Мнение относно LZ DX Contest

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 21 ное 2014, 20:45

здравейте и от мен !
две, пет, осем - няма значение ... от 2002 или 2003г. мляскаме едно и също - и всичко е методично определяно като "КОНТРАПРОДУКТИВНО".

в конкретния случай, относно написаното от Олоф - LZ OPEN е образец : има лог - има контакт, няма лог - другия тираж !
такива случайни минувачи в парка, дето спрели, погледали, пък си продължили по пътя, да събират гъби и ловят пеперуди - няма смисъл да ги броим за участници. затова и на Бойчо няколко пъти му бе подсказвано - не е важно колко участника или лога отчита статистиката, а колко контакта са направени в патакламата.

силно разчитам на две неща :
1. IARU-мероприятието да не попречи съществено, т.е. контестерите да останат верни на тръпката;
2. зимата в Щатите да продължи да отпуска, както е тръгнало в последните 24 часа.

и този път ако няма бум на ССБ участниците - ще чакаме обясненията на доктор Уоли, а после и реакциите на КВ-секцията.

73 и успех на всички,
дано имам удоволствието да позравя повече LZ !


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 21 ное 2014, 23:01

Любо,
Не знам какви обяснения очакваш от мен по повод участието на ССБ ?
ССБ категорията беше предложена с презумпцията, че все по- малко млади радиолюбители могат да работят на телеграф и въвеждането на такава категория дава възможност да се включат повече участници.

Нормално е за контест провеждан предната седмица преди CQWW CW да има повече участници на телеграф.

Успех на сериозните участници утре. И дано да има повече БГ станции по бандовете, все пак контеста е български.

73 Док



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 22 ное 2014, 00:20

Здравейте,
не бях чел FAQ досега, но българския вариант поне има нужда от прецизиране. Например в условията пише, че за сингъл-опите няма ограничения за смяна на моде, а във FAQ пише, че било както за мулти-опите.
Другото, което ме изненада е тълкуването за уникалните връзки - да ги имало в 3 лога, на този отпадат, на онзи не отпадат. Според мен, ако не е изпратен отчет, то не трябва да се зачитат.
Успех на участниците!
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 22 ное 2014, 01:39

Здрасти, Док !

мерси за отговора. помня че ти беше един от оптимистите за броя на ССБ участниците в LZDX контеста.
и понеже досега янките отсъстваха, най-вероятно поради частичното зъстъпване на LZDX и SSB-SS периода - това се ползваше като удобно оправдание.
затова се моля, тази година да има бум на броя ССБ участници. въпреки, че едва ли американците трябва да са в основата на нашия контест. както се казва - всеки е добре дошъл !

относно констатациите на Боян - цалата работа идва оттам, че сайтът на контеста не се актуализира навреме ... меко казано ... :D затова още стоят тези редове в рубриката, която може би не е пипана с години. помня, че в началото действаше и 10-минутното правило, което дискриминираше участниците SO2R. както и да е - минали времена.

гледаме напред - качих и наместих едното радио, даже и микрофона пробвах ... няма шега :wink:

хайде, успех още веднъж !
73


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 18 авг 2015, 23:41

Честито !
искрено се радвам за промяната на условията ... по-добре късно, отколкото никога.
да очакваме колкото се може по-скоро да бъдат оформени качени на сайта със съответния превод на английски.
(в случай на нужда - с удоволствие бих помогнал с превода)
...
поредно ново мнение :
поради факта, че съществуват достатъчно на брой модели радиа (така както и техни модификации) с изходна мощност 200W, би било добре да се помисли и за тях - дали от самото въвеждане на категории по мощност за чуждестранните участници, да не се промени границата LP= 200W ?
въпрос на преценка, обсъждане и обявяване !
следейки нещата в тяхната досегашна форма - всички мощности бяха заедно, с изключение на QRP.
оттук нататък по-би приличало на 200W да е в графата при 100W, отколкото при 999+ W.
и без каквито и да е звездички и астерикси ...

така или иначе нещата вървят напред - това е най-важното ...

желая успех !

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 19 авг 2015, 11:40

Любо,
по тази логика трябва да има и класация до 110 Вт специално за притежателите на К3.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 авг 2015, 12:06

точно за това говоря, Боби ...
че няма как иначе да бъдат интегрирани всички модели в една ... да я наречем "Barefoot" категория.
съжалявам, ако не съм бил ясен в предложението си ...
сори, но репликата ти е "out of sense", или да речем от ония "що да се не зачекнем ?"
73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 19 авг 2015, 12:59

Любо,
не виждам смисъл да се променя границата на LP от 100 Вт на 200 Вт. Който е решил да играе по правилата ще си врътне копчето на 100 Вт. Който не иска ще си пусне каквато мощност си е решил.
Out of sence е по-скоро твоето предложение. Болшинството радиа са 100 Вт. Какво ще препоръчаш на техните собственици - да си купят ново радио ли?
73 Боян

п.с. - защо постовете влизат от втория опит?



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1UK » 19 авг 2015, 13:30

To: LZ2BE
"п.с. - защо постовете влизат от втория опит?"

Защото "форума" май е много толерантен и предупреждава...хей-има нов пост-първо го прочети и после натисни ПРАТИ??? де да знам /ДДЗ :D - не е Данък Добавена Злоба ами е Де Да Знам - нучих това от дъщеря ми и е яко/ - може и това да е причината
73 Савко



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 авг 2015, 13:50

lz2be написа:...Който не иска ще си пусне каквато мощност си е решил...
тук си напълно прав
lz2be написа:...Болшинството радиа са 100 Вт. Какво ще препоръчаш на техните собственици - да си купят ново радио ли ?...
нито аз, нито който и да е контест-организатор препоръчва покупки. други го правят :D

в случая става дума за :
1. категоризиране по мощности - регламент, използващ израза "до ... W";
2. въвеждане на условия, които поне да не противоречат на обстоятелствата, а именно - използвано радио;

ти като работиш с К3 в контести, в които се пишеш LP - пита ли те някой дали си "врътнал копчето" на 100 вата ?
убеден съм, че НЕ ! ...

идеята ми не е да създаваме конфликти, а да привлечем повече участници ... какво лошо има в това ?

73


73,
Любо

LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2PL » 19 авг 2015, 15:24

Здр,

Как ще са нещата с контест програмите?
Мулт. са ITU + DXCC.Не разбрах LZ области остават ли МУЛТ за нас?
Да не омотаме нещата?

73/Владо LZ2PL



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2CM » 19 авг 2015, 17:00

Владо, нали това беше борбата. Да няма ЛЗ области, които да объркват класирането на едни колеги!Дано и тази година да се вдигне броят на участниците!За мен вече този контест не представлява интерес!Успехи!73! :D



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2PL » 19 авг 2015, 18:27

Здр Пламене,

За промяната разбрах от записа на бюлетина.
Погледнах условията на контеста,а те си стоят така от 2014.
Остават три месеца.Каквито и да са-да се побликуват,
за да могат хората да се подготвят все пак.
Ясно и точно да се опишат - за нас и за другите.
С какви програми ще може да се работи,или ще драскаме
на хартия?

73/Владо/LZ2PL



lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz4ae » 19 авг 2015, 21:53

Здравей Владо,
ако не променят N1MM до тогава, ще си направиме собствен UDC файл и всичко ще работи коректно.
73 Ангел



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2HR » 19 авг 2015, 22:09

LZ2CM написа:Владо, нали това беше борбата. Да няма ЛЗ области, които да объркват класирането на едни колеги!Дано и тази година да се вдигне броят на участниците!За мен вече този контест не представлява интерес!Успехи!73! :D
ЗДР Пачо , на това му се казва РЕФОРМА . :D
73 на всички !!



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ2PL » 19 авг 2015, 23:32

Здр,

За промените трябва време и да им каже на хората
да ги направят.Колкото до тия файлове-не им разбирам!!
А може и да нямам време за контеста.

73/Владо/LZ2PL



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1GL » 18 сеп 2015, 08:58

Ето, затова има натрупана негативна енергия, Любо ( към LZ2LDS по повод поста му от темата за Шампион по КВ)
Пълно безхаберие !
LZ контеста вече дойде, промените се дъвчат от години, гласува се на няколко пъте една и съща промяна, а в крайна сметка условията си остават същите ... Категорията си е отново само една, звездичките си остават.. За Българите също не виждам да има промяна. С една дума - продължавайте да си лаете !
Е каква енергия очакваш да натрупаме ? Позитивна ли ?

LZ1GL / Красимир Латинов



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 18 сеп 2015, 09:34

Краси, здравей !
ПРОТОКОЛ.doc
(45.5 KиБ) Свален 453 пъти
хубаво е да се чете, преди да се пише ... независимо, че официалните документи на БФРЛ не винаги се публикуват на видни места.

73


73,
Любо

LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1ONK » 18 сеп 2015, 10:02

Проблемът е, че промените не са отразени тук:

http://lzdx.bfra.bg/rulesen.html

Този протокол едва ли ще е достъпен да всички, а и не трябва.

73!


73! LZ1ONK/LZ7O

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1BJ » 18 сеп 2015, 22:41

LZ1GL написа:Ето, затова има натрупана негативна енергия, Любо ( към LZ2LDS по повод поста му от темата за Шампион по КВ)
Пълно безхаберие !
LZ контеста вече дойде, промените се дъвчат от години, гласува се на няколко пъте една и съща промяна, а в крайна сметка условията си остават същите ... Категорията си е отново само една, звездичките си остават.. За Българите също не виждам да има промяна. С една дума - продължавайте да си лаете !
Е каква енергия очакваш да натрупаме ? Позитивна ли ?

LZ1GL / Красимир Латинов
Знаете, че винаги съм бил против промяна на условията на LZ DX Contest. Обяснявах, че LZ DX Contest ми ангажира изключително много от свободното време и ако се стигне до промяна на условията, това трябва да стане след намирането на нов контест менажер.
Винаги съм казвал, че промяната на условията са най-лесното нещо и ще се получи нещо от рода "ние да сменим условията, пък LZ1BJ да се оправя после с отчитането". Видно от цитата по-горе, точно така и стана. Условията бяха променени въпреки моята съпротива и вече има претенции защо не били направени незабавно промените на сайта. Причината е много проста - не съм имал необходимото време. Контестът е след два месеца и има достатъчно време за нанасяне на корекциите в условията.
На предпоследното заседание на УС аз си подадох оставката като LZ DX Contest менажер и заявих, че бих го отчитал занапред с ежегодно упълномощаване от УС до момента в който новият контест менажер поеме нещата в свои ръце.
Независимо че оставката ми не бе приета, аз не се считам повече за титуляр по отчитането на състезанието.
Веско, LZ5VK пое ангажимента тази година да отчете класирането на българските участници и паралелно с мен на чуждестранните с нов софтуер. В момента той работи по новите файлове с условията - на български и английски. Щом станат готови, че бъдат качени на сайта на мястото на старите.
Използвам случая да обявя, че се търсят спомоществователи (спонсори) на плаки за LZ DX Contest 2015.
БФРЛ традиционно издава две плаки - за българските участници в кат. А и Е.
С организацията по изработката и изпращането на плаките се занимава Христо, LZ3FN.
Цената на една плака (изработка и изпращане) е 50 лева. Моля желаещите да ми пишат до lz1bj@yahoo.com
Парите ги събира LZ3FN.
Засега имаме спонсори за следните плаки:
LZ3FN - SOAB HP
LZ3FN -SOAB LP
LZ3FN -MOST
LZ3FN -SOAB CW HP
LZ3FN -SOAB CW LP
LZ3FN -SOAB QRP

LZ1QZ/LZ5QZ в разговор в Балчик също обещаха три плаки, но още не съм получил е-мейл с потвърждение.
Говорих с още един приятел за една плака.

73 LZ1BJ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 18 сеп 2015, 23:33

Бойчо, здравей !
може и припокриване да става, или накуп да ти е подадена информацията - през юли успяхме за се засечем с Ицо и съм подкрепил две плаки. няма начин - повече категории, повече победители, повече внимание към тях ... досега една плака HP, занапред - по една за HP и LP.
и поне за сега - с удоволствие !

@Веско, LZ5VK
по възможност осъвременете информацията и посочете в променените условия, които тепърва ще бъдат публикувани - кои категории са свободни за спонсориране на плаки. смятам, че е почтено всеки дарител да има право да избира от наличния остатък.

73


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 30 сеп 2015, 13:48

здравейте !

виждам, че условията на контеста са актуализирани, според последните промени ... дотук добре

разгледах ги и на български, и на английски ... фундаментална нееднозначност:
1. никъде не се споменава, че българските и чуждестранните станции ще бъдат класирани поотделно;
2. категориите за LZ-станциите ?
3. наградите за LZ-станциите и донорите за тях ?

може и у мен да е грешката, но в този вид на текстовете излиза, че българските и чуждестранните участници ще се състезават помежду си, независимо от различните множители, които получават и независимо от предимствата, които имат помежду си като QSO-точки ...

ако пък на донорите им се полага да спонсорират два комплекта плаки (по един за LZ и DX), добре е поне да бъдат предупредени за двойната радост преди плаките да бъдат поръчани :D

73


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1PM » 30 сеп 2015, 14:07

Здравей Любо,
И на трите твои въпроса отговорите са дадени в условията.
Приятен ден.
73 Иван LZ1PM



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1fy » 30 сеп 2015, 14:35

На едната плака за всяка категория трябва да пише,
че е за първо място в света, а на другата, че е за първо място за
България....може и да са с различен дизайн, но за една категория!

Поздрави!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 30 сеп 2015, 14:56

сега вече се вижда ... така вече е дефинирано
мерси за бързата реакция !

но съгласете се, че не бива организаторът да решава, дали да има или не плаки за българските участници.
достатъчно е да се посочи в отделна таблица, че за еди си кои категории има донори, а еди си кои - все още са свободни.
така първо донорите ще могат да си избират, а ако няма донори - естествено, че няма да има плаки.

може да има такива колеги (без значение LZ или DХ), които да имат желания да подкрепят плакет за LZ-категориите - нека това се вижда ясно на сайта на контеста.

73


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1PM » 30 сеп 2015, 14:58

Съгласно условията и на български и на английски е написано , че плакетите са само за чуждестранните участници.
73 Иван LZ1PM



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2ht » 01 окт 2015, 00:21

Признавам си, че не съм голям контестер, но искам да ви кажа, че с приятна изненада установих, че миналата година съм бил единствен множител SO. В тази връзка ми се струва малко куцо областите да не са множител. Най-малкото като морално удовлетворение, че си се вдигнал някъде и някой е успял да направи връзка с теб :wink:


Иван LZFF Coordinator

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1fy » 01 окт 2015, 01:16

Multiplier for non-LZ entrants:
The sum of worked ITU zones + worked LZ districts on each band, regardless of the mode

Множители за чуждестранни участници:
Сборът от работените ITU зони и LZ области на всеки обхват, независимо от вида работа

За чужденците е поставен знака плюс, а за българите буквата "и"......който както иска да си го тълкува!



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2fv » 01 окт 2015, 09:21

LZ2LDS написа:но съгласете се, че не бива организаторът да решава, дали да има или не плаки за българските участници.
Ми да! Естествено не му е това работата....той даже и с условия и класиране не трябва да се занимава....



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 01 окт 2015, 10:34

Цецо, здравей !
и мерси за иронията ...

сигурен съм, че следиш и останалите теми на форума.
в тази връзка - подскажи на Крис и останалите от Комитета, как да бъде увеличена активността от страна на LZ-станциите, след като самият организатор съобщава безапелационно:
"ТАЗИ ГОДИНА ЗА ПЪРВЕНЦИТЕ В БЪЛГАРСКИТЕ КАТЕГОРИИ НЯМА ДА ИМА ПЛАКИ !"

помня, че Уоли/LZ2CJ беше редовен донор на плака за една от LZ-категориите ... в памет на някого от плевенския район (Мир на душата му!)

смятам, че ще е много по-полезно да се бръкнеш за една плака, вместо да търсиш за какво да се зачекнеш.
естествено, решението си е твое, аз само ти предлагам.

73


73,
Любо

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2ht » 01 окт 2015, 10:43

lz1fy написа:Multiplier for non-LZ entrants:
The sum of worked ITU zones + worked LZ districts on each band, regardless of the mode

Множители за чуждестранни участници:
Сборът от работените ITU зони и LZ области на всеки обхват, независимо от вида работа

За чужденците е поставен знака плюс, а за българите буквата "и"......който както иска да си го тълкува!
Извинявам се, явно нещо не съм доразбрал. Имам спомен, че се коментираше областите да отпаднат като множител за това реагирах така.


Иван LZFF Coordinator

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 01 окт 2015, 13:46

нещо подобно имам предвид:
LZDX_plaques_001.doc
(52 KиБ) Свален 418 пъти
не мисля, че е проблем да се вмъкне като втора страница на контест-условията.
естесвено след одобрение и корекции ако има такива.

не разполагам с достатъчна информация относно:
- българските участници от категории A , B и С - ще бъдат ли разцепени по критерий мощност ?
- ще има ли отделна слушателска категория за български участници ?
- добре би било да се създаде една отделна е-поща в домейна на федерацията, в която да постъпват запитвания от кандидат-спонсори.
тя не бива да е лична, а да принадлежи на контеста, т.е. достъпът се дава на този, който в момента се занимава с плаките. ако догодина е друг, пароли лесно се сменят.

73
Последна промяна от LZ6AJ на 01 окт 2015, 15:50, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 01 окт 2015, 15:24

в условията http://lzdx.bfra.bg/rulesbg.html пише

Награди:
Класиралите се на първите три места във всяка категория ще получат хартиени дипломи.

Традиционно БФРЛ раздава следните награди за LZ станции:
Плакет за 1-во място в категория А1 - Един оператор/Всички обхвати/Mixed/Висока мощност
Плакет за 1-во място в категория A2 - Един оператор/Всички обхвати/Mixed/Ниска мощност
Плакет за 1-во място в категория E - Много оператори/Всички обхвати/Един предавател/Mixed

73 Боян



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1PM » 01 окт 2015, 15:52

Интересно.
А вчера по това време не пишеше за плакети за LZ станции......
И като е направена корекция в Българския текст, би трябвало и в английската версия да е записано така.
Може пък да има някой чужденец да иска да дойде от LZ да участва.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 01 окт 2015, 17:01

LZ1PM написа:Интересно.
А вчера по това време не пишеше за плакети за LZ станции......
животът е динамика, Ванка !

и тук, нещата започнаха се променят с доста прилична скорост. доволно добре ...

това деление на LZ-категориите сякаш не съм го мяркал по решения на УС, но не споря.
щом се публикува на сайта, значи го има и на хартия с подписи ... или поне би трябвало.

73


73,
Любо

lz3fm
Мнения: 74
Регистриран на: 22 сеп 2006, 15:58
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3fm » 01 окт 2015, 21:37

LZ2LDS написа: помня, че Уоли/LZ2CJ беше редовен донор на плака за една от LZ-категориите ... в памет на някого от плевенския район (Мир на душата му!)
Само да уточня. Беше купа.

А и да попитам. Правилата на контеста се промениха за нас( с което съм съгласен). Какво става със контест програмите?
Аз най-вероятно няма да работя с N1MM (там очаквам евентуално промяна, ама знае ли се!?), та и за другите. Има ли някакво движение? Все пак трябва всеки да знае как се движи в контеста. Иначе всички резултати постнати в 3830 ще са нереални.

LZ3FM



LZ5VV
Мнения: 56
Регистриран на: 04 фев 2014, 21:14

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ5VV » 03 ное 2015, 21:13

Здравейте,
преди малко N1MM+ пусна новият ъпдейт вкл. измененията в LZ DX.
Бояне,LZ2BE
благодаря ти за усилията, които си положил това да се случи.
Желая ти успех.
73, Иво



lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3bb » 04 ное 2015, 18:52

LZ5VV написа:Здравейте,
преди малко N1MM+ пусна новият ъпдейт вкл. измененията в LZ DX.
Бояне,LZ2BE
благодаря ти за усилията, които си положил това да се случи.
Желая ти успех.
73, Иво
Здравейте, разбирам че не това е точното място, но има ли някой идея защо N1MM+ ми накъсва телеграфа. Имам и N1MM Clasic на същия компютър, той си върви нормално.
73 Пламен LZ3BB



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz1yq » 06 ное 2015, 10:36

Здравей Пламене, наистина има накъсване от време на време, аз го отстранявам като увелича или намаля скороста на предаване, другия вариант който съм използвал е да изтрия цялата програма и после да я инсталирам наново. Мисля че имаше изисквания по отношение РАМ паметта на компютъра .
Хайде момчета, дойде време да наточим машините за LZ DX CONTEST, нека покажем пред света че имаме достатъчно хора и желание за да направим едно много динамично състезание.

73! LZ1YQ/LZ4A



LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ1ONK » 06 ное 2015, 12:53

Здравей Пламене,

При мен също се получи такъв ефект. Оказва се, че има голямо значение с колко RAM е компютърът. Аз махнах всички работещи програми освен N1MM, за да освободя максимално паметта и за сега работи нормално.

Успех!

LZ1ONK/LZ7O


73! LZ1ONK/LZ7O

lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3bb » 06 ное 2015, 13:18

LZ1ONK написа:Здравей Пламене,

При мен също се получи такъв ефект. Оказва се, че има голямо значение с колко RAM е компютърът. Аз махнах всички работещи програми освен N1MM, за да освободя максимално паметта и за сега работи нормално.

Успех!

LZ1ONK/LZ7O
Здравейте, благодаря за съветите на теб Христо и Огняне, с 4GB RAM съм и с лаптоп на 10 месеца. Ще пробвам и ще докладвам.
73 Пламен



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 06 ное 2015, 13:52

Пламене
Ползвай програмата, която работи най-добре в твоя случай.
Преди години размених доста имейли с хората от N1MM. Имах проблем с XP драйвера на RigExpert куийката за N1MM CW. Направиха всичко възможно хората да го подкарат, но не стана. Тогава си признаха, че понеже е безплатен софтуер, използват безплатни комуникационни драйвери и те са лимитирани в много отношения. За сравнение с win-test кутийчето си работеше екстра. Аз от тогава съм с нея, макар че сега ползвам MicroHam интерфейс. RigExperta го подарих на Иво LZ5VV :twisted:

73! и успех
Митаци


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 06 ное 2015, 15:38

здравейте !

при мен решението е WinKey на K1EL ... USB варианта (мисля, че към днешна дата старите версии не се предлагат).
N1MM го поддържа като периферия.
китчето се налепва за 2 часа ... оттам насетне две радиа, две PTT ... няма грижи !
а ако 50-тина долара са НЕплатими за въпросната кутийка, може да се провери при Веско LZ5VK - той правеше нещо подобно (даже и име му беше сложил ... на изделието си)

73,
Любо


73,
Любо

lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3bb » 06 ное 2015, 20:30

LZ2LDS написа:здравейте !

при мен решението е WinKey на K1EL ... USB варианта (мисля, че към днешна дата старите версии не се предлагат).
N1MM го поддържа като периферия.
китчето се налепва за 2 часа ... оттам насетне две радиа, две PTT ... няма грижи !
а ако 50-тина долара са НЕплатими за въпросната кутийка, може да се провери при Веско LZ5VK - той правеше нещо подобно (даже и име му беше сложил ... на изделието си)

73,
Любо
Здравей Любо, нещо не виждам такъв за 50$ дай линк.
73!



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2cj » 06 ное 2015, 20:52

lz3fm написа:
LZ2LDS написа: помня, че Уоли/LZ2CJ беше редовен донор на плака за една от LZ-категориите ... в памет на някого от плевенския район (Мир на душата му!)
Само да уточня. Беше купа.

А и да попитам. Правилата на контеста се промениха за нас( с което съм съгласен). Какво става със контест програмите?
Аз най-вероятно няма да работя с N1MM (там очаквам евентуално промяна, ама знае ли се!?), та и за другите. Има ли някакво движение? Все пак трябва всеки да знае как се движи в контеста. Иначе всички резултати постнати в 3830 ще са нереални.

LZ3FM
Купата още си я има и тя е в памет на Цецо LZ4CA. Не знам сега да не дадат този инициал на някой друг ? За 2014 ще си я получиш на Брезник след две седмици, но само ако почерпиш ;-) Въпреки, че не е написана в условията аз ще продължа да си я давам за най-добре класиралия се български участник в категория SO CW / висока или ниска мощност/



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 07 ное 2015, 10:38

прав си, Пламене - почти двойно са му вдигнали цената ...

http://k1el.tripod.com/wkusb_smt.html

сори за подвеждащата информация !
(сега проверих - първият съм го купувал с помощта на Борис, LZ2JR през март 2009г., за което с полагащият се транспорт, мито и ДДС в България ми е излязъл общо 64 € ... не съм ровил, какъв е бил курсът на щ.д. по онова време ...)

остава да провериш при Веско, LZ5VK - надявам се неговите цени да не са функция на WinKey :D

73


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 07 ное 2015, 11:40

Пламене
http://www.kotarov.com/projects/succi
Това е на Веско интерфейса. Прати ми адреса си за доставка и ще ти подаря едно такова.

73


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz2be » 10 ное 2015, 10:35

Здравейте,
за безупречен CW с компютър трябва да се използва Winkey. Друго решение засега не е измислено.
За CW генерирано по RS232 или USB-COM може да опитате да оптимизирате порта според написаното тук http://knowledge.digi.com/articles/Know ... t-settings
73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от LZ3NY » 12 ное 2015, 11:38

Пламене
Интерфейса пътува към тебе. В Събота ще е в пощата ти.

73! Митаци
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Мнение относно LZ DX Contest

Мнение от lz3bb » 12 ное 2015, 19:51

LZ3NY написа:Пламене
Интерфейса пътува към тебе. В Събота ще е в пощата ти.

73! Митаци
LZ3NY
Митко Благодаря, надявам се че ще реванширам.
73 Пламен



Отговори