Мнение относно LZ DX Contest

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 29 яну 2014, 15:41

здравейте,

продължавам да работя по идеята си ... не съм се отказал, даже да не бъде възприета - няма нищо по-ценно от опита.
(най-малкото едва ли е разумно да се правят повече промени в изданието, което предстои през ноември 2014)
DXCC_LZDX_005.doc
(107 KиБ) Свален 489 пъти
LZDX_QPTS_002.xls
(28 KиБ) Свален 420 пъти
долу-горе това е видът на базата, нарочно като MS-WORD файл (за да не изчезва хайлайтинга)
(имаше леко недоразумение в префиксите на Азорските о-ви, поради което на мястото на 004 качих 005)
за сега само джуркам проби за заявен резултат в среда Cab-Eval.
ако някой има забележки или идеи за по-голяма справедливост - ще се радвам.

73


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2HR » 19 фев 2014, 23:15

Здравейте !!!

Странно поведение на специалистите контестмени..

Питате . На кого е нужно LZ/LZ ???
А други държави могат да работят помежду си.

В условието пише : 1 точка за всяко QSO със собствения континент ,вкл.собствената страна.

(ЕДИНСТВЕНОТО РАЗУМНО РЕШЕНИЕ Е ДА ОТПАДНЕ МНОЖИТЕЛЯ МЕЖДУ LZ/LZ).Както писах по-рано (ако сте чели..)

И накрая ми е интересно защо като няма категории НР и LP в класирането, бележим с някаква "чавка" (*) кой с каква мощност е бил...

И май се сещам кой първи ще отговори ..



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 04 мар 2014, 15:04

Уважаеми Колеги,
Нямах намерение да пиша. По принцип избягвам да пиша във форуми.
Очаквах да се появи информация за проведеното заседание на УС На БФРЛ на 28-ми Февруари 2014, касаеща промени в условията на LZ DX Contest 2014. Вече мина седмица, а информация няма, затова си позволявам да иззема нечии функции, като я съобщя накратко:
След драматични дебати и гласуване, промяната е следната : Отпадат връзките между Български радиостанции, както и множителите. Логове на хартиен носител вече не се приемат (прието с пълно единодушие).
Всичко останало си остава същото. (3 гласа ЗА промени и 4 с НЕ на промените в условията за чужди радиостанции) Аз гласувах с гласа Бойчо Хаджийски, който не присъстваше.
Според мен това е най-доброто, което можеше да се направи. Честито на всички контестмени !

73 LZ1GL Красимир Латинов



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 04 мар 2014, 17:06

Наистина се забави протокола от събранието, може би заради това че съвпаднаха няколко почивни дни. Освен това което пише Краси Латинов , остава мнението за промяна в условията като се добави че ще има класация по мощности и в допълнение за множителите ще се въведат страните по DXCC. Разбира се това няма да стане веднага, а след коментар с разработчиците на проверяващия и лог софтуер което ще се случи през тази година и ако всичко е наред / изпробвано и работи/ ще се предложи за следващата година.

73! LZ1YQ



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1RF » 05 мар 2014, 16:27

Предлагам на УС, респективно на КВ секцията да учреди две нови отделни награди само за български станции:
1. Награда за най-млад участник /получава се еднократно/. Би било добре да е материална, нещо техническо.
2. Награда за най-добре представил се състезател получил инициала си през годината в която се провежда LZDX. Тази награда може да бъде и плакет. Смятам, че за тези две награди ще се намерят и желаещи спонсори, които да ги предоставят.

LZ1RF = Милчо



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2HR » 07 мар 2014, 22:11

"БРАВОООО"
оплескахте условията за контеста..
Че и имате идеи как още по зле да стане.
Хвала на УС на БФРА



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3FN » 07 мар 2014, 22:31

Моето мнение също е ,че направеното е грешка.
Или сериозни промени или никакви .Но в България е нормално , когато нещо върви да му видим сметката.

LZ3FN



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2HR » 07 мар 2014, 22:43

LZ3FN написа:Но в България е нормално , когато нещо върви да му видим сметката.

LZ3FN
ТОЧНО КАЗАНО
TKS 73 !!



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 08 мар 2014, 07:41

За неразбралите повтарям:

Промени в условията на LZ DX Contest Н Я М А !!!
Няма направени промени в условията на LZ DX Contest !!!

Ако някой още не е разбрал - няма направени промени в Условията на LZ DX Contest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
За съжаление обаче протоколът от заседанието още не е публикуван, поради наличието на огромно количество почивни дни , затова както виждам се правят някакви интерпретации. Кой какви намерения и мераци има , това няма абсолютно никакво значение. Важното е какво е гласувано. А че имаше намерение нещо работещо да се отремонтира , за да спре да работи, това е вярно. За радост ремонтът не се състоя.

Още веднъж пояснявам : На заседанието на УС на БФРЛ на 28-ми Февруари бяха отхвърлени предложенията за промяна в условията на LZ DX Contest !!!
Все още чакаме протокола от заседанието, но явно ще трябва да се въоръжим с търпение - има няколко почивни дни, а на всичкото отгоре днес е и 8-ми Март , пак празник ...

На тези, които ще участват в Russian Contest , който се провежда следващата седмица точно в почивните дни, желая успех !
Аз ще работя от Казанлък LZ5K SO All bands CW

До среща в контеста и успех !

73, LZ1GL Красимир Латинов



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1FW » 08 мар 2014, 08:38

Честно казано аз спрях да разбирам има или няма промени.
Моля за прост отговор през 2014 условията на LZ DX Contest същите ли са както през 2013 или не са.

По миналия бюлетин Здравка е прочела следното:
бюлетин 9/04 март 2014 на LZ1BFR написа: точка 2 - LZ DX Contest: окончателно обсъждане на правилата за провеждането му през 2014 година.
решения:
2.1. - отпада работата между българските станции, както и множителите по време на LZ DX Contest за 2014. Това решение бе прието единодушно от всички от Управителния съвет
2.2. - отпада изпращането на отчетите на хартиен носител за LZ DX Contest за 2014. Също прието единодушно.
2.3. - УС не приема да има класации по мощности на LZ DX Contest за 2014 за чуждестранните радиостанции. Класирането остава същото, т.е. както бе и през 2013 година. Ето как са гласували: 3 са гласували "ЗА" въвеждане на класация по мощности, 5 да няма класация по мощности и 1 въздържал се.
2.4. - упълномощава Веселин Котаров, LZ5VK, да направи класация по мощности от резултатите от контеста за 2013 и да предложи промяна на условията за 2015. Срок 14.03.2014
2.5. - УС да работи за насърчаване на българските участници в LZ DX Contest и всички КВ и УКВ български състезания
Бюлетините могат да се намерят на
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins/index_2014.html
LZ1GL написа:За неразбралите повтарям:

Промени в условията на LZ DX Contest Н Я М А !!!
Няма направени промени в условията на LZ DX Contest !!!

Ако някой още не е разбрал - няма направени промени в Условията на LZ DX Contest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
За съжаление обаче протоколът от заседанието още не е публикуван, поради наличието на огромно количество почивни дни , затова както виждам се правят някакви интерпретации. Кой какви намерения и мераци има , това няма абсолютно никакво значение. Важното е какво е гласувано. А че имаше намерение нещо работещо да се отремонтира , за да спре да работи, това е вярно. За радост ремонтът не се състоя.

Още веднъж пояснявам : На заседанието на УС на БФРЛ на 28-ми Февруари бяха отхвърлени предложенията за промяна в условията на LZ DX Contest !!!
Все още чакаме протокола от заседанието, но явно ще трябва да се въоръжим с търпение - има няколко почивни дни, а на всичкото отгоре днес е и 8-ми Март , пак празник ...

На тези, които ще участват в Russian Contest , който се провежда следващата седмица точно в почивните дни, желая успех !
Аз ще работя от Казанлък LZ5K SO All bands CW

До среща в контеста и успех !

73, LZ1GL Красимир Латинов



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 08 мар 2014, 18:18

Явно на доста хора им е дошло в повече дебатите. Прилагам едно файлче което ще покаже доста неща. За мен нещата са ясни, има доста хора с които разговарях на дълго и широко и доста от тях постигнахме разумни предложения, за съжаление както е нормално в България в точния момент нещата се завъртат на 180градуса или по точно фурнаджийските лопати излезнаха от пеща само леко затоплени. В крайна сметка аз не съм съгласен с тезата щом работи значи не трябва да се пипа. Ако искаме темпото да се запази и леко да го вдигнем трябва да се мисли отсега , а не когато стане късно. Промени ще има това е ясно, но Вие господа негативно настроени към всичко ново ще ги направите когато е твърде късно. По отношение на промените: Веско Котаров го доказа и в рамките на 15мин. направи класацията по мощности от миналата година. Ама явно че искаме да си стоим в старата си локвичка. Аз обаче нямам това намерение. Приятно изкарване на 8март.
by LZ3NY.doc
(88 KиБ) Свален 426 пъти
П.С. Краси Латинов казва : На заседанието на УС на БФРЛ на 28-ми Февруари бяха отхвърлени предложенията за промяна в условията на LZ DX Contest !!!
Е това все пак не е верно, някои промени се приеха , други се отложиха във времето.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1FW » 08 мар 2014, 19:44

Момчета от УС на БФРЛ ставате за смях! Един протокол за четири работни дни не може да публикувате в Интернет, във форума не може да се разберете какво сте говорили на заседанието, а се каните условия на международно състезание да сменяте. Смях!

Календара сочи месец март. LZ DX контеста е само след осем месеца и половина.
Не е ясно какви ще са промените, не е ясно дали са уведомени хората които проверяват отчетите, не е ясно как промените ще се отразят на работата на програмите, с които се работи в контеста, не е ясно кой и по какъв начин ще уведоми потенциалните участници в контеста за промените.

Различавайте леща от диня! Едно е да сортираш EXCEL файл друго е да отчетеш контест по променени условия. Не долавяте разлика или не мислите за отчитане на контеста?

Тягостно е мълчанието от страна на КВ менажера на БФРЛ. Не знам дали разбирате, че без него контеста няма да е същия.

Никой не е срещу промените, ама нещо гафовете направени напоследък за сметка на БФРЛ станаха доста. То не бе Балкански контест от който БФРЛ уж се разграничи на думи, а на дело си бе организатор, то не бе истерията с петте мегахерца, дето официално се разрешиха на първа страница на сайта, а тихомълком после на забутано място във форума се спомена за мнението на КРС по въпроса...

Конкретно:
1. Дайте го този протокол АЗ ще го кача на МОЯ сайт и ще дам линк към него в резюмето на бюлетина
2. От написаното в него АЗ ще си направя сметката дали и как мога да помагам

73, Сашо



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3nn » 08 мар 2014, 21:50

Не мога да разбера истерията, която някои колеги се опитват да раздухват!!!
Напомням, че всички членове на УС на БФРЛ работят напълно доброволно и поради тези причини понякога се случват забавяния.
По отношение на Балканският КВ контест мога да кажа моето лично мнение:
- Въпреки разграничението на БФРЛ, контеста мина успешно, резултатите се обработиха и публикуваха бързо, виждаме, че и победителите са си получили плаките;
- Нищо, освен БРАВО на организаторите от ЦРК!!
- За пореден казвам, че БФРЛ не е участвала по никакъв начин в организацията му - отчети, проверки, плаки.
- Това, че на плаките стой емблемата и името на БФРЛ не смятам, че е някакъв проблем - организатора ЦРК е равноправен член на БФРЛ и няма проблем да слага логото й. От друга страна, колко колеги слагат емблемата и логото на БФРЛ върху QSL картичките си, въпреки че никога не са били членове на БФРЛ.

За разрешените нови обхвати (включително 5MHz) не е имало никаква истерия. Когато излезе решението на МС се пусна на сайта на БФРЛ, което си беше една дълго чакана новина. В никакъв случай не е казвано, че трябва да се работи веднага - на всеки би следвало да е ясно, че решенията влизат в сила, след публикация в Държавен вестник.
На мен ми е някак си тъжно, че и от този факт се опитва да се злепостави БФРЛ (не, че съм очаквал друго в нашата реалност).
На голяма част от колегите май не са наясно, че разрешените нови три обхвата са благодарение усилията на БФРЛ.
Ако УС на БФРЛ не беше поел необходимите действия и до сега 5MHz и 70MHz нямаше да са разрешени за работа в LZ пространството.
Това са фактите.
Велели празници и приятни почивни на всички!!

Виктор - LZ3NN



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 08 мар 2014, 22:24

От поста на Крис ясно се вижда какви са били намеренията му на това заседание.
В последния момент обаче, някой е объркал плановете му. Това бях аз Крис, нали ?
Казах ясно още на заседанието и е крайно време да разберете : Няма да позволя на никого да си прави глупави експерименти !
Явно не разбирате материята и няма смисъл да ви се обяснява по 100 пъти. Така или иначе няма да я разберете. Затова ще подхождам по моя си начин !
Вижда се, че имате желание да правите промени, но спрете се дотук !
Погледнете постовете по тази тема от самото начало (2008 година) и пребройте колко човека са ЗА промяна условията за чужденци. Направете си този труд. Или само пишете във форума, уж да се допитате и после си правите каквото си искате ? Няма да стане тая ! Гарантирам ви го !

LZ1GL Красимир Латинов , без 73

P.S. Ето , затова не пиша по форуми - направо полудявам от глупости !



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1CY » 08 мар 2014, 22:25

lz3nn написа: на всеки би следвало да е ясно, че решенията влизат в сила, след публикация в Държавен вестник.
Дори още по късно - след излизане на корекция на Техническите изисквания или евентуално
нов нармативен документ за радиолюбителската служба. В момента в КРС се работи по събиране
на комисия, която ще се занимава с корегиране или изработване на нов нормативен документ.
Някъде писах,може би се повтарям - да направим така,че "казана в ада " да не е на самообслужване
и да не режем клона на който стоим.
73


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1FW » 08 мар 2014, 22:35

Викторе, насочи енергията си в правилна посока и направи така, че протоколите от УС да се появяват навреме. Това е твоя задача. Аз съм написъл с какво мога да помагам.

А ако ще пишеш по форумите гледай да пишеш коректни неща. Новите обхвати в момента не са разрешени и твоите писания за пореден път са подстрекателство към пиратска дейност в ефира. Разрешението за работа не идва автоматично с публикация на решението в Държавен вестник, а става единствето след промяна на Техническите изисквания.

Та ако още не си разбрал и до сега 5MHz и 70MHz НЕ са разрешени за работа в България и работата на всички LZ станции, които се виждат в DX клъстера на 5 MHz тежат на съвестта на БФРЛ, защото хората казат - сайта на БФРЛ пише, че има нови обхвати и ние си работим. Затова задачата на БФРЛ е да сложи на първа страница на сайта и становището на КРС по въпроса.

А за Балканския контест - я погледни пак плаките. Кой според теб е организатор на контеста?
Изображение



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1CY » 08 мар 2014, 23:04

LZ1FW написа:защото хората казат - сайта на БФРЛ пише, че има нови обхвати и ние си работим.
Всеки лицензиран радиолюбител знае кой му е дал лиценза. След като е получил лиценз значи е положил
успешно изпит а във въпросите за изпита пише кой раздава разрешителни,обхвати,честоти и т.н. Значи
лицензирания радиолюбител трябва да знае,че за него меродавна е информацията,написана в документите
на КРС. Не съм адвокат никому но така стои въпроса. Помня,че преди много години историята около 50 мхц
беше същата но тогава нямаше такова "дърпане на изплуващите от казана" от тяхните колеги. Верно,закона
е за спазване,който не го спазва си носи персонална отговорност. И този "панаир" ще отмине, всичко ще се
регулира,ще ни останат само спомените от дрязгите и заяжданията.


LZ1CY

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2HR » 08 мар 2014, 23:17

lz3nn написа:Не мога да разбера истерията, която някои колеги се опитват да раздухват!!!
Напомням, че всички членове на УС на БФРЛ работят напълно доброволно и поради тези причини понякога се случват забавяния.
По отношение на Балканският КВ контест мога да кажа моето лично мнение:
- Въпреки разграничението на БФРЛ, контеста мина успешно, резултатите се обработиха и публикуваха бързо, виждаме, че и победителите са си получили плаките;
- Нищо, освен БРАВО на организаторите от ЦРК!!
- За пореден казвам, че БФРЛ не е участвала по никакъв начин в организацията му - отчети, проверки, плаки.
- Това, че на плаките стой емблемата и името на БФРЛ не смятам, че е някакъв проблем - организатора ЦРК е равноправен член на БФРЛ и няма проблем да слага логото й. От друга страна, колко колеги слагат емблемата и логото на БФРЛ върху QSL картичките си, въпреки че никога не са били членове на БФРЛ.

За разрешените нови обхвати (включително 5MHz) не е имало никаква истерия. Когато излезе решението на МС се пусна на сайта на БФРЛ, което си беше една дълго чакана новина. В никакъв случай не е казвано, че трябва да се работи веднага - на всеки би следвало да е ясно, че решенията влизат в сила, след публикация в Държавен вестник.
На мен ми е някак си тъжно, че и от този факт се опитва да се злепостави БФРЛ (не, че съм очаквал друго в нашата реалност).
На голяма част от колегите май не са наясно, че разрешените нови три обхвата са благодарение усилията на БФРЛ.
Ако УС на БФРЛ не беше поел необходимите действия и до сега 5MHz и 70MHz нямаше да са разрешени за работа в LZ пространството.
Това са фактите.
Велели празници и приятни почивни на всички!!

Виктор - LZ3NN
:D



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 08 мар 2014, 23:24

LZ1CY написа:Верно,закона е за спазване,който не го спазва си носи персонална отговорност.
Който има свободни 300 000 лв за глоба може да прави каквото си иска :)

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 08 мар 2014, 23:43

Не мога да разбера защо се отклонявате от темата.
Тук се пише за LZ DX Contest.
Виктор каза всичко друго но не и за злополучния протокол, нито каквото и да било за LZ DX Contest.
Намекна само, че членовете на УС били работели доброволно, демек ако искат ще работят, ако искат не ...
С две думи : Протокола ще си го публикуваме , когато си пожелаем ! Имайте търпение, работим доброволно !
А няма ли да се случи същото и с LZ DX Contest ?
Имаме желание и идеи, променяме, но после ако имаме време извън почивните дни, ще го отчитаме...
А сега, нека разводним темата ! Нека говорим за 5 милона мегахерца. Нека обясним как работи администрацията на всички министерства и ведомства ...
Колеги, на мен лично изобщо не ми пука за новите обхвати. Там няма контести ! Не искам дори да ги знам !
Тук се говори за LZ DX Contest и затова съм тук. Ако някой има какво да каже по тази тема, нека го каже.

LZ1GL Красимир Латинов



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 09 мар 2014, 01:01

LZ1GL написа:Тук се говори за LZ DX Contest и затова съм тук. Ако някой има какво да каже по тази тема, нека го каже.
Краси,
какво повече да се каже по темата - първият пост е от ноември 2008г. и 5 години повтаряме едно и също. Първия пик е след контеста, втория след като излезе класирането и после тишина.
Който е работил на КВ знае за какво става дума - закони на физиката. Не видях някой да е против отпадането на окръзите от множителя за БГ станции. Няма нужда от промяна в логерите, а и едва ли ще е проблем за проверяващата програма.
Всичко друго си остава както е сега, включително и връзките LZ-LZ по 1т.
За условията за чужденците имаше доста спорове. Като няма яснота по-добре е да не се променят.
За категориите - ако има пари за награди и кой да се занимава с тях нека да има отделни HР/LP, по континенти и т.н. Повече хора ще са хепи. Ако няма - остават както са си сега.
Не знам какви варианти са обсъждани, но все някой ден ще видим и този прословут протокол. 5 години коментираме, та няколко седмици ли ще ни уплашат :)

73 Боян



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 09 мар 2014, 03:08

Здравей Бояне !
Притеснява ме това, че наистина много е писано за евентуални промени и ако се обобщат мненията всичко е ясно. Направих си труда да изчета всичко писано по въпроса няколко пъти. Болшинството от хората са за отпадане на връзки между Български станции и съответно множителя. Също така болшинството от хората са за запазване досегашните условия за чужденци, включително и множителя. Всички се обявяват против въвеждане на нов множител - страните по DXCC. Всичко е добре, направо отлично ! Аз съм на същото мнение. Привидно въпроса е решен. Допитването е направено, преброени са мненията и всеки може да си направи извода.
Някой обаче със всички сили се стреми да въведе нови множители - страните по DXCC. Аз присъствах на заседанието от името на Бойчо Хаджийски, който ме упълномощи да гласувам и да кажа от негово име, че ако има промяна в условията за чужденци, той се оттегля като мениджър на LZ DX Contest. Това не е най-големия проблем, макар че не се сещам кой би могъл да е новият Мениджър.
Истинският проблем е този напън за въвеждане на страните като множител. На теб , разбира се ти е ясно при такава драстична промяна колко народ ще остане да работи със старите версии на Контест програмите, дори и да предположим, че всички програмисти веднага променят условията в новите версии. А тези програми не са една и две - ти сам беше писал по този въпрос. Обяснявам не за теб и не за редовните контестмени, на които е ясно. Чудя се защо е изобщо нужно да обяснявам нещо толкова елементарно. Мисля, че на заседанието всички ме разбраха. Имаше гласуване, имаше решение да не се променят условията за чужденци.
Всичко привидно е наред. Прочети обаче какво пише Крис ! Пак си пише за въвеждане на страните по DXCC като множител ! Нямало да стане веднага, а след съгласуване и т. н. Направо нямам думи ... Той си е решил, че промени ще има и никой не може да го разубеди. На практика изобщо не го интересува какво е мнението на хората от форума. Вземи ако имаш време и прочети всички постове. Кажи ми поне един, който е за въвеждане на страните по DXCC за множител. Нито един няма, е може би само един, но не помня кой беше. Това означава автоматично, че Крис изобщо няма право да повдига този въпрос, камо ли да се опитва да го прекара през УС. Не знам какво трябва да сторим като радиолюбители, за да осъществяваме активен контрол върху решенията на Управителния Съвет. Трябва да измислим някакъв начин за електронно допитване.
Не може така повече. Погледни само какъв цирк с този Балкански Контест. А, сетих се - ми като не им харесват условията на LZ DX Contest да направят нов контест с каквито си искат условия ! Точно както направи Панайот ! Браво на него ! Прави си каквото си иска и се получава. А Федерацията дава противиречиви изявления. Дистанцирали се били :)) Не били знаели. Да умреш от смях :)

Лягам си вече, само си губя времето с глупости. Май отново ще спра да влизам във форума. Кой каквото си е наумил , да го прави. Нека действа закона за естествения подбор. Аз свърших, каквото трябваше, сега вие следете събитията :)

73, LZ1GL Красимир Латинов



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3FN » 09 мар 2014, 07:39

Краси , аз лично подкрепям вкарването на DXCC MULT ЗА БЪЛГАРСКИТЕ СТАНЦИИ САМО .
Логично е като ни се отраничава мулта с премахването на lz-lz , да има някаква компенсация . Това няма да окаже никакво
влияние върху условията за чужденци и ще направи контеста по интересен за нас.
Така протеклата промяна( както я е прочела Здравка ) ме разочарова силно и аз ще се оттегля като спонсор на ВСИЧКИТЕ ( ДЕФАКТО ) плаки на контеста . Контеста последните 10 години работи добре ,благодарение на усилията на Бойчо и моята подкрепа. Нека всеки който иска да прави НЕЩО да поеме КОРОНАТА с цялата и тежест и да си отговори на следните въпроси :
1. Кой ще го отчита ( касае се за тримесечен ежедневен труд , въпреки програмите)
2.Какво прави със софта за отчитане и логерите .
3.Да бъде така добър да осигури минимум 13 плакета за чуждите учасници.

в мига в който имате отговорите , вземате щафетата УСПЕХ.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 09 мар 2014, 11:52

Здравей Краси, ако не си спомняш мога да ти напомня че гласувахме :
1. да отпаднат множителите за връзки м/у LZ/LZ- повечето гласуваха ЗА.
2. да отпаднат логовете писани на ръка- повечето гласуваха ЗА
3. допълнителни категорий по мощност - повечето гласуваха ПРОТИВ, като Веско Котаров показа че в рамките на 15мин направи новата класация по мощности от миналата година.В крайна сметка се взе решение че тази година това няма да се променя докато не се пробва новия софтуер.
4. Промяната с множителите за чужденци с вкарване на множител DXCC - няма да се прави тази година докато не се пробва новия софтуер.
Така че моля те не интерпретирай.
Христо също е прав, ако трябва да се правят промени то те трябва да са драстични и заедно с теб също си говорихме няколко пъти на тази тема и ти беше съгласен с мен , даже коментирахме и софтуера че трябва да се промени така че да е удобен за всички и да не натоварваме допълнително Бойчо. От тази момент направих няколко разговора и Митаци , Веско Котаров и Христо Игнатов, нещата се развиха много бързо, имахме оферта от HA1AH/ ако не се лъжа/ , връзката направи Митаци / моментална реакция от негова страна за което заслужава адмирации/ цената беше 400евро за целия софтуер ,от получаване на логовете до отчитане на контеста/ ако бъркам нещо моля Митаци да ме поправи/ от друга страна Христо Игнатов пое ангажимента да разговаря с руснака по същия повод.Мисля че и той е казал че няма никакъв проблем с промяната.
Никой не иска да проваля този контест а напротив, с тези промени съм убеден че часовите дупки ще намалеят , ще има повече участници от средна и южна америка, язия и други страни които в момента са в неизгодна позиция.
Що се касае за това че ще се увеличат плаките споменах че аз лично ще поема няколко, щях да разговарям и с Краси Петков Милара да поеме поне още пет плаки, има и дръги с които можеше да се коментират наградите.
Към LZ1GL: " Той си е решил, че промени ще има и никой не може да го разубеди. На практика изобщо не го интересува какво е мнението на хората от форума. Вземи ако имаш време и прочети всички постове. Кажи ми поне един, който е за въвеждане на страните по DXCC за множител. Нито един няма, е може би само един, но не помня кой беше". това са твой приказки, но все пак аз нямам напъни и затова се поставя въпроса за обсъждане не само тук а и с телефонни обаждания с хора активни контестмени си с теб включително.
Все пак да не забравяме че този контест е за чужденците, а не заради нашето си его . Имаме си шампионати в които да се доказваме. В тази връзка категорично се отказвам от всякакви награди спечелени до сега или в престоящите LZDX контести , не искам да се състезавам с Българските станций , а искам да се появят повече БГ състезатели, и то не заради прословутите Плаки или други награди , а заради това да сме търсени станции и хората да си направят кефа в това добро състезание
Тези промени се коментират доста години и аз исках да продължим с действия а не само празни приказки. Но явно на доста хора им е трудно да направят крачка напред . Категорично казвам че ще се съобразявам с решенията взети от УС с гласуване, но до тогава могат да правят предложения и дебати надявам се.
Що се късае за забавянето на протоколите съм напълно съгласен с негодуването на хората и ще помоля на следващото събрание на УС да се вземе решение публикуването на информацията от заседанията на УС да не е по късно от три работни дни.

P.S. Забравих само да спомена че е много неприятно и гадно да се спекулира с фразите " ако искате да си правите състезание си го правете сами" , или " като искате да правите промени аз се отказвам и няма да работя повече за тази клауза" . Мисля че не е често спрямо всички колеги милеещи за просперитета на това състезание.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 09 мар 2014, 14:19

здравейте !

от края на януари не пиша по тази тема, тъй като не виждам смисъл. не, че сега има забележителна промяна ... едно и също от 2008г. насам.

бих искал да подскажа как според мен е правилно да се постъпи:
1. на базата на статистиката се оценява - как върви контеста ? но не само по брой получени логове ... това не е критерий за "контест- касапница" ... винаги ще има хора, които искат да дремнат нощес, винаги ще има такива, които няма да викат CQ, тъй като не могат да се справят ... какъв е прогресът на участниците по страни, по ITU-зони, по брой връзки ... но не само средно аритметично ... например филтрация - по даден критерий (да речем => 200 QSO's, или => 35 Mults, => 20,000 Pts)
2. ясно разписани цели на контеста - какво търси федерацията ? възможност за максимален брой контакти от страна на международните участници, или нещо друго свързано с удоволствието на този или онзи.
3. ако статистиката от т.1. доказва изпълнението на целите по т.2. - не се пипа нищо.
4. ако ли не - търсят се причините и се мисли кое как да се бутне, за да се получи адекватна реакция.

горното се възлага, а резултатите се анализират и оценяват от хора, разбиращи от съвременен КВ-контестинг ... изводите се правят публично.

за всички ни е очевидно, че истинските причини няма да бъдат намерени, нито в Русе, нито в Разград, нито в Балчик, нито в Пловдив, нито в Казанлък ... нито където и да е в БГ. затова по белия свят хората правят анкети сред бившите, настоящите и потенциалните бъдещи участници - тези, които се търсят, и които личи, че са изгубени ... и всичко с коректно, а не подвеждащо зададени въпроси.
съществено значение има дали питаме "защо не участвате ?" или "кое според Вас прави контеста непривлекателен ?" ... и т.н. ... и отговорите готови - само с чавки - една или повече от една възможности ... максимум една или две позиции с поле за текст до еди си колко символа. ако ни е ясно какво търсим - би следвало да го демонстрираме в основните въпроси на анкетата, а не участниците да ни го подсказват с писанията си.

само ще спомена, че 400 € годишно (т.е. при всяка промяна/проверка) може би са резонни и платими като размер, съответстващ на изработката на плаките, но за мен е много по-добре силен контест без плаки, отколкото никакъв с по плака за всеки. (някъде бях споменал, че излишъците винаги раждат инфлация)

добре е да минете и през Сър Дейв Маскаро W3KM, който е много в час с нещата, справя се забележително бързо и не взема пари за хамски работи. да не говорим, че въвеждането на каквито и да е промени - те ще касаят както отчитащия софт, така и контест лоджинга. даже обратно - наличието на подходящ лоджер е причина дали ще участвам в даден контест, докато за това дали организаторът има софт за проверка - някак си не е мой проблем :)
колкото и да сме на ти с W3KM, не съм пропуснал да го уведомя, че НЕ представлявам БФРЛ и всичко ми е нужно само за лична употреба и експерименти.

и накрая искам да демонтстрирам какво имам предвид с написаното:
- само една промяна в табличката и нещата стават адекватни;
- как би изглеждала класацията по заявен резултат за една от World-категориите.
LZDX_QPTS_003.xls
(22 KиБ) Свален 338 пъти
LZ_DX_2008_WORLD_A.xls
(32 KиБ) Свален 326 пъти
надявам се, на всички да е ясно кое е по-справедливо ... как категорията "НЕПОБЕДИМ" умира и как за някои ще е важно дали няма да е рисковано проспиването на нощните часове.

не бива да се гони невъзможното ... USA SS е ясен ... Австрийският 160м телеграфен обаче и Южно-Американският SSB започнаха да привличат бивши наши участници на своя страна от няколко години ... защо ли ?

някой беше предложил (по памет сякаш LZ2HR беше) - няма класиране за LZ-станциите - всички работят за престижа на федерацията. има си достатъчно други изяви, от които да се определи кой е "по- по- най-" сред КВ-контестерите на България.

не бих искал да влизам в полемика с никого, но за мен е едно и също дали LZ-глутницата се втурва след новопоявилата се на екрана станция от Пазарджик, или след новопоявилата се станция от Мароко. и в двата случая даденият банд ще обеднее на LZ-станции поне за 30 минути.

точката за QSO LZ-LZ е решение, както и отговорност на организатора ... дано да е резултат на обективна преценка ... щото ние сякаш не сме "като хората от останалия свят" :lol: ... 110 станции по 3 банда ... да приемем, че няма да лишим повече от 100 чуждестранни станции да ни изработят ... но дали ?

73 и хубава неделя,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 09 мар 2014, 14:40, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 09 мар 2014, 14:39

LZ2LDS написа:само ще спомена, че 400 € годишно (т.е. при всяка промяна/проверка) може би са резонни и платими като размер, съответстващ на изработката на плаките, но за мен е много по-добре силен контест без плаки, отколкото никакъв с по плака за всеки. (някъде бях споменал, че излишъците винаги раждат инфлация)
Любо

Унгареца иска еднократно 400 евро за да настрои софтуера си и да помогне на БФРЛ да си го подкара на собствен сървър. Не става дума за годишна такса.
Това е софтуера, който приема автоматично и проверява логовете на половината състезания по света. Същия като на HADX контеста.

Иначе личното ми мнение е, че колкото по-дълги са условията на един контест, толкова по-малко участници ще има на него. Хората не обичат новостите. Кажи му "Това са същите условия като CQWW и ще играе с кеф без да се замисли. (ако ще и за тренировка)". Ако тръгнеш да му обясняваш множители, точки, континенти, ще махне с ръка и ще отиде за риба.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 10 мар 2014, 22:45

Митак,

както е записано - не става много ясно как ще се процедира при последващи промени. нали се сещаш, че и сорса да предостави човека от ITU до DXCC разликата е долу-горе от Калофер до Калорифер. така, че нормално е да иска по нещо и за всяка следваща фантазия в от страна на спонсора.
за рибарите - какво да кажа ? ... за тях ли да мисля ... риба много, риби - също ... от мъжете, които познавам, тези - с по две хобита, задължително имат поне още по 3 ... и са еднакво "запалени" по всички, т.е. могат и без тях :D

явно не си посещаваш редовно сайта ... писах ти там нощес в събота и чакам да се обозначиш.

73


73,
Любо

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1BJ » 15 мар 2014, 14:14

Здравейте,

Нямах намерение да пиша, но приятели ме помолиха да дам и аз мнение по поредните идеи за промяна на условията на LZ DX Contest.
Занимавам се с отчитането на LZ DX Contest от около 1994 г. Винаги съм се старал да отчитам контеста максимално бързо. За изминалите години рейтингът на контеста много се повиши. В началото се получаваха около 150 лога (20-25 oт LZ) и се стигна до над 1350 (над 120 от LZ).
Четох по-горе, че трябвало да се променат условията на контеста, за да станел още по-популярен. Моето мнение е, че LZ DX Contest е достигнал максимума си на популярност и от тук нататък всякакви промени в условията за чужденците вероятно ще имат точно обратния ефект на желания. Който не вярва, нека погледне рейтинга на контеста в QRZ.RU http://qrz.ru/contest/rating-contest.phtml
Текущият рейтинг на контеста е 20-то място, обаче ако изключим от списъка CQ WW, CQ WPX, IARU и руските и украински контести, се оказва че LZ DX Contest е на ПЪРВО МЯСТО сред контестите, организирани от националните радиолюбителски организации (без Русия и Украйна – логично е техните контести да са по-популярни сред техните късовълновици от LZ DX).
И след като LZ DX Contest е на ПЪРВО МЯСТО по популярност сред контестите от този вид, какво налага да се прават каквито и да е промени?
Аз съм категорично ПРОТИВ всякакви промени в условията на контеста.
Нищо не налага двукратното увеличаване на категориите (Low Power и High Power). От практиката съм се убедил, че голям брой от участниците си пишат каквото си искат като мощност. А голяма част изобщо не посочват мощност и тях по подразбиране ги приемам, че са High Power.
A и защо деленето трябва да е само по мощност? Със 100 вата и 5 елементен монобендер ще се постигне доста по-добър резултат примерно на 20 м., отколкото с 1000 вата и дипол, поставена на 5 метра над земята.
По логиката High-Low Power, могат да се направят още много критерии за категории, примерно: Single Op – Dipole Antenna CW, Single Op – Yagi Antenna CW, Single Op – Vertical CW и т.н.
И накрая ще се окаже, че за всеки участник ще има награда за победител в някоя от категориите.
Пак повтярям – НИЩО НЕ НАЛАГА увеличаването на броя на категориите.
Това само ще натовари с много допълнителна работа отчитащия контеста и ще натовари с допълнителна работа и средства спонсорите на наградите.
Който иска да печели състезания е редно да се потруди да си направи конкурентноспособна станция (мощности и антени), а не да чака организаторите на даден контест да предложат категория според неговите възможности.
Съжалявам че на последните две заседания на УС на БФРЛ не можах да присъствам. И на двете заседания са обсъждани и решавани промени в условията на LZ DX Contest.
Бидейки в момента КВ менажер на БФРЛ и LZ DX Contest менажер, си мисля че преди всякакви обсъждания за промени в условията на контеста трябваше да се потърси и моето мнение.
За заседанието през януари и идея си нямах, че ще бъдат обсъждани промени в условията.
За заседанието през февруари си казах мнението – бих се наел да отчитам по-нататък контеста само при условие, че не се променят условията за чужденците, а за българите се съгласих в краен случай да отпаднат връзките LZ-LZ (тази промяна увеличава времето за обработка на логовете в поносими граници). Радвам се, че разумът е надделял и са направени две промени само – отпадане на връзките ЛЗ-ЛЗ и на хартиените логове.
Но считам, че и тези промени не са били необходими.
Хартиените операторски логове тази година бяха само 15, от тях 8 са от LZ станции. Има приятели, които с удоволствие ги въвеждат и затова хартиените логове не са никаква пречка за навременното отчитане на състезанието. Въпреки че е отменено, ако през 2014 г. аз отчитам контеста и ако пристигнат хартиени логове, те ще бъдат въведени в Кабрило. Не така стои въпросът със слушателските логове – ако не приемаме хартиени логове, то по-добре е да закрием категорията SWL. Там само 2-3 лога от общо 12 са в електронен вид. А и проверката я правя на ръка и наличието в електронен вид с нищо няма да улесни работата.
Премахването на връзките LZ-LZ също е излишно. Не забравяйте, че не всеки работи в контести заради първото място. Ще дам конкретен пример- тази година се издава дипломата "60 years LZ1KSP". Какъв по-лесен начин за изработването и има от участие в LZ DX Contest? С отпадането на връзките LZ-LZ тази възможност отпада. И всичко се прави с логиката, че се губело време да се търсят LZ множители вместо да се прават връзки. Ами по тази логика дайте да махнем въобще множителите за LZ участниците и нека контеста го спечели този с най-много QSO точки. (това го предлагам сериозно).
В заключение – PSE не променяйте нищо в условията за чуждестранните участници. Резултатът ще е негативен за контеста.
Слабото място на контеста е слабото участие на LZ станции, това често го пишат като забележка в логовете.
Затова (вместо да се променят условията) трябва да намерим начин да мотивираме повече LZ да работят в контеста.
Eто една идея (може да го възприемете и за шега) – да намерим спонсор, който да дава награди на LZ участниците според броя направени QSO, примерно:
- за 500 QSO – малка награда
- за 1000 QSO – по-голяма награда
- за 1500 QSO – голяма награда
- за 2000 QSO – най-голяма награда


73 Boyan Z6/LZ1BJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 16 мар 2014, 12:00

Здравейте,
напълно подкрепям казаното от Бойчо. Единствената промяна, която смятам за необходима е отпадането на окръзите като множители за нас, Всичко друго да си остане както е в момента, включително и връзките LZ-LZ по 1т.
LZ1BJ написа:Ами по тази логика дайте да махнем въобще множителите за LZ участниците и нека контеста го спечели този с най-много QSO точки. (това го предлагам сериозно).
За това не бях се сетил, но има логика.
73 Боян



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 08 ное 2014, 19:34

Тази година по време на LZDXC няма да има други контести. И това само седмица преди CQWW DX CW.

Дано участниците от българска страна този път да са повече и да се получи LZDX контест, който досега не е правен !

Подкрепям предложението на Боян и Бойчо - да се премахнат БГ множителите за българските станции в условията за 2015 и класирането да се прави само по брой точки за направени връзки и изработени ITU зони. Така БГ станциите ще наблягат на връзки с чуждестранните участници, щом връзка между БГ станции дава само 1 точка.

Док LZ2CJ



lz1qv
Мнения: 2
Регистриран на: 10 ное 2014, 12:19

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1qv » 10 ное 2014, 14:15

Здравейте,

Защо да не взаимстваме нещо от условията на OK/OM/OL DX Contest?
Нищо,че е само на CW.Нека LZDX да е и на SSB, но множител за LZ станциите да не са и окръзите и да не се разрешава работа между български станции или поне QSO LZ<-> LZ да носи само една точка.Не е късно да се променят условията,които ще засягат само участниците от LZ.Защо да се чака 2015 г??? Отново на страницата на Федерацията няма и дума от заседанието на УС на БФРЛ на 5/11/2014 по този въпрос.

Не знам по какъв начин ОK/OL/OM се организират за работа в контеста си,но впечатляващ е броят на участниците от тяхна страна....

С надежда да има много LZ работещи тази година!

73!
Деко/lz1qv



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ4ZD » 10 ное 2014, 14:39

lz1qv написа:.....
Нищо,че е само на CW.Нека LZDX да е и на SSB, ....
Може и аз да не съм разбрал правилно написаното, но LZDX Е и на SSB.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 10 ное 2014, 19:50

Дечко, здравей !
OK/OM контестът е подобие на SAC, т.е. в него няма нищо DX. Целият свят работи само и единствено станции на организатора. Но за разлика от SAC-контеста, в който 70-годишните вече финландци и шведи масово си лягат в полунощ, станциите от Чехия не свършват. До колкото зная имат си график, кой кога ще се появи на банда, за да има интрига през целия период.
Ти как мислиш, може ли това да се случи при 50-60 български участници, 15 от които играят SB ?
откъм посока на трафика, при нас нещата са по-скоро подобие на руския контест и това според мен върши добра работа за момента.
73,
Любо / OR2F


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 10 ное 2014, 19:52

Докъде го докарахме с контест робота?


Value has a value only if its value is valued.

lz1qv
Мнения: 2
Регистриран на: 10 ное 2014, 12:19

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1qv » 10 ное 2014, 21:31

Здравей Любо,

Да прав си,че нямаме толкова участници от LZ.....
Аз имам предвид да отпадне работата между български станции.
Според мен не е нужно да губим време за множител от LZ окръзите,което е много трудно на обхватите над 7 Mhz, особено за станциите с по-малка мощност и непретенциозни антени.
Нека дадем това време за участниците в нашия контест.Добре ще бъде ако всички от LZ работят на всички бандове,а който иска класиране за определен банд да го декларира с отчета.
Условията за останалите участници да останат каквито са до сега.Радваме се на хубав контест и нека го подкрепяме с участие.

Това е моето мнение.

73!
Деко/lz1qv



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 10 ное 2014, 22:38

напълно съм съгласен и неведнъж съм го изразявал с предложения ... които за сега не са били възприемани.
LZ DX контестът не трябва да се провежда за българските станции, а трябва да е отворен към всички радиолюбители по света.
в момента, в който отпаднат LZ-областите като множители за LZ-участниците мисля, че нещата ще се променят като следствие от тази промяна. никой няма да се стреми за едната точка, но ако дойде - дойде.
по мое мнение в днешни дни всеки организатор трябва да търси таргет от поне 100 контакта на час за времето на целия контест. не може ли да осигури чрез условията и участващите станции осъществяването на толкова контакти теоретично за цялото времетраене - или да намалява времетраенето на контеста, или да му променя условията. и в този смисъл - при 800 станции на 5 банда, нещата се вързват за LZ DX.
нека се замислят тези контести, при които едни категории получават плаки за 400 контакта за 24 часа, а организаторите се кефят на по 2000 контакта през целия контест. да не говорим пък за тия, които окупират 48 часа, или два отделни уикенда - един за ТЛГ и един за ССБ. времената са съвсем различни в сравнение с 90-те. днес производителност от 100 QSO/h са постижими поне за половината от участниците, да не говорим за мулти категориите.
73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 11 ное 2014, 00:36

Здравейте,

до контеста има 10-тина дни, та да попитам окръзите множител ли са за нас и ще работим ли помежду си?

Питам защото като чета темата във форума е едно голямо "тука има - тука няма".
Според http://lzdx.bfra.bg/rulesbg.html всичко си е както преди и промени няма.
Според писаното тук във форума обаче би трябвало да има - имало заседание на УС през март , на което било прието да отпаднат връзките м/у LZ и окръзите. Някой щял да публикува протокола след празниците.
Протокол не намерих, но после гледам писано, че промени в условията нямало.
На 05.11.2014 пак имало заседание на УС с т.1. LZDX Contest - актуални проблеми. Предложение на Бойчо Хаджийски LZ1BJ. Протокол естествено пак няма.
Последно ?

73 Боян



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1BJ » 11 ное 2014, 01:15

На последния УС на БФРЛ, проведен на 05.11.2014 г. бе прието решение да останат същите условия за LZ DX Contest, каквито бяха и предната година. Евентуални промени в условията ще имат ефект за 2015 г. и то след като се купи и изпробва нов софтуер за проверка на контеста. Ха дано, ама...
Т.е. валидни са условията, публикувани на официалния сайт на контеста http://lzdx.bfra.bg/rulesbg.html
А протоколът от последното заседание на УС трябва да го има някъде из сайта. Бе изпратен на Веско, LZ5VK, за да го публикува още на 6 ноември.
Понеже не го намерих из сайта, го публикувам и тук.
Прикачени файлове
Protokol_US_05-11-2014.docx
(45.87 KиБ) Свален 289 пъти



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 11 ное 2014, 09:11

Бойчо,
благодаря за бързия отговор! Правилно решение за LZDX - да не се пипат условията, докато не е ясно какво се иска и как може да стане.
73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 11 ное 2014, 11:31

Знаем какво искаме и как да стане, за съжаление нещата отново се случват прекалено бавно а и има доста нежелание да се свърши работата .......

LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 11 ное 2014, 16:47

здравейте,

и аз благодаря за поясненията, така както и за възможността да прочетем Протокола от първа ръка.

Бойчо или Крис,
(или който може да разясни)
моля за повече уточнение по отношение на т.4.2 от Протокола :
--- цитат --------------
4.2 Приема единодушно разходите от 1000 лева за работата на IARU шампионата 2014
със специалния инициал LZ7HQ да бъдат внесени в набирателната сметка на БФРЛ за използване
за закупуване на помещение на федерацията.
--- край на цитата ---
поне за мен не е еднозначно ясно - имало е разходи, на стойност от 1000 лв., които средства да бъдат взети от набирателната сметка ? или е имало заделени 1000 лв. за LZ7HQ, които са икономисани и следва да се внесат по сметката за недвижимост ?

предварително благодаря,
73 !


73,
Любо

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1BJ » 11 ное 2014, 18:35

В отговор на LZ2LDS:

Тези хиляда лева бяха предвидени за покриване на част от разходите на някои участници в тазгодишния IARU HF с инициал LZ7HQ през изминалата година. На УС Крис постави въпроса на какъв принцип да разпредели тези пари. Румен, LZ1KY заяви категорично, че е участвал в отбора и е направил няколкостотин лева разходи, но не желае да му бъдат давани каквито и да са пари от БФРЛ. Не помня кой точно предложи тези пари да бъдат ползвани за закупуване на офис. Предложението бе прието единодушно.
Наистина БФРЛ съществува благодарение на безкористната помощ на много радиолюбители.
В момента най-належащата необходимост на БФРЛ е да си закупи офис. Затова моето мнение е всички ресурси на БФРЛ да бъдат насочени към тази цел.
Отделянето на тези 25 хиляди евро плюс хиляда лева е една стъпка в правилна посока.
От тук насетне избраната комисия има задача да намери подходящо помещение. Най-добрия вариант е, ако можем да си закупим сегашния офис. Но процедурата била чрез търг. А това ни намалява рязко шансовете за успех...



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 11 ное 2014, 21:34

благодаря за разяснението, Бойчо !
(написано е неразбираемо, как разходи ще се внасят в набирателна сметка)
поздравления за решението на Румен, LZ1KY

73

п-с- сори, че провокирах 2-3 реплики извън темата


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 19 ное 2014, 18:44

Има ли някъде база данни с инициалите на БГ станциите обикновено участващи в контеста.

3B9HA Olof има намерение да участва тази година и ме пита за такава база данни.

LZ2CJ Док



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2DB » 20 ное 2014, 02:22

LZ2CJ - преди 2 дни в QRZ.ru -LZDX contest - имаше такава обмяна на инфо и единия бе пуснал данни за 300+ LZ станции.73!



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 20 ное 2014, 13:29

можеш ли да ми дадеш линк Стефане ?



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1UK » 20 ное 2014, 13:52

To LZ2CJ

Док, виж тук:
http://forum.qrz.ru/sorevnovaniya/39319 ... st-13.html

най-долу на страницата има файл за "дърпане".

Ще учавствам от LZ5R и в свободното време /на второто работно място/ ще пусна и LZ1UK, повече на SSB, защото там има по-малко LZ.

73 Савко



lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz4ae » 20 ное 2014, 19:06

Файл за N1MM : http://lzae.data.bg/p/files/LZDXC
Предварително се извинявам, ако има неволно допуснати грешки и пропуснати инициали, но всичко е поправимо.
Успех в LZDXC !
73 Ангел
Последна промяна от lz4ae на 21 ное 2014, 14:43, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 20 ное 2014, 22:22

Благодаря за линковете.

Поствам тук коментарите на Олаф за сведение на Бойчо и тези, които ще обсъждат промените в условията за 2015 год.

Thanks for the prompt response Wally,

I just had a look at the FAQ. My concern is that if I have a go I'll S&P to chase LZ stations I would also perhaps run occasionally. I would then inevitably be called by some who are not regular contesters.

So two questions/clarifications remain: If I as a matter of common courtesy work such a station and he doesn't know what to send, what should I put in the exchange? If he sends nothing, I put nothing there? Does the QSO count then?

More serious is my second observation regarding uniques. I agree that uniques should be deleted if they are the result of padding as used to happen before electronic logs and also if the result of cheerleading such as happened at WRTC in Brazil and also seems to happen for some HQ stations in the IARU contest. But the way you have done it in your FAQ it really discourages participation by DX stations and I find that a strong discouragement for participation and not in your interest if you want to stimulate activity and fun.

73 Olof G0CKV (and 3B9HA this week)



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 21 ное 2014, 13:06

Разгеле някой чужденец да каже това което се опитвам цели две години.

73 lz1yq



Отговори