Промени в сайта

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 08 юни 2010, 19:53

Направих някои промени в структурата на сайта, защото така смятам за по-удачно. Ако някой ме убеди с обективни доводи, че не са правилни или пък че трябва да се направят и други промени, ще ги правя (когато имам време за това, разбира се).

Преместих всичко, касаещо организационния живот на Федерацията в потребителското меню. Това е меню, което се вижда само от регистрирани потребители. Това не е ограничаване на публичността и не значи, че докато са на първа страница, организационните новини няма да се виждат - ще се виждат. Но когато излязат от първа страница, ще бъдат достъпни само за регистрирани потребители. Реших така, защото едва ли някой случаен посетител на сайта го интересува кога сме провеждали заседание на УС или пък колко килограма картички сме изпратили през май 2010 г. (примерно). Т.е. всички статии от категории BFRA и QSL бюро ще се виждат от случайни посетители само докато са на първа страница.

Изведох Галерия-та да може да се вижда от всички посетители. Не мисля, че има снимки, които представляват някаква "чувствителна" информация.

Олекотих малко основното меню. Надявам се това да не попречи на откриването на информация, даже напротив. Всъщност премахнах повтарящи се позиции в горното и главното меню.

Направих линковете към външни сайтове (разбирай извън CMS-системата) да се отварят в нови прозорци, като зад тях се запазва прозореца на сайта на Федерацията. Такива са примерно Адресникът, Форумът, WiKi-то. Между другото, попълвайте информация в WiKi - това е идеята и смисълът от тази форма на съхраняване и публикуване на информация - да могат всички да пишат в нея и това, което знае един човек, да стане достъпно до всички. Не се колебайте, правете го, стига да сте достатъчно уверени в себе си, че ще го направите качествено.

Премахнах линка към БРЦГ - според мен тази регистрация отдавна е отпаднала. Ако някой мисли друго или междувременно е пререгистрирал тази група, моля да се обади и да възстановим, каквото е целесъобразно да се възстанови.

Моля ако някой ми изпраща статии за сайта, да ги превежда и на английски. Нямам това време да го правя аз. Не е фатално, но е далеч по-привлекателно за чужденците, разглеждащи сайта в английската му версия, да виждат съответната статия на английски език, отколкото надпис "За съжалене тази статия не е преведена на английски език" и статията на български. За всички състезания с международно участие и за QSL-DX-QRZ информацията това е просто задължително.

Засега това съм променил. Очаквам мнения и предложения.

73!
Тони, LZ3AI


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Промени в сайта

Мнение от LZ1NY » 08 юни 2010, 21:09

ОК, Тони!

Ако смяташ за добре може някъде да сложиш линк към http://vhfcontest.bfra.org/ - страницата където ще се публикуват текущите резултати от проверката на УКВ контестите и др. полезни неща, тематично свързани със състезанията на УКВ.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 09 юни 2010, 12:25

На сайта преди време съм публикувал един текст, в който пише как се публикува статия там. Може би не всичко е актуално все още, но в общи линии е правилно и средно интелигентен човек би се ориентирал.

http://www.bfra.org/content/view/93/1/lang,bg/

Бих добавил, че е хубаво да се има нещо предвид: има една много ценна функция - да се публикува статия само за времето, през което е актуална. Но след изтичане на това време статията се спира не просто от първа страница, а изобщо! Т.е. бъдете внимателни с тази функция. Тъй като въпреки, че някои събития са отминали, понякога се налага да се върнем към тях - я за условия на контест, я за това кога ще са готови резултатите или за нещо друго...

73!

Тони, LZ3AI


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 09 юни 2010, 12:55

Може би някои не знаят за какво служи тази иконка на сайта на БФРЛ, на която пише RSS, Atom, OPML?

Ценя не само своето, но и вашето време и затова ще ви кажа с две думи - тове е нещо много удобно за хора с малко време! Затова и смених не много разбираемото заглавие "Синдикати" с "Абонаменти".

По принцип, простичко казано, това са протоколи за автоматичен обмен на новини между сайтове. Но може да ги използва и всеки, ползващ Internet Explorer, MS Outlook, а може би и много други програми с т.нар. RSS четци.

Кликвате върху някоя от иконките RSS или Atom и ако четете кирилицата, кликвате върху "Subscribe to this feed". Това ще ви даде възможност да се абонирате за новините и след всяка нова публикация ще имате информация за това в съответната програма, без да е нужно да посещавате специално сайта - за Internet Explorer във Favorites / Feeds, в MS Outlook - при всички останали съобщения в папка RSS Feeds (за вашата любима програма надявам се ще ги откриете сами) - името на статията с кратко резюме и картинка, ако има такава.

Това се отнася и за всеки друг сайт, разбира се, където има RSS...

73!

Тони


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 09 юни 2010, 18:10

Страничката с резултатите от VHF контестите вече е в Web връзките.

73!

Тони


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 09 юни 2010, 18:11

LZ1NY написа:ОК, Тони!

Ако смяташ за добре може някъде да сложиш линк към http://vhfcontest.bfra.org/ - страницата където ще се публикуват текущите резултати от проверката на УКВ контестите и др. полезни неща, тематично свързани със състезанията на УКВ.
Страничката с резултатите от VHF контестите вече е в Web връзките.

73!

Тони


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Промени в сайта

Мнение от lz5vk » 13 юни 2010, 21:54

Привет,

Възможно е и аз да недовиждам, ама ми се губи линка към базара?

73,
Веско.


73!
Веско
LZ5VK.

lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от lz3ai » 13 юни 2010, 21:59

Няма невъзможни неща, Веско :)

Там си стои - горе вдясно, веднага след WiKi.

73!

Тони


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

LZ2LZS
Мнения: 7
Регистриран на: 03 фев 2009, 08:27
Местоположение: София, Люлин 3

Отваряне на сайтове

Мнение от LZ2LZS » 15 юли 2010, 19:01

Здравейте,
Не знам дали е точно предложение или въпрос това което искам да кажа. :)
Питам дали не може да се направи така, че линковете които се слагат във форима да се отварят в отделни прозорци?
Сага, когато искам да отворя някоя препрадка, директно ми отваря сайта, като така се губи първоначалната сраница (форума). Незнам това да ли е от настройките на моя браузър или от настройките на сайта, но е доста неприятно. За пример ще дам форума на моите "земляци" - силистренския сайт. :) http://www.kn34pc.com/forum/ . Там сайтовете се отварят в отделни прозорци!

Поздрави! 73!
LZ2LZS



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Промени в сайта

Мнение от LZ4ZD » 15 юли 2010, 21:51

Отне ми малко време да се разровя за дадения проблем.

Действително, в phpBB2 (на който е базиран силистренския форум, дано не греша за версията) външните линкове се отварят в нов прозорец. В phpBB3 (тук) те се отварят в същия прозорец. Това е направено с цел phpBB3 да да отговаря на "XHTML 1.0 Strict" стандарта.

За да не преразказвам, разгледай http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=20&t=186. Там се коментира точно този проблем.

Накратко, може да се направи, но иска пипане в кода на форума от PHP програмист.

За мен лично, не е голям проблем. Също бих ти препоръчал това, което Митко ти предложи. Аз лично обичам, когато искам да ми се отвори нещо в нов прозорец да кликам с десния бутон и да избирам "Отваряне в нов подпрозорец" (Firefox). До такава степен съм свикнал с това, че даже не ме интересува дали се отваря в нов прозорец само с клик.



LZ2LZS
Мнения: 7
Регистриран на: 03 фев 2009, 08:27
Местоположение: София, Люлин 3

Re: Промени в сайта

Мнение от LZ2LZS » 16 юли 2010, 19:54

Благодаря за информацията. Ще си я караме както е до сега, с едно цъкане по-вече. хе-хе ...пусти ми мързел. :evil: :mrgreen:



Отговори