LZ DX Contest 2010

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от lz2be » 23 ное 2011, 16:29

Здравейте,
lz2sx написа:И при нас има доста дублирани QSO-та .Изглежда се бяхме засекли на една честота с някой по-мощен
колега .
в неделя по обед някой ме спотна като LZ9E и гледай какво става - "прясна мръвка" за глутницата :) След всяка връзка давах TU LZ8E, ама никой не слуша и продължават да ме повтарят. Да речеш, че те викат "новобранци" само - ОК, ами то и топ-контестмени.
По принцип за дублирани връзки не се начисляват наказателни точки и е препоръчително да не се отказва на кореспондента. Можеш да му кажеш, че го имаш в лога си, но ако той смята, че нямате връзка даваш номер и го пишеш.

Като споменах за спотовете - и друг път ми се е случвало като ме спотнат и някой да ми се залепи съвсем наблизо, но този път двама руснаци направо избиха рибата :) Особено единия беше много дразнещ с пукащия си сигнал.

73 Боян



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от lz3yy » 23 ное 2011, 20:14

.
Последна промяна от lz3yy на 11 яну 2015, 23:42, променено общо 1 път.



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ4ZD » 24 ное 2011, 12:32

Вероятно това е обяснението на дублажите. Още повече, имах и дубъл и с LZ1KSP на 80м и малко по-късно на друга честота се обадиха, че проблема е в това, че са ме логнали като LZ5ZD. Възможно е и леката настинка по време на контеста да ми е изиграла лоша шега. От друга страна LZ5ZD може да има до 12 QSO и крос-чек програмата да реши, че човека е участвал реално :lol: :twisted:



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ1BJ » 24 ное 2011, 20:34

Преди малко най-сетне успях да завърша обработката на над 1300 е-мейла от двата адреса - в yahoo и bfra.org.
Никога досега не са идвали толкова логове в първите дни след контеста.
Равносметката е следната:
- получени логове - 987, съдържащи около 280-285 хиляди QSOs
- дошли са и първите два хартиени лога на адреса на БФРЛ
Ръчното сваляне на логовете е колосална работа - нужни ми бяха около 40-45 часа.
Дано някой се наеме за догодина да направи система от рода на Contest Robot...
А и спорадичната поддръжка на сайта се прави от сина ми Георги, който все още е студент и няма необходимото време.
Някъде по-горе прочетох, че го нямало спонсора LZ3FN в английската версия. Мислех, че съм направил промяната, ама явно съм оплескал нещо...
В момента имам списък на получените логове, ама няма как да го кача на сайта...или поне не зная как.
Относно моето участие - за около 18 часа направих 1717 връзки, от които само две са дублирани.
По всичко изглежда, че активността в контеста е по-добра от всички досегашни. Аз работих 99% от времето на CQ - викнаха ме ZK2V, двама KL7, 7-8 VK/ZL....

73 de LZ1BJ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ6AJ » 24 ное 2011, 22:55

добра вечер !

това вече е друга работа, Бойчо ... друго е като звучиш позитивен и във форума, както винаги звучиш по радиото.
ако не всички, то поне повечето от нас знаят какво означава получаване на логове, обработка и редене на таблици ...

но не става дума ти да ги редиш и бъхтиш - не затова си КВ-менаджер, така мисля ... а да организираш, създаваш и раздаваш задачки на колектив или бригада, която да върши това и онова. отговорникът на копачите няма задача да копае сам, или наравно с бригадата си ... ма като няма бригада - нивата не може да остане неокопана, ще е срамота ... а е на такова завидно място, че ще е грехота да буренясва :)

пък Виктор и сие - редно да обсъдите и развържите кесията на федерацията ... целево ... за осъвременяване на дейностите около този контест. би следвало вече да е ясно, че само с патриотизъм и всеотдайност не става ... требе и да ти е работа ... т.е. не дадеш ли парички на този, който с това се занимава ежедневно - нито можеш да възлагаш, нито после сметка да търсиш. приемаш това, което е направено даром и благодариш от възпитание. нищо, че половината (да речем), не ти влиза в употреба. със сигурност има и други като Сашо LZ1FW, само че може би не са само в София. но какво от това ? ... става дума за хора и дейности, които не ползват услугите на пощите за изпращане на писма и логове :lol: има ги, требе и да бъдат открити !

а "онова по-горе" - репликата за епизодичната поддръжка на сайта и т.н. - от мен бе написано ... и подписано ... радвам се, че си го забелязал.

още повече се радвам на репликата, която получих от теб за изпратения лог и участието ми ... звучи стегнато и свежо, нищо че е симулация на "auto reply" ... благодаря !

и дано тези участници във форума, които споделят ме подкрепят ... и дано тези, които не- изложат аргументи.

73, Любо
OR2F


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от lz2be » 25 ное 2011, 19:02

Тъкмо дойде един мейл от РА1В - 8 mW and 1153 miles to KN33hl gives 144116 miles/watt - 73, Bert :D
Както е тръгнало скоро ще правим връзки по телепатия :mrgreen:

73 Боян



LZ2FQ
Мнения: 22
Регистриран на: 26 апр 2010, 15:11

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ2FQ » 28 ное 2011, 12:10

Здравейте,
относно обработката на логовете след контеста бих могъл за следващия контест да преработя страницата, която правих за CQ WW WPX за upload и проверка на логове (http://www.cqwpx.com/logcheck/), така че да става за LZ DX Contest. Очаквам да има малка преработка, а и до следващият контест има достатъчно време да се тества. В CQ WW WPX контестите много голям процент от логовете минаха през тази страница.

73!
Цецо,
LZ2FQ


73! Цецо, LZ2FQ

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ1RF » 28 ное 2011, 14:42

Цветомире, поздравления и за:
http://www.cqwpx.com/index.htm
и за:
http://www.lotw-online.com/
Професионално - браво!
Адмирирам желанието ти да помогнеш на Бойчо при отчитането, като за всички нас ще бъде гордост LZDX да има подобна страница.
Надявам се, че и УС ще погледнат сериозно на предложението ти...
В случай, че не се прояви интерес съм готов да ти съдейсвам по възможностите си.
Поздрави и 73!
Милчо - LZ1RF
milanov@mtt.bg



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ6AJ » 29 ное 2011, 13:14

здравейте !

поздравления и от мен за готовността на Цецо - ето, че има кой между нас :D

това мисля, че е най-правилния подход - директен upload ... check-up на реквизитите по време на качването, моткане в диалогов режим дока всичко стане според регламента на организатора. а не да получиш е-мейл, пълен с краставици и да се чудиш после кой да го редактира и/или преписва и после да съобщаваш колко месеца си загубил за подобни рутинни дела ... в края на краищата този, който си качва лога е заинтересован да го направи успешно ...

и благодарности за повикването по време на миналия уикенд - както към Цецо, така и към всички останали ...
за ТОП-овете от Родината съм винаги : "кога минал - тогаз спотнал"

(между другото - пaк към Цецо, сори за забележката ... виж, намести си географската ширина в адресника, че този един градус повече те праща в румънско)

73, Любо
OR2F
Последна промяна от LZ6AJ на 30 ное 2011, 19:03, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от lz2sx » 30 ное 2011, 18:55

Поздравления Цецо !

Щом наш човек /LZ / има намеса в CQ WPX ,какво остава за LZ DX -a..... :)

Това е също по темата за автоматичното приемане на логовете ,но от далечната 2004 г. :

http://www.rk3awl.ru/techpart/cqm.php

Вероятно нещата вече са напреднали много ,но това могат да го кажат само специалистите
в тази област.

73 Боян / LZ2SX



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ1BJ » 20 дек 2011, 18:27

Изтече срокът за изпращане на отчетите от LZ DX Contest 2011. До момента са получени 1337 лога и 8 слушателски. От тях само 22 са на хартия и благодарение на LZ1FH и LZ1MC и те са въведени във формат Кабрило.
Тазгодишният контест постигна своеобразен рекорд по броя на изпратените отчети.
Не бяха получени отчети от 11 LZ радиостанции. Все още не е късно да си пратят логовете (в третата колона е колко пъти се среща съответният инициал в първите 1100 получени лога):
LZ1QI SF 301
LZ2VU RZ 296
LZ2ZA VN 100
LZ3WG HA 54
LZ4TL LV 42
LZ2HC GA 31
LZ1ZV SL 21
LZ1AZ BL 13
LZ2ZN RZ 10
LZ4IH SN 9
LZ1RQ SF 5
Списък с получените логове може да се види на адрес http://lzdx.bfra.org/results2011bg.html.
Последна промяна от LZ1BJ на 30 дек 2011, 15:39, променено общо 5 пъти.



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2010

Мнение от LZ4ZD » 22 дек 2011, 18:33

Ще се опитам да се свържа тези дни с Емо LZ2EG за отчета.

LZ5OC със сигурност е сгрешен инициал. Сашо LZ4OC работеше на контеста от Шумен и това са грешки на кореспондентите му.



Отговори