LZDX Contest 2020

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

LZDX Contest 2020

Мнение от LZ5EE » 19 ное 2020, 12:03

И отново...
Да накараме светът да завърти антените си към нас!
Да подсетим колегите по света за нашия контест. Който има мейл листи с потенциални участници, да не чака, сега е момента да ги оспамим малко. За да е по-голям кефа през уикенда.
Успех на всички!



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: LZDX Contest 2020

Мнение от lz2rs » 22 ное 2020, 18:19

Здравейте контестмени,
хареса ми тазгодишният LZ DX Contest - имаше доста участващи станции,значи нашият
контест се харесва от все повече чужди оператори!Разбира се,това също означава,че
Българските оператори работят отлично и са все повече!
Прохождението беше добро,само на 10 м се чуваха няколко станции-най силната беше LZ4TX !
Аз както винаги,поработих на QRP - сега с 10 вата-така е в условията на контеста.Но бях силно
учуден,макар и само два пъти повече мощността по голяма от стандарта за QRP - 5 w,работих доста
на CQ и имах по 3 даже по 4 връзки на минута....!Така че,когато един QRP оператор не си е измерил
добре мощността,преди състезание и работи дори с малко повече от другите в тази категория-то и резултата
му е по голям-говоря за добър оператор,който се пробва в QRP категория !!В доста случаи,той дори не очаква
да е с по голяма мощност,просто се надява да е в норматива!
Аз не искам да засегна някой,но това трябва да се има впредвид за да има FAIR PLAY !
Направих за около 12 часа работа 781 QSO , 132 Mlt / не съм търсил мултиплаери,работих ей така импулсивно,без да се интересувам какво
място ще заема-това вече спря да ме интересува.Най много връзки имам на 20 м и 15 м.
Стана един чудесен контест,имаше тръпка!
Бъдете здрави и се пазете!
73! Румен LZ2RS



Отговори