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1CY » 06 ное 2013, 21:02

Добър вечер г-н Вълчев,
Трогнат съм от вниманието към моята скромна особа но на въпросите ти сам няма да мога
да отговоря поради простата причина,че нямам телепатичните възможности да знам какво
мислят и какво са решили ръководствата на въпросните 20 радиоклуба-членове на БФРЛ.
lz3kf написа: В какъв срок се очаква това, което пишеш да стане ??? Това какъв характер има - препоръчителен или задължителен???
Всичко,което съм написал в първият си пост няма нито препоръчителен,нито задължителен
характер,това беше просто една молба към съответните хора да "осветлят" малко работата
на тези радиоклубове пред масовия радиолюбител,да се знае къде какво става и изобщо
става ли нещо.
lz3kf написа:Но ако следваме твоята логика в по-горните ти постове и в някои други дебати, изникват следните въпроси:
Членовете на БФРЛ трябва да направят свои събрания, на които да изберат свой представител за ОС : "Съгласно написаното "в книгите" тези юридически субекти трябва да си направят събрания и да изберат представител,който ще упражни глас на Общото събрание."
Кога ще ги направят тези събрания?
Там ли всеки клуб ще обсъди количествения и персоналния състав на УС и КС?
Какви права ще делегира на своя представител в работата на ОС - да гласува само за "своите" номинации или ще му даде свобода в неговия избор и гласуване?
Не мога да разбера какво неясно има в това,което съм написал.Естествено е за да се излъчи делегат
за Общото събрание трябва да се направи съответното отчетно събрание на дадения радиоклуб-член,
на което събрание се приема отчетния доклад на ръководството на юридическия субект,евентуално се
избира ново ръководство,промяна на устава и т.н. подробности.Датата за провеждане на такова събрание
се определя от ръководството на клуба и аз съвсем не мога да знам кога ще бъде,още повече на 20 радиоклуба
из цялата страна.Естествено това събрание трябва да бъде преди Общото събрание на федерацията и доклада
на съответния клуб да послужи за информация при изготвяне на доклада на УС на БФРЛ,та нали дейността на
федерацията се базира на дейноста на тези 20 радиоклуба-членове.Излъчения представител за Общото събрание
ще трябва да представлява интересите на радиоклуба,който го е делегирал.Предполага се,че неговото лично
мнение ще съвпада с това на хората,които са го избрали,в противен случай те не биха го избрали.
lz3kf написа:Какви права в издигането на кандидатури и по какъв ред ще се упражни това от радиолюбителите, които не членуват и не заплащат членски внос, но участват в организационния живот на БФРЛ и не са безразлични към нейното бъдеще?
Мисля,че в Устава пише кой може да избира и да бъде избиран.
lz3kf написа:Кой е крайният срок за предложения и публичното им обсъждане?
За да има начален и краен срок на нещо,то трябва да е прието и огласено като официално мероприятие,
повтарям,това беше една молба от моя страна,като обикновен радиолюбител,към имащите право да бъдат избирани и да
избират /членовете на тези 20 радиоклуба/ за да могат хората,обикновенните радиолюбители,да имат някаква представа
за тяхната дейност,за приноса им към радиолюбителството през този отчетен период.
lz3kf написа:Естествено въпросите ми не са само към Ангел Гугов, а към всички четящи тази тема. Очаквам вашите разяснения и мнения.
Надявам се на участието на повече хора в дискусията и най вече на представители от клубовете-членове,което ще даде
отговори на повечето от зададените въпроси.
Приятна вечер, г-н Вълчев. Споделял съм с теб и по рано - Гледай си рахата,децата,къщата,колата /може и жената/,
всичко друго е само хоби за свободното време.Бъде здрав.
73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Общото събрание на БФРЛ 2013 г.

Мнение от LZ1CY » 14 ное 2013, 13:29

Един месец до Общото събрание на БФРЛ. От повече от две седмици молбата ми а и
желанието на близо 500 други радиолюбители,посетили тази тема, да научим нещо
за работата и постиженията на радиоклубовете членове на БФРЛ през този 3 годишен
период,все още "виси във въздуха".Нито един от 20-те члена на БФРЛ не пожела дори
бегло да напомни за съществуването си.Предполагам,че повечето от тях имат желание
направо да поместят отчетния доклад ,изнесен на собствените им събрания,които може
би още не са проведени поради обективни или субективни причини - липса на помещения
за целта,лошото време непозволяващо да се проведе събранието на пейките в кварталната
градинка и др. но това не пречеше да поместят в резюме няколко изречения. Благодаря на
всички обърнали внимание на тази тема. Както казва LZ3KF "обратното броене започна".
Може би ще има някакъв резултат и информация в друга тема,в друг раздел на форума.
73


LZ1CY

Отговори