GDPR

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
LZ1FW
Контакти:

GDPR

Мнение от LZ1FW » 22 май 2018, 17:45

Не ми е приятно да пиша тези редове... но написаното в друг форум ме подтикна да го направя. От 25.05.2018 влиза в сила "Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни и за отмяна на Директива 95/46/EО (Общ регламент относно защитата на данните)" - https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32016R0679

На сайта на КЗЛД има обобщена информация:
https://www.cpdp.bg/?p=element&aid=1109

Не искам да давам акъл... но повиквателните знаци са и имена, и адреси, и е-мейли...

Цитата от другия форум бе
Всеки форум или сайт в нета е свободен да направи своя интерпретация на Регламента и избор дали да продължи или да спре. Аз с неграмотни хора, решили да си пробват новите права за личните данни нямам нито време, нито желание да се занимавам, нито с проверки от Комисията. Знам какво трябва да се направи и как да се направи, но нямам нито време, нито желание са това.
Напълно споделям написаното. Не ми се спори и не ми се губи време. Днес бяха изтрити над 2500 материала от останките на LZ Round Table. Просто наистина нямам възможност да прегледам всеки един по един, а там е бъкано от инициали, имена, адреси, телефони, мейли и т.н.

Администраторите на сайта на БФРЛ надявам се вече са взели необходимите според тях мерки.

lz2ht
Контакти:

Re: GDPR

Мнение от lz2ht » 22 май 2018, 18:09

След като АЗ съм си публикувал съответните данни не мисля, че някой има право да ми ги заличава. Ако поискам телефона на някоя кака нарушавам тази европедерастия, така ли?
Това българите нямаме равни да се правим на по-католици от папата

Иван LZFF Coordinator, WCA Activator

LZ1FW
Контакти:

Мнение от LZ1FW » 22 май 2018, 18:23

Става дума за цяла Европа. Навсякъде се вълнуват и притесняват хората. Един линк към Англия https://www.essexham.co.uk/news/gdpr.html

lz2fv

Мнение от lz2fv » 22 май 2018, 18:32

LZ1FW написа:
22 май 2018, 17:45
Не искам да давам акъл... но повиквателните знаци са и имена, и адреси, и е-мейли...
И аз не искам да давам акъл, но връзката м/у повиквателни знаци и имена я има в регистъра на КРС, а връзката с адреси и мейли на qrz.com...
Да не споменавам, че в по-старата версия на регистъра има и точни адреси, не само пощенски кутии.

73!

LZ3NY
Site Admin
Контакти:

Мнение от LZ3NY » 22 май 2018, 18:56

Всяко чудо за три дни.
Разбрах, че вече сме побългарили и GDPRто. :lol: По БГ закона само фирмите с над 10 000 човека трябвало да имат администратор на личните данни в България. Кои са тези фирми? МВР и МНО :twisted:

73!

Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Контакти:

Мнение от LZ6AJ » 22 май 2018, 23:32

LZ3NY написа:
22 май 2018, 18:56
Всяко чудо за три дни.
Разбрах, че вече сме побългарили и GDPRто. :lol: По БГ закона само фирмите с над 10 000 човека трябвало да имат администратор на личните данни в България. Кои са тези фирми? МВР и МНО :twisted:

73!
може и да са над 10000, но точно тези две не са фирми ... ако бяха, щяха да дължат осигуровки. по това ще ги познаете :lol:

lz2ht
Контакти:

Мнение от lz2ht » 22 май 2018, 23:34

lz2fv написа:
22 май 2018, 18:32
LZ1FW написа:
22 май 2018, 17:45
И аз не искам да давам акъл, но връзката м/у повиквателни знаци и имена я има в регистъра на КРС, а връзката с адреси и мейли на qrz.com...
Да не споменавам, че в по-старата версия на регистъра има и точни адреси, не само пощенски кутии.

73!
Така де, аз съм си публикувал данни в qrz.com и ми е точно през дядовия че на някой не му харесва. Това прави ли ме престъпник?

lz2ht
Контакти:

Мнение от lz2ht » 22 май 2018, 23:41

LZ3NY написа:
Всяко чудо за три дни.

73!
Митаци, аз лично се сблъсках с проблем с достъпа до данните ми за вече не помня как беше формулирано, но нещо от сорта на допълнителен пенсионен фонд. Оказа се, че съм бил в някакви секретни партиди (МО) :lol: и не искаха да ми казват аджеба какви пари има там, а същевременно всяка година ми изпращат писмо с подробности къде и как са ми инвестирали капиталите, с каква доходност и каква е наличността по личната ми партида :D Не знам да се смея ли, да плача ли или най-добре да си сипя една водка и да забравя :lol:

LZ1FW
Контакти:

Мнение от LZ1FW » 23 май 2018, 10:18

LZ3NY написа:
Всяко чудо за три дни.
Вероятно, но лично аз предпочитам да пропусна "чудесата" през тези "три дни".
lz2ht написа:
22 май 2018, 23:34
Така де, аз съм си публикувал данни в qrz.com и ми е точно през дядовия че на някой не му харесва. Това прави ли ме престъпник?
Ти не си престъпник. Но сайтът съхранява твои лични данни. Това може да стане проблем за сайта.

lz1dot
Контакти:

Мнение от lz1dot » 13 юни 2018, 23:36

LZ3NY написа:
Всяко чудо за три дни.

73!
Ъъъ всъщност не е баш така... Тия 10 000 човека са всички физически лица с които работи и обслужва дадена фирма. Или инак казано, ако фирмата има счетоводен софтуер с база данни за 10 000 физически лица, то това са лични данни и попада под удъра на закона :)

Та в тая цялата джендърска история трябва да добавя, че МОЛ-а на юредическото лице е физическо такова и ако му пазите триете имена и телефона, то пак влиза в ония 10 000.

Абе искам да ти кажа, че ако т дойдат на проверка все ще има за кво да се хванат дори и да си най-изрядният! Убавото в цялата тая схема е, че няма директна глоба, а има една камара препоръки преди това, които ако не изпълниш - глоба. Та така де. Малко трябва да се чете там м/у редовете...

Единственото побългаряване за което аз поне се сещам е пазенето на ЕГН-та при извършване на търговска операция с физическо лице зщото според ЗДДС трябва да се впише ЕГН, а джендърката директива казва, че когато законодателството го изисква - то няма проблем и не се нарушават правата.

Но пък има и една полезна част от цялата тая простотия.
1. Заплатите на администраторите скачат с % защото им се променя длъжносната характеристика за да не се наема ново лице :)
2. Спама намаля
3. Дирекният нахален маркетинг и тормоз по телефоните буквално спря
4. Малко или много фирмите вече поне си задават въпроса какви данни събират и трябват ли им... Щото до сега се искаше какво ли не.

Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

Отговори