XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от lz1kz » 10 май 2011, 11:50

The XX-th International Amateur-radio Meeting "HOBBY-RADIO EXPO - Kazanlak 2011" will be organised by eng. Vladimir Alex Daskalov (LZ1KZ, e-mail: lz1kz@abv.bg) in cooperation with the Bulgarian Federation of the Radioamateurs (BFRA)-Sofia and the House of Culture "ARSENAL" in Kazanlak, amateur QTH location - KN22QO.

The Technical exhibition(SW,VHF,UHF,SHF equipment,antennas, measuring equipment, electronics, technical literature, Second Hand and Retro equipment) will be held from Saturday 11-th of June 2011 on the House of Culture "ARSENAL" exhibition grounds.
Opening times, 9.00 to 18.00LZT
( 12-th of June -Sunday, 9.00 to 12.00LZT).


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от LZ4ZD » 10 май 2011, 23:11

GPS coordinates
House of Culture "ARSENAL" in Kazanlak:

N 42° 37' 21.9" E 25° 23' 39.9"

In Google Maps:
http://goo.gl/maps/D7tw



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

HOBBY RADIO през година?

Мнение от lz1kz » 25 май 2011, 15:16

Бих искал да споделите мнение за следните предложение:

1.Следващите среща и техническо изложение в Казанлък да се провеждат през година.
2.Имам намерение да разговарям с румънските ни приятели и в "празните" години, през една, такова изложение (и съпътстващ Хам Фест), с участие на наши и техни фирми да се провежда в Румъния.

Моля без паника... :D , спазвайте граматическите правила! Решението ще зависи от плюсовете и минусите и ще стане ясно в края на годината!
Благодаря за мненията предварително!


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от LZ1NY » 25 май 2011, 15:35

Здравей, Влади!

Явно ще се наложи да разгледаш мненията и интересите на (поне) три групи хора
1. Организаторите - това си ти и твоите помощници
2. Изложителите - малки и големи
и
3. Най-многобройната и най-безгрижна група, в която съм и аз - сеирджии (кибици :D ), хората дошли да си купят една антена, радио или просто да изпият по едно кафе с приятели.

Аз лично ще се радвам, ако има смисъл и възможност да се запази като ежегодно събитие.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от lz1mnw » 25 май 2011, 16:01

Влади напълно те разбирам колко грижи имаш с организацията и колко нерви ти коства това но знай ,че всяка година с нетърпение чакаме да дойде Хоби радиото в Казанлък да се видим с приятели и да си закупим нужните неща .И аз ще кажа като Вики : Гласувам да си остане тъй като си е -всяка година срещата .
Влади позволи ми да ти дам и една идея : Ако е нужно помисли и за вдигане на таксата за влизане на изложението не вярвам някой да е за 2-3 лева в повече все пак срещата е веднъж на годината .И още нещо има доста недобросъвестни "колеги "които влизат с един пропуск може и за това да се помисли !!!



LZ2STO
Мнения: 123
Регистриран на: 29 юли 2007, 16:02
Контакти:

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от LZ2STO » 25 май 2011, 16:49

Разбираемо е, че организирането изисква определени усилия, бате Влади, ако си се поизморил, защо да не е една година в Казанлък и една година в друг град - Варна, Бургас, Смолян, Габрово, Стара Загора ... навсякъде може да се реализира и ще има какво да се види, стига да се намери организатор с потеницал. Личното ми мнение за Румъния, има предимства може би, но като цяло съм против, те да си направят, да пуснат покана, които иска да ходи. Но за през година твърдо съм против!



LZ1LTD
Мнения: 4
Регистриран на: 28 окт 2006, 09:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от LZ1LTD » 25 май 2011, 16:55

Здравейте, мисля, че трябва да се покани на това мероприятие и Свилен Емилов Нейков, Министър на физическото възпитание и спорта.В нашите редици има доста спортисти заели призови места в различни дисциплини, както в републикански така и в световен мащаб.Може пък да имаме късмет и да се обърне палачинката в наша полза, имам впредвид частично финансиране на този еднократен в годината форум.Форум, който събира на едно място хора с различни професии и възможности, хора готови да помагат при бедствия и аварии, и т.н.
успех и тази година на мероприятието LZ1LTD' 73


[color=#FF0000][b]ПРЕД ВИНКЕЛА ВСИЧКИ СА РАВНИ...[/b][/color]

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от lz3nn » 25 май 2011, 22:58

Здравейте,
Редно е изложението да си е всяка година.
БФРЛ ще помага с каквото трябва за организирането му, включително и с финансови средства.
Нека Влади да направи разчети какво е необходимо и да действаме.

Финанси могат да се привлекат от различни източници, включително и от МФВС (задължително с проект).

Организацията на МЕЖДУНАРОДНО ПРИСЪСТВЕНО КВ СЪСТЕЗАНИЕ „ПИРИН“- 2011е най-голямото доказателство, че когато идеята и желанието са налице, пари ще се намерят. Мога да Ви уверя, че за БФРЛ е истинско удоволствие да участва като организатор на това мероприятие. Основната тежест естествено пада на спонсорите:
http://www.bfra.org/qrp/html/niiinide.htm

LZ3NN



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от lz1kz » 03 юни 2011, 13:31

"Разбираемо е, че организирането изисква определени усилия, бате Влади, ако си се поизморил, защо да не е една година в Казанлък и една година в друг град - Варна, Бургас, Смолян, Габрово, Стара Загора ... навсякъде може да се реализира и ще има какво да се види, стига да се намери организатор с потеницал. Личното ми мнение за Румъния, има предимства може би, но като цяло съм против, те да си направят, да пуснат покана, които иска да ходи. Но за през година твърдо съм против!

LZ2STO Мнения: 123..."


Това може би е най-реалистичното предложение до сега. Истината е, че не става толкова трудно, просто се изисква гъвкавост и "свои хора" в определени среди. Може би най-лесното е да се направи на терен, за който не се плаща нищо, или е в поносими граници, да се остави само битака и срещата с работна програма - нещо като събора на Рожен или Жребчево, но в малко по урбанизирана среда, за да има подслон за повече хора, заведения и хотели, които да поемат желаещите. В Румъния на този принцип организират всяка година в различни градове, при това предимно по-малки селища и винаги идват по 200-400 човека.

Предлагам да се проведе разговор за това в петък, от 19.00 в ресторант "КАПИТАЛ" в културния Дом "АРСЕНАЛ", където са ангажирани маси за 50 човека с куверт 8 лв.(смесена салата-ордьовър с безалкохолно), индивидуално заплащане, повода е 85 годишнината на радиолюбителското движение! При необходимост могат да се добавят още поне 40-50 места! За групови заявки, моля информирайте Здравка(LZ1ZQ), на мен може да пишете нa hobbyradio1992@abv.bg,


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ1NIM
Мнения: 39
Регистриран на: 18 ное 2010, 14:51

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от LZ1NIM » 06 юни 2011, 15:01

Здравейте,

Аз също ще дам едим глас повече за ежегодното провеждане. Толкова много хора, с толкова нетърпение се надяват да се срещнат по една или друга причина в Казанлък, някои не могат и всяка година да присъстват, а ако се разреди съвсем няма да е добре.
Ако е необходимо съдействие и от разстояние можем да помагаме стига да ни е по силите, все пак това вече е традиция в съзнанието на българските радиолюбители.

Относно провеждането на други сбирки - нека да са и в други градове, който където може нека да отиде, сигурен съм, че навсякъде е интересно и атрактивно.

Винаги е приятно да срещнеш някой, който дори само веднъж си го чул по радиото.


[b]LZ1NIM/P
HF SSB/CW [/b]

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: XX-th HOBBY RADIO EXPO - Kazanlak

Мнение от lz1kz » 16 юни 2011, 12:02



"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

Отговори