ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ6AJ » 20 май 2016, 09:22

добро утро !
LZ1VB написа: ... Съдийте би трябвало да го прехвърлят в M/S веднага след като Милчо описа начина на работа на колектива и с това случая да приключи ...
Вальо,
според тази част от кореспонденцията между Милчо и Веско, с която Милчо отвори темата във форума, не виждам да е описал как е работено. Това той прави по-късно, тук във форума ... Напротив, според част от неговия цитат - съществува поне една подкана от страна на Веско за потвърждение или промяна на категорията, посочена в отчета.
LZ1RF написа: ...
> On 2016-01-30 12:24, lz1kaa wrote:
>> Здрасти Веско,
>> Съжалявам, късно си отварям тази пощенска кутия.
>> Потвърждавам информацията отбелязана в отчета.
>>
>> 73
>> Милчо Миланов
>> LZ1RF
>>
>> -----Първоначално съобщение----- From: vkotarov@bfra.bg
>> Sent: Wednesday, January 27, 2016 5:39 PM
>> To: lz1rf@lz1kaa.com
>> Subject: Re: Информация относно LZ DX Contest
>>
>> Здравей Милчо,
>>
>> Благодаря за информацията!
>> Заявената от теб категория е "B1 - Един оператор/Всички
>> обхвати/CW/Висока мощност". Можеш ли да потвърдиш, че е правилно
>> подадена и по време на контеста станцията е оперирана само от един
>> човек?
>>
>> 73!
>> Веско ...
това според теб, не е ли достатъчно ? ... станала грешка, станала ... дава се възможност недоразумението да бъде поправено ... казано с невинни думи :D
и ако запитаният продължава да държи на своето (без да може да представя смислени доказателства), и ако съмненията от страна на организатора са все толкова, не се ли добавя към тях и това, че участникът вече лъже организатора в прав текст ?

съжалявам, че се разминаваме в мненията - аз не мисля, че съдиите би трябвало да го прехвърлят в M/S, където в случая щеше да заеме 1-во място и спонсорите да платят плаката ?

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz2be » 20 май 2016, 10:24

Sergey LZ1AO написа:Не е ли редно да има малко дефиниции в тях, да кажем, както е направено в условията на WPX, на която вълна съм сега, като:

IX. DEFINITIONS OF TERMS:

1.Station location: The area in which all the transmitters, receivers and antennas are located. All transmitters and receivers must be within a single 500-meter diameter circle. Antennas must be physically connected by RF transmission lines to the transmitters and receivers.

2. QSO finding assistance: The use of any technology or other source that provides call sign or multiplier identification of a signal to the operator. This includes, but is not limited to, use of a CW decoder, DX cluster, DX spotting web sites (e.g., DX Summit), local or remote call sign and frequency decoding technology (e.g., CW Skimmer or Reverse Beacon Network), or operating arrangements involving other individuals.

Я па тия , защо позволяват operating arrangements involving other individuals...... Странно, а?
Сергей, я виж малко по-нагоре как са дефинирали кой е сингъл и кой мулти оп:

VI. ENTRY CATEGORIES:
A. Single Operator Categories: One person (the operator) performs all operating and logging functions.
C. Multi-Operator Categories (All Band only): More than one person can contribute to the final score during the official contest period.

Попълването на бандмапа оперативна функция ли е и операторът (Милчо) ли я е извършвал във вашия случай? Не.
Двамата души, които са "набивали" иницалите в бандмапа допринасяли ли са за крайния резултат? Да.
И каква е категорията? Мулти оп.
LZ6AJ написа:съществува поне една подкана от страна на Веско за потвърждение или промяна на категорията, посочена в отчета.



LZ1RF wrote: ...
> On 2016-01-30 12:24, lz1kaa wrote:
>> Здрасти Веско,
>> Съжалявам, късно си отварям тази пощенска кутия.
>> Потвърждавам информацията отбелязана в отчета.
>>
>> 73
>> Милчо Миланов
>> LZ1RF
>>
>> -----Първоначално съобщение----- From: vkotarov@bfra.bg
>> Sent: Wednesday, January 27, 2016 5:39 PM
>> To: lz1rf@lz1kaa.com
>> Subject: Re: Информация относно LZ DX Contest
>>
>> Здравей Милчо,
>>
>> Благодаря за информацията!
>> Заявената от теб категория е "B1 - Един оператор/Всички
>> обхвати/CW/Висока мощност". Можеш ли да потвърдиш, че е правилно
>> подадена и по време на контеста станцията е оперирана само от един
>> човек?
>>
>> 73!
>> Веско ...

това според теб, не е ли достатъчно ? ... станала грешка, станала ... дава се възможност недоразумението да бъде поправено ... казано с невинни думи
и ако запитаният продължава да държи на своето (без да може да представя смислени доказателства), и ако съмненията от страна на организатора са все толкова, не се ли добавя към тях и това, че участникът вече лъже организатора в прав текст ?
73 Боян



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от Sergey LZ1AO » 20 май 2016, 15:06

Бояне,
Всичко, което писах за WPX беше пример, илюстрация, наречи го както искаш. Но така и така ги зачекнахме американците....
Правилно са го формулирали, разбира се, да не са вчерашни? Но са направили разлика между operating & logging и QSO assistance, нали ? Operating & logging е нещо съвсем ясно, да го превеждам ли буквално или ти ще го тълкуваш пак, както ти отърва? Какво отношение има operating & logging към способа за запис в Bandmap-a, който е един от начините за QSO Assistance? Ти какво, пълниш си bandmap-а сам, на ръка, или се пълни автоматично? Какво значение има откъде идва информацията - от клъстерите, RBN, местен скимер и.т.н или пък от оператор, който не прави връзки в контеста и не пише в лога ? Доколкото виждам в условията на WPX, който предъвкваме, и това е дефинирано и не виждам да е забранено.

Не разбирах обаче, защо ти така бързо прескочи от WPX на LZDX и произнесе категорична присъда по случая LZ1RF, аргументирайки се с правилата на ARRL. Да не би да съм изпуснал нещо и BFRA да e вече част от ARRL? Ако ще се аргументираш, използувай публикуваните правила на LZDX за 2015, пък може тогава и да продължим да дискутираме.

Сега пак за LZDX, както го мисля. Условията на LZDX контеста са правени-недоправени. Няма такова нещо като тълкуване или решение по подразбиране в условията на един контест. Или има формулирано правило или не. Ако няма правило и възникне проблем, трябва да се уговори какво ще се прави - използуват се принципите на римското право ли , оставя се свобода всеки да прави каквото иска ли , всичко решава арменския поп ли , римския папа ли , Бат Бойко ли , менажера на контеста ли. Кой? За забрана на контестациите авторите на условията са се сетили, вързали са гащите, а другото, май..та му, каквото сабя покаже.

Та що не вземат сега да си достегнат гащите, като коригират и допълнят правилата за 2016. Ако не знаят как, да казват, не е срамно. Готов съм да помогна, предполагам и други също.

P.S. LZ1FW е прав според мен - няма формална причина за декласиране на LZ1RF.
Доколкото разбирам, LZ1RF иска да узнае основанията за декласиране, с отпратки към действуващите към момента на провеждането на контеста правила. Любопитен съм да прочета само мнението и аргументите на организаторите, ако си направят труда да го публикуват. Всякакви други намеци и интерес от заинтересувани, в стил една жена каза, с които се напълни форума са смешни ... Питам се, дали ако на единия от фаворитите не му беше спирал тока и се беше класирал първи, тази истерия, дето взе да прилича на другарски съд от седемдесетте години, щеше ли да се случи? :mrgreen:

А забавлението да пооплюем някого, да го обявим за дърт, изкуфял, некадърен по подразбиране, лъжец ( както се изказа по-горе всезнайкото LZ6AJ), да сложим инфантилна препратка към клип с кикотещо се дете ( това от човек, член на управата на BFRA) - те това го можем. Аз обаче се вбесявам от такъв вид забавления.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz2be » 20 май 2016, 16:25

Сергей,
lz2be написа:VI. ENTRY CATEGORIES:
A. Single Operator Categories: One person (the operator) performs all operating and logging functions.
C. Multi-Operator Categories (All Band only): More than one person can contribute to the final score during the official contest period.
Четем един и същ текст на английски More than one person can contribute to the final score и го разбираме по различен начин.
Според мен превода на български е Повече от един човек може да допринася за крайния резултат
Ако това е правилния превод, то вие сте работили по начин присъщ на категорията Много Оператори.
Това няма нищо общо с увъртанията ви за скимъри, клъстери, асистед, един сигнал, попълване на бандмапи, кой е правил връзките, на кого му бил спирал тока, какви били условията на WPX/ARRL/LZDX, за 51-вия щат и т.н.

73 Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz2be » 20 май 2016, 16:53

Това може би ще е по-лесно за превод :)

В условията на RDXC е написано следното:

5.2.1 Для подгрупп Один Оператор, все функции оператора (работа на общий вызов, приём позывных сигналов, поиск станций, ведение аппаратного журнала) должен делать только Один человек - сам участник. Использование любой посторонней помощи перемещает станцию в категорию Много Операторов либо, по решению судейской коллегии, ведёт к дисквалификации.

http://rdxc.org/asp/pages/rulesru.asp

73 Боян



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от Sergey LZ1AO » 20 май 2016, 17:08

LZ2BE,
Сега пък аргумент с условия от руски контест. Да взема да се самоцитирам ли?
Не разбирах обаче, защо ти така бързо прескочи от WPX на LZDX и произнесе категорична присъда по случая LZ1RF, аргументирайки се с правилата на ARRL. Да не би да съм изпуснал нещо и BFRA да e вече част от ARRL? Ако ще се аргументираш, използувай публикуваните правила на LZDX за 2015, пък може тогава и да продължим да дискутираме.
Не разбра ли или нямаш аргументи базирани на условията на LZDX? . Е, благодаря за опита да ме улесниш, но нито английския нито руския са нещо, което може да ме затрудни. :D

P.S. Ако ще се аргументираш с нашите (LZDX 2015) условия, отговори ми. Иначе недей, защото няма да ти отговоря.

73, Сергей
Последна промяна от Sergey LZ1AO на 20 май 2016, 17:25, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1RF » 20 май 2016, 17:20

Абе момчета някои от вас май не са спали тази нощ.
Започвам да си задавам въпроса, защо така? Май наистина някой много силно е настъпен по мазола.
Бояне, а и Любо, мощното ви участие в темата и постоянно сменяваните ви аргументи ме карат да мисля, че си мислите, че само вие можете да участвате и да побеждавате в категорията SO. Може и така да е, но поне не лишавай другите от мечтите им. Няма смисъл, оставете ни поне илюзиите... И си мисля дали пък тези ваши излияния не бяха и целта ми от тази тема ... :D
Веднъж помолих да спрем, но щом се натискате. Давайте!

73
LZ1RF/ Милчо



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fj » 20 май 2016, 18:47

Съдийската комисия, преди да дисквалифицира, нека провери по съществуващите документи дали самата тя е изрядна! Защото тя трябва да е не едночленна, а няколкочленна (в бълг. спортна практика тричленна плюс 1 секретар, но да приемем, че сега работата на секретаря се изпълнява от компютърната програма). Членовете на съдийската комисия задължително трябва да са картотекирани спортни съдии със съответната за състезанието категория (в случая LZDXC - с международна категория). УС на БФРЛ няма никакви права да влияе върху работата на съдийската комисия. Дали заради неспазването на тези изисквания, в рубриката LZDXC на БФРЛ, при отговаряне на въпроси (FAQ) терминът "съдийска комисия" в последно време упорито се избягва и се употребява термина "проверяващия екип" (с наивната мисъл, че това може да промени реалното положение на нещата)?
Освен това, все някога тази съдийска комисия трябва да обяви състава си, да видим с каква съдийска категория са тия хора, които при неясноти в правилата на контеста, толкова лесно (и като че ли под чуждо влияние) дисквалифицират!

LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ6AJ » 20 май 2016, 20:08

Sergey LZ1AO написа: ... А забавлението да пооплюем някого, да го обявим за дърт, изкуфял, некадърен по подразбиране, лъжец ( както се изказа по-горе всезнайкото LZ6AJ), да сложим инфантилна препратка към клип с кикотещо се дете ( това от човек, член на управата на BFRA) - те това го можем. Аз обаче се вбесявам от такъв вид забавления.
колега Сергей,
не се познаваме ... въпреки това ти препоръчвам да не излизаш от равновесие !
карай се с човека, с когото не си съгласен, спори с него, разменяй и опровергавай аргументи, но не го обиждай ... още повече когато не го познаваш ... най-малкото защото не знаеш с кого си имаш работа. ако искаш да спорим, добре е да посочиш кое от моите писания не са вярни и защо ... тогава ще видим, има ли смисъл да ти отговарям :D

бъди сигурен, че знанието ми (многознанието) не е за сметка на твоето и обратно - ако ти знаеш повече, това по никакъв начин не би ме ощетило !
забележи - Милчо отваря темата за втори път, сещай се защо ... следва приканване за спиране ... пак се сещай ... принципно с напредване на възрастта, мъдростта на човек се увеличава, а комплексите намаляват ... явно има и изключения !

участвам в дебата не конкретно заради някого, а за това - условията на контеста да се допълнят и модифицират така, че подобни случки да бъдат максимално пресичани чрез регламента. ако си направиш труда да прочетеш какво съм писал през годините относно промяна на условията на LZDXC, може и да разбереш. да не би да смяташ, че догодина няма да има опити за мошенгии ? ... или по-догодина ? ... имало е и винаги ще има ... затова и условията би трябвало да се развиват - така мисля !

Милчо,
ти къде видя от мен мераци и демонстрации да съм единствения и най-добрия ? дали форума е подходящото място, или контестите ? ... но да се опитваш да будалкаш ... и то облъчвайки във форума на БФРЛ ... сори, ако имам какво да напиша - няма как някой да ме спре ... (имаше преди години подобен скандал с едни QRP-сти :lol: )
иначе - провокирай колкото си искаш, кроейки отсега планове за поредната SO2R-изява ... но не си мисли, че тук всеки казва 100% всичко, в т.ч. и хората, които проверяват логовете. нали знаеш, че ходенето със събути гащи е нелицеприятно ... особено за тези, които сме минали 50-те :lol:

приятели и недотам ... !
съжалявам, че не се стигна до спор по същество : "как се постигат 6 QSO/мин ?" ... две от които In-band и трима от кореспондентите с трибуквен суфикс. и как това би могло да бъде изпълнено от един оператор с едно или две радиа ... и пренаселени банд-мап-и ?
ония дни, когато Ник LZ1JY прикачи аудиото от фантастичната минута на Илия LZ4UU, се замислих ... посмятах малко, после пробвах на практика ... и независимо, че контактите там са 8, (отпосле стана ясно, че анонса му "9" е бил както винаги провокативен, за което лично го поздравих), това не променя нещата.
може би много от нас правят 5 ... някои стигаме до 6 и 7 QSO/min ... в идеални условия. виртуози като Илия - до 8 ... може би и повече ...
не това в случая е основното ... пожелавам на всеки да може повече и повече !
а тези от нас, които имат мераци, но рядко стигат до 4 или 5 - да осъзнаят, че разликата между 5 и 6 контакта в минута, в реален контест, в който зоните са познати и кратки, в която минута нито веднъж не е предадено общо повикване, но където е невъзможно да се предава със скорост по-голяма от 45 WPM ... тази разлика не е равнозначна на разликата между 5 и 6 кебапчета, нито пък между 5 и 6 ракии ... много повече е !
и за още по-голямо съжаление, посоката в която се извъртат коментарите - за сега никой от колектива на LZ1KAA не показва, че го е разбрал. може би това е причината, за подобна реакция ... не само от мен.

бъдете здрави !
73,
Любо


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 20 май 2016, 21:19

Любо,
за какво пък ти е да намесваш и клубове....!?!
Егати...!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1FW » 20 май 2016, 21:48

Аз нещо не разбирам: ако LZ1RF направи 5 или 6 QSO в минута той трябва да се декласира, а ако друг ги направи - той е майстор?
Или ако LZ1RF вземе първото място то съответния спонсор няма да даде парите за плаката?
Или оператори над 60 години са само за check log?
Моля за разбираеми отговори като се вземат предвид условията на LZ DX Contest 2015, публикувани на
http://lzdx.bfra.bg/rulesbg.html

Ще съм благодарен който се наеме да коментира и тази картинка.
Изображение
Тук са отразени радиовръзки в продължение на пет последователни минути на български оператор, работещ от България в категория SO MB CW по време на LZ DX Contest.
Връзките достигат до пет QSO в минута, като са на три различни обхвата. Първите цифри на честотите са заменени с букви, съответно a, b и c. Запазени са цифрите на килохерците в съответния обхват.
И този оператор ли е за декласиране?

73, Сашо



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 20 май 2016, 22:21

Сашо,
табличката е показателна за класическа работа
на SO2R....!
В жълтия банд оператора е викал CQ, а в другите е
прескачал за по 1 най-много 2 връзки, което е
съвсем нормално....!
В БГ има доста оператори с такива възможности!
Въпроса е дали Милчо ги е правил сам!
За останалите....те си знаят!

73's



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1FW » 20 май 2016, 22:45

Това го разбирам. Само дето радиата май са три.

За пълнота - това е картинка за работата на LZ1RF - около отрязъка от отчета показан от Любо.
Изображение

Разбирам, че въпросът е дали Милчо е правил радиовръзките сам. Ама този въпрос виси над всички...

Чакаме съдиите да си публикуват мотивите.
:D

73



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1RF » 20 май 2016, 22:48

Павка, SO2R не може да работи на три банда. В този случай ти трябва поне SO3R... :D
Хайде лека.

73
Сашо извинявай, писали сме заедно...



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1ZD » 20 май 2016, 23:06

Лошо - много лошо
След писаниците на Любо,старите уважавани от мен слушалки явно го закъсаха.
https://www.youtube.com/watch?v=XS7N35VnfiU
Краси LZ1ZD
пред винкело сите сме равни



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 20 май 2016, 23:47

Може и да бъркам нещо, но аз така я разчитам тази табличка!
Може и да бъркам нещо, но аз така я разчитам тази табличка!
Ако не е разрешено да се правят връзки на
един и същи банд, на честота, различна от
CQ-честотата, в рамките на една минута, то
това си чисто нарушение!
Ако и някой друг си плесне лога тук, ще се
позабавлявам и с него!

73's
Последна промяна от lz1fy на 21 май 2016, 00:00, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ6AJ » 20 май 2016, 23:55

LZ1RF написа:Павка, SO2R не може да работи на три банда. В този случай ти трябва поне SO3R... :D
Хайде лека.

73
Сашо извинявай, писали сме заедно...
поздравления, Милчо !
ето, че форумът си дойде на мястото - образование и познание по всяко време, без значение от обстановката - със, или без покривка ... :D
най-силно впечатление прави съчетанието "поне SO3R" ... много е важно да е "поне" ... :idea:
73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 21 май 2016, 00:04

Извадката е само за един банд и времеви
отрязък от 20-тина минути....!
Милчо нещо се е объркал!



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1ZD » 21 май 2016, 01:21

Павка,
не само че се е объркал , и в най смелите му мисли
и възможности и т.н. тези 7минути са доста показателни.
Всяко местене кликане и бъркане е носа отнемат секунди.
Рейта който е показан е чисто теоретичен , на практика нещата са
различни. За да се направи подобен рейт трябва да имаш срещу тебе
същия клас можещи хора. Просто с твърденията си вдигнахте много летвата.
Ето ти един линк поразгледай го .
http://www.dxatlas.com/PileupRunner/PrTable.asp
Там може и да се пробвате. Няма лошо. Но популярност да търсите по долен
начин няма как да стане.Добър пример давате по старите слушалки.
Най лесно е да се опираме на стари лаври.
Lz1KAA LZ1KGB са име от близкото минало . И двата иницияла направени от
много уважавани от мен хора . Бил съм и на двете места , възхищавал съм се.
В момента дори ми е смешно и забавно. А и излагате доброто име създадено
от хора някои от които не са между живите. Помислете какво правите. Не се ли излагате.
Не компроментирате ли иницияла от миналото . Все ми е едно , дали ще е Милчо първи, втори или последен
в LZDX . Утре ще говоря с Пламен LZ3FM и ако е съгласен ще си изтеглим отчета от въпросния контест. Достатъчно
признание имаме в контести последните 15 години .Въпреки доброто ми отношение към по възрастните аматери
не мога да търпя да ме хули някакъв Сергей . Та дори да е от LZ1KAA.
Така че Павка и колеги от LZ7A правете каквото ви акъл учи ,но не ни смятайте за глупаци.
Краси LZ1ZD
member of LZ9W gang



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz3yy » 21 май 2016, 10:53

lz1fy написа:Ако и някой друг си плесне лога тук, ще се
позабавлявам и с него!
Заповядай:
http://dox.bg/files/dw?a=3b44940d55

73!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1FW » 21 май 2016, 12:54

Добро темпо, достигащо до пет QSO за минута. Приятно е да се гледат такива отчети. Ще е добра практика да стане традиция да се публикуват отчетите на участниците, заели първите три места в отделни класации, а пък защо не и всички отчети на всички участници в състезанието.

Отчетите обаче няма да решат основният проблем, повдигнат в тази тема. А той е защо LZ DX Contest 2015 е проверяван по правилата на LZ DX Contest 2018?

Тук оптимистично се надявам, че до 2018 година съдийската комисия на LZ DX Contest ще сколаса да качи на сайта осъвременени условия, в които ясно да се описва:
1. що е това "Един оператор" и какви са ограниченията в тази категория. В тази тема са дадени добри примери от други състезания, които могат да се взаимстват
2. Принципите за декласиране и местене от една категория в друга
3. Задължителните критерии, на които трябва да отговарят отчетите за претендентите за призови места
и т.н.

Във всеки случай ако искаме към 2018-та година да имаме качени официално на сайта в интернет що-годе свестни условия на LZ DX Contest дискусията за текста на условията трябва да почне сега. Ако има желаещи да предлагат, дискутират и обсъждат, разбира се.

73, Сашо
lz3yy написа: Заповядай:
http://dox.bg/files/dw?a=3b44940d55



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 21 май 2016, 14:10

Да, наистина обрацова работа на Наско....ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

73's



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ6AJ » 21 май 2016, 19:38

LZ1FW написа:...
3. Задължителните критерии, на които трябва да отговарят отчетите за претендентите за призови места
и т.н.
...
3.1. Претендентите за първите три места във всички категории (чуждестранни и LZ) са длъжни да осъществят аудиозапис на всички QSO, включени в техния дневник.
3.2. В случай, че технологията на работа включва и второ радио (M/S или SO2R), записът следва да е стерео.
3.3. Продължителността на всеки отделен аудио файл се определя индивидуално в границите между 1 и 6 часа.
3.4. Всички аудио файлове се съхраняват от автора им, до крайното отчитане на контеста. Същите имат доказателствена стойност и се предоставят при поискване от страна на проверяващия екип.
3.5. В случай, че даден претендент не предостави такъв запис за целия контест или част от него (без значение по каква причина), организаторът на контеста има право да не признае, че участникът в контеста е спазвал неговите условия като му намали резултата с този, за който липсва аудио запис, да го премести в друга категория или декласира. Същото важи и в случай, че записът докаже разминаване с регламента за дадената категория. Всяка санкция е индивидуална и се определя от организатора на контеста, без право на обжалване.
3.6. При съмнения за манипулиране на даден аудио файл, организаторът има право да ползва и други SDR-записи. При установяване на разлика, за автентичен се признава този, който е направен от SDR.
...

73,
Любо

п.с. широко разпространените записващи приложения именуват файловете автоматично с дата и час на стартиране - би било добре, показанието за час от този формат да не се променя, независимо че няма да е UTC.
Последна промяна от LZ6AJ на 21 май 2016, 20:03, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1yq » 21 май 2016, 20:02

Така и така ще има аудио запис, неможе ли и видео запис на шака през целия контест+ аудио, предлагам това важи само за БГ станции :lol:, и нoтaриaлно заверено свидетелсто от психиатрията+декларация за спазване на условията.
защото и наградите ще са големи.

73!



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 23 май 2016, 23:50

LZ1ZD написа:Павка,
не само че се е объркал , и в най смелите му мисли
и възможности и т.н. тези 7минути са доста показателни.
Всяко местене кликане и бъркане е носа отнемат секунди.
Рейта който е показан е чисто теоретичен , на практика нещата са
различни. За да се направи подобен рейт трябва да имаш срещу тебе
същия клас можещи хора. Просто с твърденията си вдигнахте много летвата.
Ето ти един линк поразгледай го .
http://www.dxatlas.com/PileupRunner/PrTable.asp
Там може и да се пробвате. Няма лошо. Но популярност да търсите по долен
начин няма как да стане.Добър пример давате по старите слушалки.
Най лесно е да се опираме на стари лаври.
Lz1KAA LZ1KGB са име от близкото минало . И двата иницияла направени от
много уважавани от мен хора . Бил съм и на двете места , възхищавал съм се.
В момента дори ми е смешно и забавно. А и излагате доброто име създадено
от хора някои от които не са между живите. Помислете какво правите. Не се ли излагате.
Не компроментирате ли иницияла от миналото . Все ми е едно , дали ще е Милчо първи, втори или последен
в LZDX . Утре ще говоря с Пламен LZ3FM и ако е съгласен ще си изтеглим отчета от въпросния контест. Достатъчно
признание имаме в контести последните 15 години .Въпреки доброто ми отношение към по възрастните аматери
не мога да търпя да ме хули някакъв Сергей . Та дори да е от LZ1KAA.
Така че Павка и колеги от LZ7A правете каквото ви акъл учи ,но не ни смятайте за глупаци.
Краси LZ1ZD
member of LZ9W gang
Краси,
приеми моите уважения, преди всичко и благодаря за линка....!
Тази програмка не ми беше известна, но се оказа, че е много плезна!
Преди малко направих запис на прима виста!
Дай боже повече LZ-ти да има в табличката.
Относно старите лаври, вдигане на летва, правене на глупаци и т.н......
това няма нищо общо с хобито и забавленията, които си спретваме.
Нямаме никакво намерение и не целим да правим който и да било на глупак.
Просто, искаме и нас да не ни смятат за такива.....не, че нещо ни бърка, ама.....!!!!

73's
Павел



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ1ZD » 24 май 2016, 01:35

Павка ,
първо да поздравя за добрата работа на King of Spain .
По добър резултат от на HG7T . Поздравления от мен.
За последния ми пост.Пиша това ,което мисля.
Не е лошо да спорим , всеки си има мнение .
Както и Любо написа има много хора които четат и са
наясно с контестите с операторско майсторство и т.н.
Както казваме ние- В един цирк играем и номерата си ги знаем.
Жив и здрав и се надявам да се чуем на WPX CW.
Краси LZ1ZD



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 24 май 2016, 08:49

Благодаря Краси !
Поздравления с днешния празник на
целия ви екипаж и успех този уикенд!
Цирка наистина е велик и това, че няма
публика ни кара взаимно да си ръкопляскаме
или освиркваме и както казваме ние шопите
"съдията у чувало"!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от LZ6AJ » 24 май 2016, 09:03

Честит празник !
... най-българският ...

само грамотните нации ще пребъдат !
да направим така, че и децата, и внуците ни да го проумеят ... :D

73,
Любо / OR2F


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ

Мнение от lz1fy » 24 май 2016, 10:44

"Върви, народе възродени,
към светла бъднина върви,
с трансивъра, таз сила нова,
съдбините си ти поднови!

Върви към мощната Станция!
В световните контести върви,
от хъс неизменно воден -
и кондишъна ще те благослови!

Напред! Радиото е слънце,
което във душите грей!
Напред! Народността не пада
там, дето слухът живей!

Безвестен беше ти, безславен!...
О, влез в контеста с готовността,
духовно покори страните,
които завладя с оперативността!..."

Тъй клубните няколко братя
насърчаваха дедите ни...
О, минало незабравимо,
о, пресвещени радиовълни!


24.05.2016
Павел



Отговори