razre6enie za rabota na HF/UHF na UA3ADW

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

razre6enie za rabota na HF/UHF na UA3ADW

Мнение от lz2rs » 18 май 2009, 18:05

na vnimanieto na BFRA,ako moje da mu se otgovori do :
UA3ADW@MAIL.RU

""Уважаемый Румен!
Как мы договорились во время нашего последнего QSO 10.05.09 пишу Вам настоящее письмо, чтобы изложить следующую просьбу.
Уже около 10 лет, каждый сентябрь, я и моя жена проводим 2-х недельный отпуск в Болгарии на курортах Албена, Ривьера и других. О своем отдыхе написал несколько статей - отчетов в наши радиолюбительские журналы. Наши друзья - коротковолновики задают один и тот же вопрос - почему я не работаю в эфире из Болгарии во время отпуска!
Действительно, было бы здорово для всех радиолюбителей получить специальную QSL-карточку с моего временного QTH из Болгарии с прекрасным видом на чудесное болгарское Черное море!
Если бы я получил временное разрешение Болгарских властей, с собой я смогу привести трансивер YEASU-897 (мощностью до 100 ватт) с антенной ATAS-120. Работать смогу на диапазонах 2,10,20,40 в режимах SSB и цифре.
Уважаенмый Румен!
Если есть возможность уточнить, какие необходимо прислать документы для получения временногo позывного типа LZ../UA3ADW и в чей адрес направлять их.
Заранее благодарен за желание помочь собрату по хобби!
С наилучшими пожеланиями из Москвы,
Леонид А. Шувалов - UA3ADW (Мой e-mail адрес: UA3ADW@mail.ru)
73!!! ""

LZ2RS



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: razre6enie za rabota na HF/UHF na UA3ADW

Мнение от LZ1RF » 18 май 2009, 18:17

Румене това е по Техническите изисквания
Издаване на документи на радиолюбители - чужденци

Чл. 25. (1) Радиолюбител - чужденец, осъществява електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба съгласно тези технически изисквания, без да подава заявление по чл. 19 , при следните условия:

1. притежава CEPT лицензия в съответствие с Препоръка T/R 61-01 на СЕРТ;

2. пребивава временно на територията на Република България до три месеца.

(2) Радиолюбител - чужденец, пребиваващ временно в Република България, който не отговаря на изискванията по ал. 1, подава заявление по чл. 19 за предоставяне за ползване на опознавателен знак, към което прилага:

1. преведен на български език и легализиран документ за радиолюбителски клас;

2. преведена на български език и легализирана национална радиолюбителска лицензия;

3. заверено от заявителя копие на документ, удостоверяващ пребиваването му в Република България.

(3) Комисията предоставя на лицето по ал. 2 опознавателен знак за поискания от него срок, но за не повече от една година.

(4) Радиолюбител - чужденец, пребиваващ в Република България за срок, по-голям от една година, подава заявление по чл. 19 за предоставяне за ползване на опознавателен знак, към което прилага:

1. преведен на български език и легализиран документ за радиолюбителски клас;

2. преведена на български език и легализирана национална радиолюбителска лицензия;

3. заверено от заявителя копие на документ, удостоверяващ пребиваването му в Република България.
Тука е самото заявление http://crc.bg/files/_bg/Z207-v1.pdf
Трябва обаче да му помогнеш при попълването.
73/Милчо - LZ1RF



Отговори