ПИСМО - ОТГОВОР

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от LZ1RF » 07 сеп 2010, 14:02

From: Viktor Tsenkov
To: milanov@mtt.bg ; kotev@compass.bg
Sent: Friday, September 03, 2010 12:43 AM
Subject: BRFA - LZ3NN

До г-н Милчо Миланов
Копие до г-н Иван Котев

I. Неуточнени досега плащания от сметка ЛЕВА на БФРЛ:
1. На 12.09.2007 – превод към КРИСТИ 2005 ЕООД за 672лв. по ф-ра 0000000015 от 07/06/2007
2. На 10.07.2008 – превод към Иван Грудев ЕТ за 160.80лв по фактура 0000001286 от 3/06/2008
3. На 08.10.2008 – превод към СПЕКТРА-7 за 747.24лв по проформа 52 от 26/08/09
4. На 24.11.2009 – превод към Милчо Миланов за 1800лв.
5. На 28.12.2009 првод към ФАТУМ ООД за 498лв. по фактура 179 от 28.12.2009

По плащанията за провеждане на мероприятията в Обзор има следните общи неясности.
- За плащанията към Румен Русев (рекламни материални) и Милчо Миланов (общи разходи) няма никакви отчети за какво точно и какви консумативи са плащани. Моля за уточнения и прилагане на отчети.

II. Считам, че плащниятa на следните суми от сметката на БФРЛ:
- 05.01.2010 - 4400лв. към МТТ
- 18.12.2009 - 600лв 50LZKAA
са абсолютно неприемливи и недопустими.
Моля за тяхното незабавно възстановяване.
За тях няма абсолютно никави основания – решения на УС за направата на съответният проект, неговото финансиране и т.н.
Всеки може да си прави развойна дейност под егидата на БФРЛ, но федерацията не е длъжна да го финасира, без съответното решение. Не бива да се бърка клуб и федерация.

ІІІ. Според моето скромно мнение плащанията към МТТ за наем на БФРЛ, извършени след 24.04.2010 са неправомерни.
С това свое и всички последващи действия г-н Миланов зачерква огромнният си принос към БФРЛ и обрича себе си на всеобщо презрение сред мнозенстовото радиолюбители в страната.
Тези плащания не се различават по нищо като същност, в сравнение с плащането за участието на LZ отбора на Световното ARDF първенство в Хърватска. За това плащане г-н Миланов пожела подписи от старият УС, за да се оправдае плащането. Та питам аз защо не пойска подобно разрешение от членовете на стария УС, когато преведе след конференцията 13440лв за наем, без никой да е виждал договор. Всички тези, повече от пет години г-н Миланов парадираше, че плаща наема на федерацият от неговата фирма.
Друг е въпроса, че сключването на подобен договор противоречи на на Устава на БФРЛ.
До сега не сме получили и точна разбивка за релано платените суми от МТТ за офиса в БИЦ-ИЗОТ. Според мен сумата е значително завишена.
По отношение на договора, ако се стигне до там, компетентните органи могат да се произнесат, след експертиза, кога е сключен и кога е подписан (по точно времето и годината).
Уверявам, има достатъчно хора, които ще рискуват собствени средства (не на БФРЛ) с които да се заведат съответните наказателни производства против г-н Миланов. Медийте съм сигурен, също ще проявят подобаващ интерес.

Моля г-н Миланов да прояви мъдрост и да възстанови всички неправомерно преведени суми от БФРЛ към МТТ и Милчо Миланов.

С уважение: Виктор Ценков – LZ3NN

ОТКРИТО ПИСМО – ОТГОВОР
ДО
ВИКТОР ЦЕНКОВ

Уважаеми г-н Ценков

Ще се опитам да отговоря на доколкото разбирам окончателните претенции от Ваша страна към мен.

1.По повод неуточнените плащания от страна на БФРЛ по изброените от Вас фактури, имайки предвид, че ръководите собствен бизнес би трябвало да сте наясно, че фактурата е „основание за плащане” за предоставена стока или услуга. Че тези суми са заплатени на съответните фирми за извършени от тях услуги или продадени стоки на БФРЛ. С тези пари не може да бъде злоупотребено. Тук ще Ви отговоря и на въпроса, защо съм поискал решение на стария УС за плащането на 5300 евро за Хърватска. Защото, просто нямах основание за това плащане. Нямах документ. Извинете, но Вашата дума за мен не е основание. Доказахте го с поведнието си. В случая с плащанията за наема има договор и издадени надлежни фактури и това е основанието за тези преводи. На всичкото отгоре по тези фактури е платен и ДДС в значителни размери към държавата, и ще трябва да се обърнете и към НАП за да ви го върне. Така че след като плащането извършено от мен след 24.04.2010 г. за Хърватска е законно, то логично е и плащането на наема да е законно след като и за двете плащания има основание.

2.Претенциите Ви към Румен Русев са най-малкото неоснователни за да не кажа неморални. На него и на такива като него не искам да ги изброявам всички за да не ги правя изкуствено Ваши врагове, БФРЛ не може да се отблагодари за участието им при провеждането на всички големи състезания у нас. Няма с какво да им се отплатим за неуморния, самоотвержен и всеотдаен труд. И аз искам да им се извиня, че наистина недостатъчно бяха компенсирани за положените от тях усилия.

3.И като става въпрос за отчети г-н Ценков, бихте ли представили Вашите отчети и фактури за преведените Ви лично по Вашата сметка суми по дати, както следва:
- 600.00 лв на 27.06.2007 год.
- 600.00 лв на 02.08.2007 год.
- 4876.25 лв на 04.09.2007 год.
- 1000.00 лв на 29.07.2009 год.
- 1500.00 лв на 31.08.2009 год.
- 4500.00 лв. на 01.10.2009 год.
- 4111.44 лв на 08.10.2009 год.
Ще оспорите ли преводите или е необходимо да публикувам банковите извлечения?

4. Ще ни представите ли фактурите на закупените от фирма АЦОМ основни средства /не малоценни и малотрайни/ за над 5 000.00 щ.д., както и опис на имуществото и къде се намира то? Ще ни информирате ли колко пъти с апаратура на БФРЛ сте организирали чуждестранни състезания и срещу какво? Ще ни кажете ли какви са причините да настоявате и на двете големи състезания отбора на Украйна да не плаща за участието си в тренировките, както и да получи значително облекчение при окончателното заплащане на участието си в тях?

5. Ще ни представите ли отчета за получените и изразходвани от Вас 15 000 евро през 2008 год. за „екскурзията” ви на състезанията в Корея? Затова ли някои са толкова злостни, защото се наложи да доплащат за нея ли? Вярно е, някои много обичат екскурзиите. Много...

6. Правите ли си сметка, че със заплатените през 2006 и 2009 год. общо 10 000 евро за участието ви в международните състезания у нас и заплатените последно през 2010 год. 5 300 евро за Хърватска сумата, която е получил „приятелския и семеен около вас кръг” възлиза на близо 80 000 лв и това е само от края на 2006 до началото на 2010 год. Малко ли ви е г-н Ценков? Ще сметнете ли цената на извоюван медал? /нали ще изключите тези получени в страната ни/ И тъй като някои се интересуваха, ето къде е имуществото на федерацията за тези 3 години. Затова ще се сърдят колегите по късовълнов спорт и сигурно с право.

7. Тук специално искам да изкажа извинението си пред отец Стефан от Поликраище затова, че независимо от усилията ми не можах да създам условия, адекватно да се отблагодарим на децата му за положените от тях огромни усилия и класирането им в състезанията по скоростна телеграфия. Дори бях обвинен, че неправомерно Илия - LZ4UU е бил награден с трансивър от БФРЛ на специално организирано за него състезание.
Отец Стефан, дълбок поклон и извинения. Имаш прекрасни деца. Нека бог ги закриля. Ти беше прав - БФРЛ наистина не е достойна за тях.

Г-н Ценков,
Дълго време можете да заблуждавате малка група хора, за кратко можете да заблудите и голяма група хора, но дълго време да заблуждавате всички просто няма да ви се отдаде, но пробвайте. Може би чрез групата организирани клакьори, чрез всяването на страх и заплахите във форума може и да удължите този период.

Наясно ли сте г-н Ценков, че докато вие вече близо 6 месеца се занимавате с меко казано с глупости, Ви предстои да организирате домакинството на поредното международно младежко първенство по ARDF през 2011 год. /което домакинство, категорично ще подчертая, бе извоювано не благодарение на Вас/ Наясно ли сте, че досега трябваше да има вече сайт за състезанието да бъде определено мястото и да бъдат сключени договорите с хотелите. Пожелавам Ви да го организирате и проведете също така успешно, както тези за които аз съм имал отговорност за да можете да продължите успешното финансиране на „приятелския си кръг” за следващия тригодишен период. Надявам се на това състезание за разлика от мен, да заплатите адекватно и на такива като Румен Русев, участващи с труда си при организацията и провеждането му.

А що се отнася до ДРМ апаратурата. Моето виждане за комуникациите при кризи, бедствия и аварии е било такова. Разбирам по тяхно признание, че е имало радиолюбители, които от 30 години са се занимавали в това направление и вие ще разчитате на изградените от тях пунктове за приемане и предаване на телеграми и на бойскаутските организации за разнасянето им с велосипеди. Е наистина някои имат фантазия. Така че при тези обстоятелства не ми остава нищо друго, освен да предложа на УС чрез студентския радиоклуб да предостави закупеното ДРМ оборудване на ТУ за обучение на студентите, като форма на реклама на БФРЛ.

Не исках да повярвам, когато колеги радиолюбители ме предупредиха, че се подготвя това, което и стана. Надявах се, че Вие г-н Ценков, като радиолюбител, а и групата около Вас ще си даде сметка, колко много е получила от БФРЛ и затова ще положи усилия за да покаже, че го е оценила. Затова лично Ви предложих за нов Председател на УС на БФРЛ. Явно съм сгрешил, а може би не...? За съжаление се оказа, че вие не само не оценявате това, което сте получили, но смятате че предоставеното Ви е недостатъчно. Явно въпрос на критерии.
И един личен съвет. Недейте да съдите г- н Ценков. Дали приноса ми към БФРЛ е „огромен” и дали „обричам себе си на всеобщо презрение” не сте Вие човекът, който ще отсъди. Единствените съдници са Бог и времето. Имаш приятели, които разбират, попитай ги какво е написано в Библията за тези, които съдят.

И накрая г-н Ценков,
Както пишете и в писмото си има хора, които са „готови да рискуват” собствени средства. Прав сте г-н Ценков именно да рискуват. А кой и защо „рискува”, а не предоставя парите веднага и безрезервно и безвъзмездно, а г-н Ценков? Приветствам решението ви да „рискувате” и сезирате „съответните органи”, като заведете „съответните наказателни производства” срещу мен. А така ще получите и точната разбивка на платените от фирма МТТ фактури на БИЦ-ИЗОТ за които по-горе изказвате съмнение.
Но г-н Ценков, какво ще стане в случай, че „съответните органи” откажат да образуват тези производства или изхода от тях не е във Ваша полза?

ГОТОВ ЛИ СТЕ ДА ПОДАДЕТЕ ОСТАВКАТА СИ?
Макар, че това би било награда за Вас. И според мен наистина заслужавате да изкарате мандата си...

Милчо Миланов – LZ1RF



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от lz3nn » 07 сеп 2010, 17:11

Здравейте г-н Миланов,
За съжаление Вие превърнахте дебата в махленски, не го направих аз със сигурност.
Аз исках цивилизовано да отстраним проблемите и да се започне на чисто. Затова всичи интересуващи ме въпроси Ви ги поставях писмено с копие до Иван Котев.
Явно мислейки, че със злостните нападки срещу мен ще се оправдаете безобразията, които правихте през тези години (вината е до голяма степен на всички нас от УС) и атаката е най-дорото нападение. Уверявам Ви това няма да стане.
На всеки един от поставените Ви въпроси към мен ще бъде отговорено подробно, аргуемнтирано и с факти, както винаги съм го правил и ще го правя, но нещо не виждам разумни отговори от Ваша страна на неудобните въроси а само злоба и клевети.... Общите Ви приказки не дават отговори.
Аз съм чист пред съвестта си и съм сигурен,че след всикчко което съм правил и ще правя, ще мога да погледна хората в очите.

За сега толкова - довечера пълни подробности.
73! Виктор



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от lz3nn » 08 сеп 2010, 02:02

ОТКРИТО ПИСМО – ОТГОВОР
ДО
МИЛЧО МИЛАНОВ

Г-Н МИЛАНОВ

Не исках да стигаме до тук, но явно Вашето възпитание е по-различно от моето и със съжаление трябва да се принизя до него, понеже иначе рискувам да не ме разберете.

1.По повод неуточнените плащания от страна на БФРЛ по изброените от Вас фактури, имайки предвид, че ръководите собствен бизнес би трябвало да сте наясно, че фактурата е „основание за плащане” за предоставена стока или услуга. Че тези суми са заплатени на съответните фирми за извършени от тях услуги или продадени стоки на БФРЛ. С тези пари не може да бъде злоупотребено. Тук ще Ви отговоря и на въпроса, защо съм поискал решение на стария УС за плащането на 5300 евро за Хърватска. Защото, просто нямах основание за това плащане. Нямах документ. Извинете, но Вашата дума за мен не е основание. Доказахте го с поведнието си. В случая с плащанията за наема има договор и издадени надлежни фактури и това е основанието за тези преводи. На всичкото отгоре по тези фактури е платен и ДДС в значителни размери към държавата, и ще трябва да се обърнете и към НАП за да ви го върне. Така че след като плащането извършено от мен след 24.04.2010 г. за Хърватска е законно, то логично е и плащането на наема да е законно след като и за двете плащания има основание

- Не бъркате управлението на собствната Ви фирма и управлението на една организация в обществена полза, каквото е БФРЛ. Подобен вид организации си имат Устав, регистиран в съда и задължение на Предсеателят да го спазава. Това явно не Ви е станало ясно, макар че толкова време бяхте Председател – започнахте да бъркате часната си фирма (на жена Ви) с БФРЛ, което е факт, достоен за съжаление.
- Ако прочетете внимателно действащият устав на БФРЛ (моля направете го, пък и може пък и доста неща да Ви се избистрят) ще разберете, че нямате право без изричната санкция на УС на БФРЛ да сключвате подобни договори с роднини до четвърто коляно (в нашият случай е съпругата Ви)
- Никой, абсолютно никой от новия старият и още по-старият УС не е чувал и знаел за наличието на договор за наем между МТТ и БФРЛ. Ако такъв имаше, щеше да бъде отразено счетоводно, като бъдещи здължения, което естествено не е направено. Със тези Ваши действия Вие явно искате да изкарате, че някой друг не си е свършил работа. Факта за мен е, че такъв договор е нямало и дори и да го е имало е сключен в нарушение на Устава на БФРЛ, което го прави неправомерен и плащанията по него са нелигитимни.
Така, че по отношение на основанията за плащане има доста мътни моменти. Как не Ви беше срам, да публикувате Вашият отчетен доклад за конференцият с тези явни лъжи. ‘Основаниеята” за плащаният сте ги имали още на 23.4.2010 от тези дати са издадените фактури от МТТ към БФРЛ.
Межу другото намаме договор за плащането на 480лв. наем от януари до април 2010 за ползване от страна на БФРЛ на едното от трите бюра в една от стаите от офиса на МТТ.
Също така не сте си пуснали и фактура за ползването на служебният Ви телефона (Здравка няма начин да не е въртяла от него). Освен това очаквам да предявите претенции за заплата като председател БФРЛ за тези години и да претендирате за поне 1000лв. на месец. Уверявам Ви, че всичите претенций ще Ви бъдат разгледани. Мислете още какво друго сте пожертвали за БФРЛ и следва да Ви бъде върнато – хартия, кламери, ...... не бива да се чувствате ощетен и БФРЛ да се е възползвала от нещо, предоставено лично от Вас, щото финансиране явно не е видяла.
- Истината за конфернцията е явно друга и Вие я знаете добре – Вие не сте искали по никакъв начин да се промени ръководството на БФРЛ, макар че ме предложихте за председател. С настойчивостта, с която искахте да се промени устава и да гласуват радиоклубове, които не са регистирани, като нестопански организаций, имахте съвем други намерения:
-регистацията на такъв УС, би била невъзможна ако се пусне сигнал до съда, че те са гласували неправомерно;
-приказките за „глас народен – глас божии” сме ги слушали вече.
-невероятите спънки от съда, също вече почвам да си мисля, че са били накак си правокирани .
-Пак няма отговори на конктретните въпроси (трябваше да пуснете и първото ми писмо към Вас за отправените Ви питания, отностно някои плащания:
-защо са преведени 600лв. към LZ1KAA за „материално стимулиране на заслжчилите” по Вашите обяснение членове на LZ1KAA – кой е конкретно е бил стимулиран. Напомням, че за юбилея на LZ1KAA са напрвени със средства на БФРЛ, плакети, за празненството всеки е платил от джоба си 22лв (даже и аз си платих, макар, че не можах да присъствам). Май тук пак бъркате понятията – и другите клубове имат юбилей, засужили членове.
-Отностно превод от 4400лв към МТТ на 05.01.2010.
Вашият отговор:
„Това са средства с които е закупен комплект ДРМ приемник, предавател и усилвател във връзка с проекта за комуникации при кризи, бездствия и аварии. В момента в LZ1KAA се изготвя крайно стъпало за системата. Покупката е през МТТ за да се намали цената на доставката. „ буди откровенно безпокойство:
- Досега няма преставен никакъв проект за комуникация при кризи, бедствия и аварий. Кой го е написал, какво са целите , как ще се финасира. Кой Ви даде правото еднолично да харчите таква средства за някакво ваше увлечение, което до сега струва освен тези 4400 лв. и наколко хилди за самолетни билети и командиривки из Европа. Какво реално БФРЛ е получила досега в замяна на тези разходи. Ако не бяха организираните състезания с какво щяхте да си покривате прищевките. Защо не си осигурихте алтернативно финасиране и да кажете: осигурих тези средства и направих това за БФРЛ. Факта, че това DRM оборудване е купено със срества на БФРЛ в полза на МТТ. По документи се води на МТТ и до този момент няма пусната фактура към БФРЛ. Ако се наравите на хитрец и пуснете такава, сега уверявам Ви няма да бъде приета и моментало ще я обявя за нищожна. Така че да не правим повече циркове, моля Ви върнете тези пари на БФРЛ и си търсете други източници на финансиране на прищевките Ви.
- за плащанията за наем, вече го коментирахме дълго
- самолетните билети и командировъчните Ви до Брюксел за бедствията и авариите с какво решение са направени.

2.Претенциите Ви към Румен Русев са най-малкото неоснователни за да не кажа неморални. На него и на такива като него не искам да ги изброявам всички за да не ги правя изкуствено Ваши врагове, БФРЛ не може да се отблагодари за участието им при провеждането на всички големи състезания у нас. Няма с какво да им се отплатим за неуморния, самоотвержен и всеотдаен труд. И аз искам да им се извиня, че наистина недостатъчно бяха компенсирани за положените от тях усилия.
Аз намам претенций към Румен Русев, и всички останали – имам само дълбок поклон за съвршената работа. Всички сме били доброволци и на никой не му е плащано за свършена работа, ако Вие сега казвате, че сте платили на Румен (100% си ги заслужил обаче ако е така), въпроса е защо другите са били пренебреганти.
Аз имам претенций към Вас, като председател на БФРЛ, че не сте приложили както е редно отчети за всички изразходени средства, напрвени лично от Румен Русев, Иван Иванов, Иван Котев, Милчо Миланов, Виктор Ценков. Аз съм сигурен, че те са направени правомерно, но без отчет нещата някаси увисват.

3.И като става въпрос за отчети г-н Ценков, бихте ли представили Вашите отчети и фактури за преведените Ви лично по Вашата сметка суми по дати, както следва:
- 600.00 лв на 27.06.2007 год. –
- 600.00 лв на 02.08.2007 год.
- 4876.25 лв на 04.09.2007 год.
- 1000.00 лв на 29.07.2009 год.
- 1500.00 лв на 31.08.2009 год.
- 4500.00 лв. на 01.10.2009 год.
- 4111.44 лв на 08.10.2009 год.
Ще оспорите ли преводите или е необходимо да публикувам банковите извлечения?

Какво да оспорвам когато има следните факти (извлеченията бяха публикувани от Вас отдавна и всеки може да ги види):
- 600.00 лв на 27.06.2007 год. –не 600 а 800 лв. и са за Бллканското първенство по радозасичане – (вижте си по-добре извлеченията). С тези пари участваха над 30 състезатели и се плати танспорт за 7 коли. Таксата за участи беше 32EUR. Домакините поеха безплатно участието на 15 наши състезатели. Ако си спомняте в Приморско Македония участва с трима състезатели, които няма възможнист да си платят стартовата такса (живяха отделно). Поради тази причина аз издействах 15 човека да се проемат безплатно + информационно обслужване от наша страна (станиции и чипове SportIdent). Релно БФРЛ е платила таксата за няколко състезатели, като пътните са поети за сметка на състезателите.
- 600.00 лв на 02.08.2007 год. – за държавното първенстово по радиозасичане – това е единственото върешно състезание за тази година, поето чстично от БФРЛ. Парите от него на 100% от субсидията от ДАМС.
- 4876.25 лв на 04.09.2007 год – 2500EUR участие на отбора по радиозасичане в Полша. Предоставил съм Ви пълен отчет, друг е въпроса къде е. На това първенство защитихме кандидатурата си в яростен спор с Чехия за домакинството през 2009г. Друг е въпроса, че имаме златен и сребърен медал ,но понеже са спечелени от мои роднини – жена ми и балдъзата - да не се хвалим.
- 1000.00 лв на 29.07.2009 год.
- 1500.00 лв на 31.08.2009 год.
- 4500.00 лв. на 01.10.2009 год.
- 4111.44 лв на 08.10.2009 год. Всички тези разходи са направени за първенстовото в Обзор и съм предоставил отчет за тях, приложен от Иван Котев в папката с финансови документи. Даже преди конференцията го пуснах този отчет и във форума –потърсете го няма да позволя да ме нападате неоснователно. Приложих и отчет за направените тренировки и приходите от там – тук колко и да Ви се иска не можете да хвърлите кал върху мен – ако трябва пак ще го пусна, ама като видя Вашия. Друг е въпроса, че не видях подобен отчет, направен от Вас а само въстановени Ви крупни суми, без да се знае за какво.

4. Ще ни представите ли фактурите на закупените от фирма АЦОМ основни средства /не малоценни и малотрайни/ за над 5 000.00 щ.д., както и опис на имуществото и къде се намира то?
При мен няма подобни фактури и не открих в документацията. Подобни основни средства са закупени по мое настояване от Вас през 2006г. и единствено те са описани надлежно още преди години и списъка беше в папките с документи. Вие сте ги плащали и е редно аз Ви да попитам, защо не сте приложили долументите за това.

Ще ни информирате ли колко пъти с апаратура на БФРЛ сте организирали чуждестранни състезания и срещу какво?
Мнгократно с апаратурата на БФРЛ или част от нея съм организирал състезания и съм изключително горд от това.
На накой места сме го правили абсолютно безвъзмездно като:
- предаватели на УКВ за наколко турнира в Макединия
- предаватели един турнир в Сърбия.
- Винаги сме предоставяли радиоконтролите и станции на федерацията по ориентиране. В замяна те са ни осигурявали карти, който Ви уверявам са доста скъпи, чипове за големите пъренства. Ако за това ние трябваше да плащаме релани пари, уверявам Ви сметките ни щяха да бъдат съвсем други.
На много мероприятия сме предоставяли апаратура възмездно, като в замяна домакините са поемали разноските на български състезатели:
- Балканско първенство в Македония 2007г. (по-горе описах случая)
- Балканско първенство в Сърбия 2008 – 4-ма състезатели безплатно
- Балканско първенство в Молдова 2010 – 4-ма сътезатели безплатно.
- Международни състезания в Киев – „Киевска весна” – вижте по-надолу
Ще ни кажете ли какви са причините да настоявате и на двете големи състезания отбора на Украйна да не плаща за участието си в тренировките, както и да получи значително облекчение при окончателното заплащане на участието си в тях?
- аз всяка година осигурявам над 200 чипа на Киевская весна (освен тези на БФРЛ) и изпълнявам фукцийте на технически секретар по време на тези големи сътезания с над 250 състезатели от над 15 стеани. В замяна на това украйнците и поемат на 100% старовите такси и пребиваването на всички български състезатели. В замвна на това те ползват префернции по време на тренировките в България. Така с тях сме в особено близки приятелски отношения и взаимно си помагаме, но по никакъв начин не съм ощетил ферерацията от това.
- В Приморско те си платиха на 100% поставената от нас стартова такса за сътезанието без никаква отстъпка.
- Понеже в Приморско направихме експеримент с тренировките и не бях сигурен колко ще учстват им предложих те да си организират сами напстаняването, за да гарантираме 100% тренировките. После големите нации в ARDF-а като рабраха, че украинците ще тренират - Русия, Чехия и Словакия заявиха участие, всичко стана иделано и БФРЛ спечели не малко пари.
Още повече, че предоставента от мен фактура за престой в ММЦ по време на тренировките, включва и сумата платена директно от Украйна и е рално за по-голяма сума платената от БФРЛ.Та се питам тези пари извадени ли са от общите разходи или са прикрепени и осчетовоени от Вас и те.
- В Обзор състезателите и официалните лица на Украйна си платиха на 100% от обявените суми (има си документи).
- В Обзор украйнците си платиха с отстъпка тренировките - 4830EUR (все пак имаше печалба от наша страна, бяха 46 човека, ползвахме и наколко тяхни човека за облужващ персонал и платиха нетно най-голямата сума). Те също заявиха първи участието си и така ние си гарантирахме тренировките. Проблема, беше че намерената от Вас туроператорска фирма, през която минаха тренировките завиши реалните цени с 30% и ни създаваше непрекъснато ядове и грижи. Превърнах се в артелчик да осигурявам нормални закуски, чай, понеже фирмата икомомисваше от всичко а напрежение със състезателите не биваше да се допуска.
5. Ще ни представите ли отчета за получените и изразходвани от Вас 15 000 евро през 2008 год. за „екскурзията” ви на състезанията в Корея? Затова ли някои са толкова злостни, защото се наложи да доплащат за нея ли? Вярно е, някои много обичат екскурзиите. Много...
Аз 15000 EUR за БФРЛ за „екскурзията” ни на състезанието в Корея не съм изразходил. Погледнете и настоявам за точен отчет колко са платени от БФРЛ и колко от състезателите; Понеже явно Ви е къса паметта ще Ви припомня само някои факти: от сметката на федерацията е платена старотва такса в рамер на около 4800EUR. Вие ми казахте, че има останали малко пари и трабва да съберем разликата за билетите. Аз събрах за билети от състезателите 12000EUR. С част от тях покрихме разликата, поискана от Вас с остатъка състезатетелите си финасираха сами следните мероприятия:
-Балкански първенства, Младежко първенство, вътерешни състезания.
Става много интересно, ако събраните от нас пари са представени като разход от БФРЛ и затова настоявам за точен отчет по това мероприятие. Билетите ги купихме от Вас, част от парите Ви ги донесох кеш, следи има. Всеки състезател може да подтвърди колко пари е дал за билет.
- За екскурзии за сметка на БФРЛ Вие имате безценен опит, могокрано нагледно доказаван...

6. Правите ли си сметка, че със заплатените през 2006 и 2009 год. общо 10 000 евро за участието ви в международните състезания у нас и заплатените последно през 2010 год. 5 300 евро за Хърватска сумата, която е получил „приятелския и семеен около вас кръг” възлиза на близо 80 000 лв и това е само от края на 2006 до началото на 2010 год. Малко ли ви е г-н Ценков?
Явно мамтематиката не Ви е силна страна (в школата явно са наблягали на демагогията).
Първо Вие цитирате 10000 + 5300 = 15300EUR, после пък изневиделица твърдите за 80000 лв (около 40000 EUR) – откъде ги взехе тези цифри, просто не ми е ясно. Всикчи документи са били при вас и разходите са правени с Ваше съгласие, но аз не съм Ви виновен, че не можете да смятате.
Ако правите сметката колко е похарчено за българският отбор, че е участвал на домакинските състезания аз просто нямам думи, бива наглост бива, ама чак пък толкоз....
Сигурно от 2006г. до сега сме изразходили и над 80000лв за състезния по радиозасичане, но по-голямата част са спонсорски, включително и голяма част от самите състеазатели.
Не на последно място замислялили сте се защо ние проведохме тези мероприятия и благодарение на кого – с какво Вие допринесохте, освен, че подписахте писмото за намерение. Не искам да изпрадам в подробности, но се замислете.

Ще сметнете ли цената на извоюван медал? /нали ще изключите тези получени в страната ни/ И тъй като някои се интересуваха, ето къде е имуществото на федерацията за тези 3 години. Затова ще се сърдят колегите по късовълнов спорт и сигурно с право.
- Вие сметенете колко проходи са донесли тези меропрятия (ARDF и HST) и ако не бяха проведение с какво пари сега щяхте да си „възстановявате” сумите за наем и да си правите гъдела с DRM-и.
Радозасичането е донесло над 40000 EUR чист приход на БФРЛ и съвсем честно за ARDF е изразходен процент от този чист приход, но не повече от 30-50%. Отчета по приходи и разходи по отелните видове спорт го чакам от Вас.
Защо искате да ме скарате с колегите от КВ спорта, които безкрайно уважавам. Какво Вие допринесохте за КВ спорта за тези години, какви нови мероприятия за тях организирахте. Така, че имуществото на БФРЛ не го търсете в радиозсичането. По скоро в Житен лежи купено от името на БФРЛ КВ оборудване, като антени например – защо не сте им го дали е въпрос на морал.
Уверявам всички, че БФРЛ ще помогне на всеки нов радиоклуб с оборудване и друго с каквото може. За справка – Смолян.
Реално тази година ще се възстанови КВ присъствният шампинат, за който Вие някоко години само говорехте, ама то с приказки само не става...

7. Тук специално искам да изкажа извинението си пред отец Стефан от Поликраище затова, че независимо от усилията ми не можах да създам условия, адекватно да се отблагодарим на децата му за положените от тях огромни усилия и класирането им в състезанията по скоростна телеграфия. Дори бях обвинен, че неправомерно Илия - LZ4UU е бил награден с трансивър от БФРЛ на специално организирано за него състезание.
-Поредна манипулация. От кой сте били обвинен, за наградата на LZ4UU, аз никога не съм си и помисля това - той залужава много повече.
-Какви конкретно усилия сте положили за за неговите прекарсни деца и усилията, които хвърлят, че нещо не ми стана ясно.
-Аз съм се срещал един път с отец Стефан (тази година в Казнлък) и той ме попита какви са плановете и ще има ли средства тази година за HST-то. Всичко, което съм му обещал досега, съм го изпънил на100%, макар че нямах достъп до сметката на БФРЛ а сътезанието в Сучава мина с чудесно бългрко учачастие и състезателите не платиха нищо от собсрвния си джоб за това.
-Нека да напомня, че досега за участията на нашият отбор по HST на всички международни състезанеия, освен пребиваването им на место са покривани на 100% и транспортните разходи. За ARDF-a това нещо го не е имало, нито ще го има.
-Много Ви моля не се опитвайте да настройвате радиолюбителите едни срещу други.

Г-н Ценков,
Дълго време можете да заблуждавате малка група хора, за кратко можете да заблудите и голяма група хора, но дълго време да заблуждавате всички просто няма да ви се отдаде, но пробвайте. Може би чрез групата организирани клакьори, чрез всяването на страх и заплахите във форума може и да удължите този период.

Може би това са думи към Вас.

Наясно ли сте г-н Ценков, че докато вие вече близо 6 месеца се занимавате с меко казано с глупости, Ви предстои да организирате домакинството на поредното международно младежко първенство по ARDF през 2011 год. /което домакинство, категорично ще подчертая, бе извоювано не благодарение на Вас/ Наясно ли сте, че досега трябваше да има вече сайт за състезанието да бъде определено мястото и да бъдат сключени договорите с хотелите. Пожелавам Ви да го организирате и проведете също така успешно, както тези за които аз съм имал отговорност за да можете да продължите успешното финансиране на „приятелския си кръг” за следващия тригодишен период. Надявам се на това състезание за разлика от мен, да заплатите адекватно и на такива като Румен Русев, участващи с труда си при организацията и провеждането му.
Аз съм наясно със всичко, особено що се отнася до организация на състезания по радиозасичане и не ме учете на нещо, което смея да твърдя го умея доста повече от вас. Колкото и да не Ви се ще, ще се справим, при това в среда на пълна прозрачност
По отношеное на домакинството – пак повтарям не си приписвайте заслугите, като сте подписали писмото за кандидатурата на БФРЛ. Специално за детското Панайот спомена, че не е посъпила заявка от никой и ако се наемем ще го взмем, което и стана.

А що се отнася до ДРМ апаратурата. Моето виждане за комуникациите при кризи, бедствия и аварии е било такова. Разбирам по тяхно признание, че е имало радиолюбители, които от 30 години са се занимавали в това направление и вие ще разчитате на изградените от тях пунктове за приемане и предаване на телеграми и на бойскаутските организации за разнасянето им с велосипеди. Е наистина някои имат фантазия. Така че при тези обстоятелства не ми остава нищо друго, освен да предложа на УС чрез студентския радиоклуб да предостави закупеното ДРМ оборудване на ТУ за обучение на студентите, като форма на реклама на БФРЛ.
-Вашето виждане си е ваше виждане и всеки си има право и на фантазии. Има си начини те да се сътворят, но не по този начин. Вие възстановете неправомерно изразходента сума, пък си правете каквото искате, щото с чужда пита помен не се прави.
-И ние сега от името на БФРЛ правим предавател на световно ниво за ARDF, но не сме си позволили да искаме финансиране за това, макар, че постъпленията от това начинание ще отидат 100% за спортна дейност и са много по-реални.

Не исках да повярвам, когато колеги радиолюбители ме предупредиха, че се подготвя това, което и стана. Надявах се, че Вие г-н Ценков, като радиолюбител, а и групата около Вас ще си даде сметка, колко много е получила от БФРЛ и затова ще положи усилия за да покаже, че го е оценила. Затова лично Ви предложих за нов Председател на УС на БФРЛ. Явно съм сгрешил, а може би не...? За съжаление се оказа, че вие не само не оценявате това, което сте получили, но смятате че предоставеното Ви е недостатъчно. Явно въпрос на критерии.
Сценарят Ви е бил явно друг и когато той не стана – минахте на принциа „СЛЕД МЕН И ПОТОП”

И накрая г-н Ценков,
Както пишете и в писмото си има хора, които са „готови да рискуват” собствени средства. Прав сте г-н Ценков именно да рискуват. А кой и защо „рискува”, а не предоставя парите веднага и безрезервно и безвъзмездно, а г-н Ценков? Приветствам решението ви да „рискувате” и сезирате „съответните органи”, като заведете „съответните наказателни производства” срещу мен. А така ще получите и точната разбивка на платените от фирма МТТ фактури на БИЦ-ИЗОТ за които по-горе изказвате съмнение.
Но г-н Ценков, какво ще стане в случай, че „съответните органи” откажат да образуват тези производства или изхода от тях не е във Ваша полза?
ГОТОВ ЛИ СТЕ ДА ПОДАДЕТЕ ОСТАВКАТА СИ?
Макар, че това би било награда за Вас. И според мен наистина заслужавате да изкарате мандата си...

-Аз (и всеки на мое място) съм длъжен след встъпването на длъжност да направя преглед на ситуацията, което и направих. Без да предизвиквам истерия като Вас, свиках УС. УС прецени, че има нередности и се обърна за становище към КС. Ако КС прцени, че има нерености ще се свика ново заседание на УС да се прецени какви действия ще се предпиемат.
-Ако се прецени, че има нередности ще се напрявят необходимите стъпки, но в никакъ случай няма да се рискуват средства на БФРЛ.

Ето и моето лично мнение:
-При всички положение трябва да Ви се потърси отговорност на неправомерните Ви действия;
-Най-малко това е морално и справедливо спрямо всички честни радиолюбители;
-Понеже естествено никой нищо не може да гарнтира, не трябва да се рискуват средства на федерацията (които Вие лично се погрижихте драстично да намалеят и да се пропилеят до голяма степен).
-Ако съответните органи преценят, че няма основание за производство, аз ще съм с гордо вдигната, че съм напрвил всичко възможно и ще
мога да погледна хората в очите;
-В момента в БФРЛ се налагат нови методи на управлени, целящи определен ред и прозрачност – само така може да върнем доверието към БФРЛ. На Вас явно това не Ви харесва, но разберете връщане назад няма. Вие сте доста по-умел в задкулисните игри и манипулаций – все пак имате добра школувка. Оставям на хората да преценят.
-Моята оставка винаги си я нося, но най-малко не сте Вие органа пред който да я депозирам.

В заключение се извнявам на всички с махленската си дискусия с г-н Миланов.
Мястото й в никакъв случай не беше тук, но за съжаление усилята ми през тези месци да я предотвратим се оказаха неуспешни.

С уважение:
Виктор Ценков - LZ3NN



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от LZ1ZF » 08 сеп 2010, 09:27

Към всички български радиолюбители.

Уважаеми колеги,

Относно финансовите операции на БФРЛ през последните години, напомням че беше взето решение на УС на БФРЛ от 18 Август 2010 на което беше възложено на КС да проучи в едномесечен срок въпроса с правомерността на Договора за наем между БФРЛ и МTT и произтичащите от него плащания . Моето мнение (а и на болшинството LZ) е, че обхвата на тази проверка трябва да се разшири и да се направи цялостна ревизия на БФРЛ и наистина да се продължи „на чисто”.
Предложение към Председателя на БФРЛ и Председателя на КС – по време на КВ присъственото състезание на Узана 25-26 Септември да се свика открито заседание на УС на БФРЛ, на което КС да докладва по възложеното му от УС на 18 Август и да се обсъди въпроса с цялостната ревизия на БФРЛ.
На това заседание да се определи и дата за Извънредно Общо Събрание на БФРЛ, на което да бъде приет Нов Устав на БФРЛ.
Дискусията м/у г-н Миланов и г-н Ценков мисля че е много полезна за „осветляването” на дейността на БФРЛ през последните години.
На някои колеги „картината” може да се стори много безнадеждна, но фактите съвсем не са такива:
1. През последните 10-15 години БФРЛ се утвърди като една от водещите радиолюбителски организации (в първата десетка).
2. QSL бюрото работи превъзходно – благодарение на доброволния всеотдаен труд на Владо LZ1OT.
3. БФРЛ се утвърди като изключително надежден организатор на Световни и Европейски първенства по HST и ARDF.
4. Рейтинга на българските КВ контести LZ DX, LZ Open се повиши изключително много благодарение на доброволен труд на LZ1BJ, LZ1GL, LZ3FN и много, много други.
5. След като Виктор LZ1NY стана УКВ манажер броя на участниците не само LZ , но и на чуждестранните УКВ-исти се увеличи многократно, което също е резултат от неговия всеотдаен труд.
6. След Общото Събрание на 24 Април, новия УС провежда напълно открити заседания (на които може да участва в обсъжданията и да дава предложения всеки, дори и не член на БФРЛ) и се дава пълна гласност на обсъжданията и решенията като се публикуват в сайта на БФРЛ.

Да си пожелаем да ни бъде възложено и организирането и провеждането на WRTC2014!

73 LZ1ZF



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от LZ1CY » 08 сеп 2010, 12:40

Гошо,
Предполагам,че мога да взема отношение като обикновен радиолюбител,член на БФРЛ.
Бързам да декларирам,че всичко написано от мен е мое лично мнение,не ангажирам
никого и не съм адвокат на никой.
LZ1ZF написа:Дискусията м/у г-н Миланов и г-н Ценков мисля че е много полезна за „осветляването” на дейността на БФРЛ през последните години.
Мисля,че тази дискусия,в този си вид и на това място,ще е много вредна за дейноста на БФРЛ през бъдещите години.В тази и другите сродни теми
се използуват такива думи,изрази и определения /включително и заплахи за саморазправа със сила/, които не са подходящи за цивилизован диалог,
още повече в един отворен форум на един отворен сайт,който се чете от цял свят.
LZ1ZF написа:На това заседание да се определи и дата за Извънредно Общо Събрание на БФРЛ, на което да бъде приет Нов Устав на БФРЛ.
Това значи ли,че вече има готов проекто-устав,съставен на базата на "всенародни"дискусии?
LZ1ZF написа:6. След Общото Събрание на 24 Април, новия УС провежда напълно открити заседания (на които може да участва в обсъжданията и да дава предложения всеки, дори и не член на БФРЛ) и се дава пълна гласност на обсъжданията и решенията като се публикуват в сайта на БФРЛ.
При това положение да премахнем членския внос и всички 6000 лицензирани и още толкова нелицензирани ще бъдат членове на БФРЛ и всички те ще
бъдат "консултанти" на УС.
LZ1ZF написа: Да си пожелаем да ни бъде възложено и организирането и провеждането на WRTC2014!
Напълно споделям желанието, дано факторите,от които зависи това, да не четат този форум и тези дискусии.
73


LZ1CY

LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от LZ1ZF » 08 сеп 2010, 13:05

Здравей Ангеле,

Накратко по твоите засегнати въпроси:

1. Доколкото виждам писмото от Г-н Ценков е адресирано лично по мейла до Г-н Миланов с копие до Г-н Котев, който пряко отговаря за финансите на БФРЛ. А Г-н Миланов е този който е публикувал писмото заедно с отговора си тук във форума и така се започна с тази дискусия.
2. За Общо събрание което да приеме нов Устав трябва да реши новия УС който да състави група (комисия) която да предложи вариант на Устав, който да бъде публикуван и по който да се проведе дискусия - мнения, предложения и т.н. (Мисля че Камен Вълчев вече има един или дори два варианта)
3. Относно опасенията ти че на едно открито заседание на УС може да се появят 6000 "консултанти", мога да те успокоя че на досегашните 3 заседания на новия УС бяхме между 3 и 5 човека. А тази цифра 6000 която се споменава във форума още от месец Април е просто нереалистична. Ако членовете на БФРЛ станат 600 ще е наистина голямо постижение. А като лично мое мнение - бих бил безкрайно щастлив, ако до края на земните си дни чуя (видя) 600 LZ станции да са участвали в LZ DX Contest! (мечтиииииииии ....)

73 Гошо



ILIAN LZ3GA
Мнения: 1
Регистриран на: 08 сеп 2010, 22:38

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от ILIAN LZ3GA » 09 сеп 2010, 22:16

За съжаление темата, която се разисква не е за тук, а ако някой иска да успокоява съвестта си, нека да опита в тишина с нея и след няколко месеца пак да опита и ако пак е същото - жалко.



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от lz1kz » 10 сеп 2010, 08:18

Tъжно ми става като чета как амбициите се превръщат в пречка за нормалните човешки отношения. Явно всичко трябва да започнем отначало, след едно тъжно и тежко пречистване. Най важното е според мен, да не губим достойнство и човещина, и да не караме другите (виновни или не) да губят достойнството си - в крайна сметка, на него, достойнството на хората, се гради имиджа на една (НАШАТА) организация!
Другото, което ми се струва важно - да " отделим житото от плявата", да не правим грешката да зачеркваме всичко от миналото, да не сатанизираме образи на бивши приятели, да се помъчим с търпение да почистим оборите си и да продължим (заедно?), защото това което ни обединява е ХОБИ! Хобито е измислено не да създава грижи и проблеми, а преди всичко условия за пълноценна реализация на човека в обществото.
Дано ме разберат повечето хора, които четат тази и другите злощастни теми!
п.п....както е казал В.Левски - ”Целите сме изгорени от парене и пак не се научихме да духаме!”
Е...ще трябва да се учим - други пътища няма!
73,LZ1KZ


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1pg
Мнения: 6
Регистриран на: 08 сеп 2010, 17:11

Re: ПИСМО - ОТГОВОР

Мнение от lz1pg » 10 сеп 2010, 09:36

здравейте колеги,действително е тъжно когато умни и хора с интелект стигат до махленски спорове със съмнителни аргументи.Целта на това афиширане на "факти" ,срува ми се търси далечна перспектива....Макар и махленски,този спор предполагам че ще има оздравителен ефект за бъдещето.Аз като агроном ,когато режа едно дръвче ,режа до здраво....Важното това да става внимателно ,учтиво,зачитайки достойнството на опонента.Важното е и друго -изложените в спора "факти " да бъдат проверени от ревизията ,и побликувани в сайта ,и тогава ще се види кой прав кой крив...с уважение към всички Парашкев



Отговори