бюлетин на БФРЛ

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 11 фев 2018, 13:13

Стана ми интересно какво мислят радиолюбителите за бюлетина на БФРЛ. Направих нещо като анкета:

https://goo.gl/forms/zJz6AyMwa4IVa5wC3

Който иска може да погледне и при желание да отговори на въпросите.

73, Сашо, LZ1FW

Междинни резултати при 114 гласували:
Изображение

Данни като EXCEL файл:
http://www.lz1fw.com/bfra/anketa_buletin_114.xlsx



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1PM » 12 фев 2018, 21:20

Нещо не е ясно за кой от въпросите се отнасят процентите.
Май не ти се получава статистиката......
73 LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 12 фев 2018, 21:50

Случват се такива неща, при опити да се представят нещата просто.

За тези които слушат бюлетина:
- 3.3% им е все едно да ще се излъчва бюлетин
- 66.7% искат да се излъчва бюлетин
-16.7% искат да се излъчва бюлетин, но с променен формат
-13.3% не искат да се излъчва бюлетин

Съответно последната колона са процентите за тези, които не слушат бюлетина.

Изображение

LZ1PM написа:Нещо не е ясно за кой от въпросите се отнасят процентите.
Май не ти се получава статистиката......
73 LZ1PM



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 12 фев 2018, 22:50

Сашо, аз ли не мога да разбера правилно анкетата или ти си се объркал.
В момента съм отворил страницата с графиките от последната анкета и виждам следните резултати:

Слушате ли излъчваните по радиото бюлетини на БФРЛ? - 114 отговора
НЕ - 72.8%
ДА - 27.2%

Как слушате бюлетина? - 104 отговора
.......
НЕ ГО СЛУШАМ - 65.4%

Трябва ли да има излъчван по радиото бюлетин на БФРЛ? - 116 отговора
НЕ - 54.3%
ДА - 25%
ВСЕ МИ Е ЕДНО - 12.1%
ДА, НО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ ФОРМАТА - 8.6%

Бихте ли помогнали за изготвянето на излъчван по радиото бюлетин на БФРЛ? - 112 отговора
НЕ - 78.6%
ДА - 21.4%

Аз съм раздвоен дали трябва да има бюлетин на БФРЛ. Не съм го слушал поне от двадесет години, защото нищо ново не научавам от него - сега има актуална инфо колкото щеш. Слушах само последните няколко и то след обаждане от приятели, че бюлетинът се е превърнал в нещо от рода "На раздумка с баба ви Ана".
Ако има бюлетин в бъдеще, в никакъв случай не трябва да е както бюлетините през последните месец-два. Неясно поради каква причина, водещата бюлетина си е поставила за цел да съсипе най-хубавото нещо, което има БФРЛ - QSL бюрото. А това е официален бюлетин на БФРЛ и такива нападки са недопустими.


73 LZ1BJ


LZ1FW написа:Случват се такива неща, при опити да се представят нещата просто.

За тези които слушат бюлетина:
- 3.3% им е все едно да ще се излъчва бюлетин
- 66.7% искат да се излъчва бюлетин
-16.7% искат да се излъчва бюлетин, но с променен формат
-13.3% не искат да се излъчва бюлетин

Съответно последната колона са процентите за тези, които не слушат бюлетина.

Изображение

LZ1PM написа:Нещо не е ясно за кой от въпросите се отнасят процентите.
Май не ти се получава статистиката......
73 LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 13 фев 2018, 00:05

Резултата би трябвало да се вижда през този линк

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... wanalytics

Не мога да накарам гугъл да дава и детайлните отговори. Ще ги давам прериодично, ако някому са интересни. Малко по-горе са в EXCEL таблица. Всеки може да си направи собствен анализ.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz1yq » 13 фев 2018, 09:08

Не разбирам защо се занимавате с глупости. До вчера резултата беше 70% и повече че хората не искат бюлетин, днес на обратно бат Сашо ги е натъманил, Айде няма нужда.



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz1wdx » 13 фев 2018, 09:45

Защо бе Крис резултатите са показатели мнозинството не желае бюлетин .
Създаването на анкетата по този начин във вида в който е в момента предполага желанието на автора тя да бъде тълкувана по различни начини зависи как му изнася на него :wink:
Това което виждам аз в тази анкета е следното :
От 127 човека отговорили
73.5 % не слушат бюлетина
На въпроса трябва ли да има бюлетин
54.6 % отговарят не
12.6 % им е все едно тоест резултата отива към горния
8.4 % мислят че трябва да се промени нещо за да го слушат евентуално демек и тях ги прибавяме към горните проценти
24.4 % изявяват желание да си слушат бюлетина
Така ако не ми куца математиката се получава следното
75.6 % Не им се слуша бюлетин все им е едно и мислят че нещо трябва да се промени (Спирането също е вид промяна)
24.4 % Искат да си го слушат

Така си ги тълкувам аз нещата но както казах анкетата е създадена по този начин именно за да може да се тълкува по много начини зависи как му изнася на автора.
Така или иначе анкетата си е по желание на Сашо и си е негова идея той решава как ще си тълкува резултатите :mrgreen:


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2xa » 13 фев 2018, 14:25

Анкета, която позволява гласуване повече от 1 път, дори без да се полагат някакви свръх-хакерски усилия е абсолютно недостоверна !


_______
73 Valyo

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1PM » 13 фев 2018, 20:17

Мнение от lz2xa » 13 фев 2018, 14:25
Анкета, която позволява гласуване повече от 1 път, дори без да се полагат някакви свръх-хакерски усилия е абсолютно недостоверна !
Тя, самата анкетата те кара да дадеш и друг отговор............
Ама както казва Стефан LZ1WDX, така е решил, така я е направил.
Просто по темата нямаше статистика , сега вече ИМА.
Недостоверна откъдето и да я погледнеш , ама статистика.
Има върху какво да "разсъждаваме". :shock:

73 LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 13 фев 2018, 21:00

LZ1PM написа:Има върху какво да "разсъждаваме". :shock:
Ако някой махне за себе си кавичките то целта ми ще е постигната.

Добра или лоша анкетата ще остане отворена за мнения до първи март. Съществуването й не пречи никому да пусне по-съвършена.

73, Сашо, LZ1FW



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz1yq » 13 фев 2018, 21:15

Аз пък ти казвам Сашо че тази анкета няма да изтрае повече от седмица. Особено след таз вечерните изпълнения. Ще помоля Стефан или Вальо да закрият тази измислена тема още сега.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 13 фев 2018, 21:26

На какво основание искаш изтриването й? Би ли обосновал малко по-подробно.
lz1yq написа:Аз пък ти казвам Сашо че тази анкета няма да изтрае повече от седмица. Особено след таз вечерните изпълнения. Ще помоля Стефан или Вальо да закрият тази измислена тема още сега.



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz5vk » 13 фев 2018, 21:26

LZ1FW написа:...

Не мога да накарам гугъл да дава и детайлните отговори. Ще ги давам прериодично, ако някому са интересни. Малко по-горе са в EXCEL таблица. Всеки може да си направи собствен анализ.
Всички анкети в Гугъл имат опцията да се записват в Google Sheets, откъдето резултатите излизат в почти екселски вид. Можеш да пуснеш гугъл шийта с read-only достъп и така всички да виждат суровите данни.


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 13 фев 2018, 21:29

само ми кажи как и веднага го правя.

Веско, това ми е първата анкета в Гугъл много съм бос...
lz5vk написа:
LZ1FW написа:...

Не мога да накарам гугъл да дава и детайлните отговори. Ще ги давам прериодично, ако някому са интересни. Малко по-горе са в EXCEL таблица. Всеки може да си направи собствен анализ.
Всички анкети в Гугъл имат опцията да се записват в Google Sheets, откъдето резултатите излизат в почти екселски вид. Можеш да пуснеш гугъл шийта с read-only достъп и така всички да виждат суровите данни.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 13 фев 2018, 21:45

lz1yq написа:Аз пък ти казвам Сашо че тази анкета няма да изтрае повече от седмица. Особено след таз вечерните изпълнения. Ще помоля Стефан или Вальо да закрият тази измислена тема още сега.
Не е добре да се закрива темата. И с бюлетина няма никаква драма. На Ана Цанова ѝ бе съобщено, че УС на БФРЛ е решил тя да спре излъчването на официалния бюлетин на БФРЛ. Бюлетинът, който чете тази вечер, по никакъв начин не е свързан с УС на БФРЛ. Тя отново си позволи нападки срещу QSL менажера на БФРЛ LZ1OT. Не мога да разбера отношението ѝ към LZ1OT, след като тя не е пратила нито една QSL в последните години. Количествата картички, които стоят срещу LZ1KDP на http://qsl.bfra.bg/taksa_qsl_2018.htm са написани от мен. Ана Цанова не е платила дори дължимите суми за изпращането на тези картички, но критикува смело и всяка седмица QSL менажера. А аз вместо благодарност за вършената с десетилетия работа по потвърждаването на пристигащите за LZ1KDP QSLки, получих едно голямо.....

73 LZ1BJ



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ2HR » 13 фев 2018, 22:58

buletin.JPG
buletin.JPG (40.55 KиБ) Видяна 30928 пъти



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz1yq » 14 фев 2018, 14:15

Сашо, нямам против всякакви статистики и анкети, имам против стакмистики и анкети които могат да се компрометират. В първата си анкета беше едно, сега се опитваш да оправяш мнението с друга. За това ти казвам че тази анкета ще просъществува не повече от седмица, ще бъде забравена.
Лично съм против излъчването на бюлетина в този му вид . Има доста начини да си набавиш необходимата информация а не да чакаш да мине целия бюлетин , и ако имаш късмет може и да кажат нещо относно това което те касае, освен ако баба ти Ана не пусне по пързалката .



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 14 фев 2018, 20:47

Линк към сурови данни при 148 гласували:
http://www.lz1fw.com/anketa/anketa_buletin_148.xlsx
Валидните гласове са 140.
За излъчване на бюлетин са 33.6%
На едно друго, вероятно по-посещаемо място, подобна анкета е показала 35.2% за излъчване на бюлетина.
Разликата между резултатите на двете анкети е 1,6%

Когато се гласува за нещо е редно да се отчита дали гласуващите знаят за какво гласуват. Затова в сечението по-горе съм показал процентите поотделно за слушащи и неслушащи. Ако някому не му харесва това сечение може сам да си направи каквото сечение иска като ползва суровите данни.
lz1yq написа:Сашо, нямам против всякакви статистики и анкети, имам против стакмистики и анкети които могат да се компрометират. В първата си анкета беше едно, сега се опитваш да оправяш мнението с друга. За това ти казвам че тази анкета ще просъществува не повече от седмица, ще бъде забравена.
Лично съм против излъчването на бюлетина в този му вид . Има доста начини да си набавиш необходимата информация а не да чакаш да мине целия бюлетин , и ако имаш късмет може и да кажат нещо относно това което те касае, освен ако баба ти Ана не пусне по пързалката .



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2ht » 14 фев 2018, 22:31

Сашо, възхищавам се на ентусиазма ти да търсиш под вола теле :) Аз лично спрях да слушам т.нар. "бюлетин" след като той се превърна в арена на изказване на лични мнения. Ако искам да слушам такива неща - има си места за тях и те са в комерсиалното радио/ТВ разпространение.


Иван LZFF Coordinator

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2xyz » 16 фев 2018, 20:57

И аз не бях слушал бюлетина от 20 години. От тази година го прослушвам на запис. Обикновено във вторник нямам възможност да го слушам. Един път се наканих като си мислех, че след 20 години продължава да се излъчва от 18:00ч. Сега се сещам, че имаше и период през който се излъчваха 2 бюлетина. За забравилите - вторият бе на LZ1R. Ако греша, някой да ме поправи. Причината да слушам на запис е, че на страницата на Федерацията липсваше информация за някои български състезания, както за техните условия, така и за резултатите след провеждането им. Считам, че страницата на БФРЛ трябва да бъде максимално изчерпателна в случая не само за състезания, а за всичко свързано с радиолюбителската дейност в Република България. Нито записите на досегашните бюлетини се намират на страницата, нито информация за репитрите на територията на страната. Те са изнесени на отделни страници в раздел "Полезни връзки". Доколкото си спомням, някой беше направил и страница с тестове за подготовка на радиолюбители. И това липсва. Оставам с впечатление, че единствено раздел Базар е най-актуален. Та като е тръгнал въпросът "Трябва ли да има излъчван по радиото бюлетин на БФРЛ?", аналогично да се зададе и въпрос "Трябва ли да има уебстраница на БФРЛ?".



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 17 фев 2018, 10:57

Линк към бюлетин на БФРЛ на страницата на БФРЛ сякаш няма. Нямам спомени и да е имало някога.

В устава на БФРЛ бюлетин не се споменава.

В длъжностната характеристика на секретаря на БФРЛ не влиза задължение да изготвя бюлетин на БФРЛ, още по-малко да го чете по радиостанцията:
http://bfra.bg/bg/69-news/717-bfrl-obya ... ar-na-bfrl

Създава се впечатление, че УС на БФРЛ като цяло е категорично против излъчване на радиолюбителски бюлетин. Тук вероятно трябва да се направят уточнения, че вероятно не всички са еднакво против, че може би някои от тях са против само срещу част от информацията в бюлетина или срещу начина на поднасянето й. Самият УС на БФРЛ сякаш няма желание да изясни позицията си по въпроса. Напротив, всячески се старае да спре всяка дискусия по темата. Може би иска да изчака следващото си заседание на 23.02.2018
http://bfra.bg/bg/69-news/869-23-2018
където има специална точка "Дискусия за бъдещето на бюлетина, излъчван от БФРЛ", след което ще излезе с решение.

Малко история.

LZ БЮЛЕТИН в продължение на няколко години се изготвяше и излъчваше от Дарина, LZ1DD и Стефка, LZ1LG. Бюлетина имаше и текстов вариант, който още може да се види на този линк:
http://www.lz1fw.com/LZRT/info/bul01/lastbul.html
Текстовата версия на бюлетините ми се пращаха от Дарина и се качваха в Интернет в деня на излъчването му или малко след това.
Важно уточнение - това не е бюлетин на БФРЛ. По това време имаше две радиолюбителски организации и всяка от тях си изготвяше и излъчваше бюлетин. Бюлетините се излъчваха в един и същи ден, по едно и също време, но на различни честоти. По спомени честотите май бяха 3666 kHz и 3764 kHz. Не си спомням вече, но във всеки случай бяха достатъчно далеч една от друга и двете излъчвания не си пречеха взаимно.

Има известна вероятност, понеже сме позабравили тази история, да я преживеем отново. Около 2000-та година аз подкрепях по своему и двата бюлетина. И през 2018 и следващите години, живот и здраве, ще продължа да го правя. Ще съм благодарен ако не ми се пречи.

73, Сашо, LZ1FW
lz2xyz написа:И аз не бях слушал бюлетина от 20 години. От тази година го прослушвам на запис. Обикновено във вторник нямам възможност да го слушам. Един път се наканих като си мислех, че след 20 години продължава да се излъчва от 18:00ч. Сега се сещам, че имаше и период през който се излъчваха 2 бюлетина. За забравилите - вторият бе на LZ1R. Ако греша, някой да ме поправи. Причината да слушам на запис е, че на страницата на Федерацията липсваше информация за някои български състезания, както за техните условия, така и за резултатите след провеждането им. Считам, че страницата на БФРЛ трябва да бъде максимално изчерпателна в случая не само за състезания, а за всичко свързано с радиолюбителската дейност в Република България. Нито записите на досегашните бюлетини се намират на страницата, нито информация за репитрите на територията на страната. Те са изнесени на отделни страници в раздел "Полезни връзки". Доколкото си спомням, някой беше направил и страница с тестове за подготовка на радиолюбители. И това липсва. Оставам с впечатление, че единствено раздел Базар е най-актуален. Та като е тръгнал въпросът "Трябва ли да има излъчван по радиото бюлетин на БФРЛ?", аналогично да се зададе и въпрос "Трябва ли да има уебстраница на БФРЛ?".



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 17 фев 2018, 15:56

LZ1FW написа:По това време имаше две радиолюбителски организации и всяка от тях си изготвяше и излъчваше бюлетин.
Не са ти правилни спомените. Имаше една радиолюбителска организация и една казионна организация за военно-техническо обучение на населението, която нямаше нищо общо с радиолюбителството. Това се видя впоследствие с пълния разгром и разграбване на радиоклубовете.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2xyz » 17 фев 2018, 17:35

Аз ли недочувам или така ми се е сторило, но това което се чува на запис е: "Предава ЛЗ1 Борис Филип Румен". Чий е този бюлетин? На LZ1BFR или на LZ2XYZ? Признавам, не съм чел Устава на БФРЛ и кой какви задължения има. Извинявам се, че измествам темата за бюлетина към тази за съдържанието на уебстраницата на БФРЛ. Мисля, че тя трябва да бъде богата на информация и с по-добра визия. Стандартният шаблон на Joomla престоя достатъчно дълго време.
.....
Сега намирам страница в страницата - WIKI. Тази информация, която трябва да бъде в основната страница е набутана там.



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1ZJ » 17 фев 2018, 20:06

LZ1BJ написа: Не са ти правилни спомените. Имаше една радиолюбителска организация и една казионна организация за военно-техническо обучение на населението, която нямаше нищо общо с радиолюбителството. Това се видя впоследствие с пълния разгром и разграбване на радиоклубовете.
Да,чисто корпоративна организация, т.нар."ВОЙНТЕХ" и трябваше да се сеца, защото някои лица трябваше да получат ПЕНСИЙКА!!!!
Две организации.... смях! :lol: Поредното активно мероприятие и дезинформация!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 17 фев 2018, 20:45

lz2xyz написа:Чий е този бюлетин?
Прекрасен въпрос. И аз това (се) питам.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 17 фев 2018, 21:15

LZ1FW написа:
lz2xyz написа:Чий е този бюлетин?
Прекрасен въпрос. И аз това (се) питам.
Последният бюлетин, прочетен от Ана Цанова НЕ БЕ ОФИЦИАЛНИЯТ БЮЛЕТИН НА БФРЛ. Ако някой не е разбрал, да си го пусне на запис.
Причината да се отнеме правото на Ана Цанова да води бюлетин от името на БФРЛ са нейните своеволни действия през последните месеци. Тя си позволяваше лични коментари, което е недопустимо. По някакви нейни си причини тя постоянно атакуваше QSL менажера LZ1OT. БФРЛ има едно от най-добрите QSL бюра в света, благодарение на безвъзмездната и всеотдайна работа на Владко LZ1OT. УС на БФРЛ не можеше да остави това поведение без последствия.
Дали ще има радиобюлетин на БФРЛ ще бъде обсъдено и решено допълнително. Главният проблем е дали ще се намери желаещ да го води безвъзмездно. Напоследък май има повече мърморещи, отколкото желаещи да свършат някаква реална работа. Намериха се и "ищци", които решиха че могат да получат и немалко левчета от полупразната каса на БФРЛ.

73 LZ1BJ



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1ZJ » 17 фев 2018, 21:39

Пенсийката е драмата.... там е заровен ключа от бараката, ама нещо не стана/става.....!!!! :lol:
QSL бюрце, бюлетинче, ей го на щатчето....!!!Да, ама не, като слон в стъкларски магазин! :lol: :mrgreen:
Ей деева,.... колко години на луди трябва да ни правят разни КАНДИДАТ ПЕНСИОНЕРИ в тази организация..??? :roll:
Шляпачи, дето половин връзка за последните 15 години не са направили, в един LZ контест не са се появили от 99 година насам...!? :wink: :roll:



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2xyz » 17 фев 2018, 23:03

Да, забелязах че последния бюлетин не бе от името на БФРЛ.
Неясни са ми тези призиви за местене на QSL бюрото.
Лично на мен ми е все едно дали то ще е в офиса на БФРЛ или на Луната.
Важното е, че го има и работи.
Последна промяна от lz2xyz на 17 фев 2018, 23:52, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ6AJ » 17 фев 2018, 23:23

здраве желая !
и моите 5 ст. ...

по принцип, бюлетинът е форум, т.е. място за споделяне !
от една страна този, който знае повече или поне го е научил по-рано, съобщава на останалите участници ... в обратната посока - ако някой има питане към централата, или да съобщи новина за всички или за точно определен друг слушател, като него.
и дотам ...
едва ли има съмнение, че едно време това беше факт, без да ровим причините за различията по отношение на информираността.

днес това не е така, информацията е навсякъде, много в повече от нужното, достъпът до нея е еднакъв за всички, а динамиката на процесите вътре в самата БФРЛ не е такава величина, че веднъж седмично да се съобщава за случките и решенията в самата БФРЛ. много от нас научават нещата много по-рано от четящия бюлетина и обратно - 90% от селекцията на информацията почти винаги се оказва грешна и нежелана. в този смисъл бюлетинът в днешни дни е анахронизъм, за осъществяването на който е нужен ресурс, а ползите - почти нулеви.

от друга страна - БФРЛ има действащ интернет форум, който с малки изключения в поведението на участниците е доволно добра среда, а като алтернатива - предоставя много по-големи възожности. (най-елементарен пример - написаното остава и може да бъде препрочетено, а аз досега не съм чувал за съществуващ архив, освен аудио)

но и двете предходни едва ли биха се противопоставили на факта, че бюлетинът е сантимент за радиолюбителството в България !

така че е въпрос на решение на УС, дали ще продължи да го поддържа като такъв ... или да го наречем - символична КВ/УКВ връзка с централата на БФРЛ веднъж седмично. (но не бива да се забравя, че говоренето в ефир има достатъчно ограничения, а телефонната връзка е добра и евтина алтернатива ... ето го и поредното отрицание).

иначе казано : "искам да не се разделям с теб, но времето показва, че всяко нещо идва с времето си и си отива с него !" :D

относно казаното от Слави (и по-рано от Сашо), помня след като си отиде Здравчето (RIP) и на сайта на БФРЛ се появи обявата с изисквания към кандидатите, подсказах на Виктор няколко съществени пропуски, два от които помня без да ровя :
1. кандидатът да е от София;
2. кандидатът да може свободно да води ССБ трафик на КВ;
(последното поне Здравка го можеше)

Слави,
да не изпадаме в крайности ... всеки труд се заплаща, а пенсията е продукт на социалната ни система ...

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 18 фев 2018, 00:11

Записите на бюлетините са достъпни в интернет:
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins/index_2018.html

На нито един от бюлетините, прочени от началото на тази година не се чуват атаки към QSL бюрото.
Може би аз лошо чувам или неправилно възприемам казаното.

Комуто не му се слушат целите бюлетини ето само съответните откъси от бюлетините:
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/bul3_28_55.mp3
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/bul4_2_54.mp3
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/bul5_2_20.mp3
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/bul6_2_43.mp3
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/bul7_11_29.mp3
LZ1BJ написа:
LZ1FW написа:
lz2xyz написа:Чий е този бюлетин?
Прекрасен въпрос. И аз това (се) питам.
Последният бюлетин, прочетен от Ана Цанова НЕ БЕ ОФИЦИАЛНИЯТ БЮЛЕТИН НА БФРЛ. Ако някой не е разбрал, да си го пусне на запис.
Причината да се отнеме правото на Ана Цанова да води бюлетин от името на БФРЛ са нейните своеволни действия през последните месеци. Тя си позволяваше лични коментари, което е недопустимо. По някакви нейни си причини тя постоянно атакуваше QSL менажера LZ1OT. БФРЛ има едно от най-добрите QSL бюра в света, благодарение на безвъзмездната и всеотдайна работа на Владко LZ1OT. УС на БФРЛ не можеше да остави това поведение без последствия.
Дали ще има радиобюлетин на БФРЛ ще бъде обсъдено и решено допълнително. Главният проблем е дали ще се намери желаещ да го води безвъзмездно. Напоследък май има повече мърморещи, отколкото желаещи да свършат някаква реална работа. Намериха се и "ищци", които решиха че могат да получат и немалко левчета от полупразната каса на БФРЛ.

73 LZ1BJ
lz2xyz написа:За мен са неясни тези призиви за местене на QSL бюрото.
Лично на мен ми е все едно дали то ще е в офиса на БФРЛ или на Луната.
Важното е, че го има и работи.
Нещата тръгват от решение на УС на БФРЛ
http://bfra.bg/bg/69-news/863-no-4-12-12-2017
"Получаването и оставянето на QSL картичките за всички, които изявят желание това за тях да става в офиса на БФРЛ. За целта и улеснение на радиолюбителите офиса на федерацията всеки вторник и четвъртък ще бъде отворен до 19:00 (без националните празници)".
Получава се странна ситуация: УС на БФРЛ се сърди че някой ревностно настоява за изпълнение на решение на УС на БФРЛ.

---

Радва ме, че идеята за анкета започва да поражда дискусия.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 18 фев 2018, 00:30

LZ1FW написа: Нещата тръгват от решение на УС на БФРЛ
http://bfra.bg/bg/69-news/863-no-4-12-12-2017
"Получаването и оставянето на QSL картичките за всички, които изявят желание това за тях да става в офиса на БФРЛ. За целта и улеснение на радиолюбителите офиса на федерацията всеки вторник и четвъртък ще бъде отворен до 19:00 (без националните празници)".
Получава се странна ситуация: УС на БФРЛ се сърди че някой ревностно настоява за изпълнение на решение на УС на БФРЛ.
Уточнения:
- УС не се сърди на никого, казано така е некоректно
- нещата съвсем не тръгват от това решение на УС, Ана Цанова още преди това атакуваше LZ1OT
- единственият радиолюбител, който е пожелал досега картичките да му се оставят в офиса на БФРЛ е LZ1US
- защо тогава във всеки бюлетин Ана Цанова говори неистини, че това решение на УС не се изпълнява?



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1OT » 18 фев 2018, 00:31




LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1OT » 18 фев 2018, 00:55

Сашо,

поразрови се в историята, която пази Skype и виж какво сме си писали на 09.05.2017 г.
Ако не успееш, ще ти помогна...
"Закачката" не е от началото на тази година, а е доста по-стара ;-)



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1ZJ » 18 фев 2018, 08:44

LZ6AJ написа:здраве желая !
Слави,
да не изпадаме в крайности ... всеки труд се заплаща, а пенсията е продукт на социалната ни система ...

73,
Любо
Любо, не изпадаме в крайности, а в реалности...
Да, всеки труд се заплаща, но този, който преди това е обект на някаква нужда и договор.За това говорим сега, за договорът.
Клишетата и аз ги обичам, но в случая едва ли са уместни. :wink:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ6AJ » 18 фев 2018, 10:58

(отколняваме се от темата за бюлетина)

Слави,

замислял ли си се някога, какво би станало, ако във федерацията го няма този един служител на щат, по няколко часа дневно ?
според мен, пейзажът би изглеждал така - един заключен апартамент в партера, по мръсните стъкла на който, всеки минувач би помислил, че емблемите са останали от миналия век. за пълноценното функциониране на коя да е организация днес, има действия, които би трябвало да бъдат свършени "на място", в работно време ... "отиди тук", "занеси това там", "чакай да дойде еди си кой", "предай му еди си какво" ... и т.н.

а конкретно, по отношение на последния избор на УС - "за две полу-секретарки" - аз отдавна съм споделил тук, във форума, какво мисля.

...
LZ1BJ написа:...
Дали ще има радиобюлетин на БФРЛ ще бъде обсъдено и решено допълнително. Главният проблем е дали ще се намери желаещ да го води безвъзмездно.
Бойчо,

по белия свят, на това му казват цинизъм !
не приемам член на УС да дефинира подобен "проблем" ... защо в изискванията към новия секретар фигурираше :
... "да е готов да остава до късно вечерта, в един ден от седмицата" ? ... (цитирам по памет)
и ако Виктор наистина се е съобразил с допълнението, че кандидатът трябва да може да води ССБ трафик на КВ ... нещата са повече от ясни.

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 18 фев 2018, 11:33

Разрових. Скайп си пази написаното. Не се отказвам от нищо и бих го написал пак и то публично. От частната кореспонденция ще цитирам само едно изречение:


[15.08.2017 19:45:59] Sasho LZ1FW: ами дето се казва предложил съм на двете страни да се разберат помежду си :-)


Ето така:
http://www.lz1fw.com/mp3/bul/Bul33.mp3
откъсът е част от запис на бюлетин 33 от 15.08.2017.

Хронологията продължава със свикване на заседание на УС на БФРЛ и приемане на решение.
Нямам информация дали "двете страни" са правили опит за разбирателство.
И двете страни са ми еднакво симпатични.
Та така.
73!

LZ1OT написа:Сашо,

поразрови се в историята, която пази Skype и виж какво сме си писали на 09.05.2017 г.
Ако не успееш, ще ти помогна...
"Закачката" не е от началото на тази година, а е доста по-стара ;-)



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1BJ » 18 фев 2018, 14:46

LZ6AJ написа:
LZ1BJ написа:...
Дали ще има радиобюлетин на БФРЛ ще бъде обсъдено и решено допълнително. Главният проблем е дали ще се намери желаещ да го води безвъзмездно.
Бойчо,

по белия свят, на това му казват цинизъм !
Прав си, наистина е цинизъм в днешните меркантилни времена да очаквам, че някой ще се намери да помага безвъзмездно. :D

73 LZ1BJ



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1ZJ » 18 фев 2018, 15:39

LZ6AJ написа:замислял ли си се някога, какво би станало, ако във федерацията го няма този един служител на щат, по няколко часа дневно ?
според мен, пейзажът би изглеждал така - един заключен апартамент в партера, по мръсните стъкла на който, всеки минувач би помислил, че емблемите са останали от миналия век. за пълноценното функциониране на коя да е организация днес, има действия, които би трябвало да бъдат свършени "на място", в работно време ... "отиди тук", "занеси това там", "чакай да дойде еди си кой", "предай му еди си какво" ... и т.н.
Да, замислял съм се, не разбрах само чистачка ли търсим да назначим? Може да го има този човек на половин щат... един човек, една бройка. И другото решение е индивидуално членство, то май се видя,че от ММС, нил...



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2ht » 18 фев 2018, 17:28

Много теми вървят паралелно тук и идват в повече на закърнелия ми мозък :lol: По отношение на бюлетина - както преди време писах не го слушам от известно време, каквото ми трябва има къде да го намеря. По отношение на QSL бюрото - изтървал съм момента, в който е решено, че картичките няма да се получават в офиса на федерацията. Нон-сенс отвсякъде според мен, поне за радиолюбителите от София, ползващи услугите на бюрото. Защо трябва да се правят уговорки кога и къде да си получи човек картичките, когато просто може да мине през офиса и да си ги вземе? И защо Владо да ми ги праща на постоянния адрес (примерно) когато там няма кой да ги получи? А това са си едни безсмислени разходи... Дребни теми за размисъл, за които явно интелектуалния ми капацитет е недостатъчен за да ги разбере...


Иван LZFF Coordinator

LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1OT » 18 фев 2018, 17:56

Ванко,

за теб промяна няма. Картичките ти ще бъдат оставяни в офиса. Ще те информирам своевременно.

Все пак погледни т 6.1 от Протокол No.4 от проведено заседание на УС на БФРЛ на 08.12.2017

http://www.bfra.bg/69-news/863-no-4-12-12-2017

73!



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2ht » 18 фев 2018, 18:28

LZ1OT написа:Ванко,

за теб промяна няма. Картичките ти ще бъдат оставяни в офиса. Ще те информирам своевременно.

Все пак погледни т 6.1 от Протокол No.4 от проведено заседание на УС на БФРЛ на 08.12.2017

http://www.bfra.bg/69-news/863-no-4-12-12-2017

73!
Владо, благодаря за бързия отговор! Нещо ми се върти в главата, че преди време се вдига пушилка относно получаването на картичките, но може и да съм сънувал :lol:


Иван LZFF Coordinator

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2xa » 13 мар 2018, 00:22

Абсолютна простотия по български е това !
Не ме вълнува закачката м/у Ана Цанова и LZ1OT, но е недопустимо да се излъчва личното мнение на някого на честоти и време обявени официално от БФРА за бюлетин.
Ана Цанова може да си излъчва нещо,наречено както си иска без да заема тези канали..
Ако желае да го прави, нека си намери свободна честота по бандовете и да си върти личните интриги там.
Но да освободи R1/R2 и 3764 !
На тях ако се реши може да се излъчва бюлетин на БФРА. Ако не може федерацията да се организира, просто няма да се излъчва нищо.

Моля УС на БФРА да вземе становище и да се свърже с лицето Цанова, като я помоли да освободи каналите !

И нека сме наясно - не е въпроса дали да се излъчва бюлетин, а да се спрат простотиите на Цанова на место и в час ползвани от БФРА.


_______
73 Valyo

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от LZ1FW » 13 мар 2018, 07:31

Валентине, доста си се объркал. Ти имаш право на мнение, но не можеш да казваш кой, къде и какво има право да излъчва.

Според решение на УС на БФРЛ "УС на БФРЛ взе решение да се спре излъчването на бюлетина в този му формат. УС да подготви предложения за бюлетин в нов формат."
http://bfra.bg/69-news/876-n-5-23-02-2018
Няма как Анна да пречи на излъчването на бюлетин на БФРЛ, защото такъв в момента няма.

На R1 няма почти никаква активност. Меко казано са несериозни твърдения, че излъчването на бюлетин на честотата на R1 пречи комуто и да било.

Около 39% от радиолюбителите искат излъчване на бюлетин. Не са болшинство, но процентът е доста по-голям от нула.

Това са фактите. Останалото e безполезен шум, истерия и Азис.

73, Сашо



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz3nn » 22 мар 2018, 15:55

Понеже г-жа Цанова няколко пъти в т.н. бюлетин на LZ1KDP се чуди дали УС на БФРЛ е легитимен към настоящия момент, прилагам актуалното състояние на БФРЛ, издадено от съда. Това се надява да помогне на нея и ако има такива и други съмняващи се в легитимността на УС на БФРЛ.
Actualno-1-02-2018.JPG
Actualno-2-02-2018.JPG



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz1yq » 22 мар 2018, 17:10

Викторе, има хора които могат да четат и разбират за какво иде реч, но има и хора които четат ама не разбират , че и хапчетата да си пият пак не става, г-жа Цанова явно и шепа хапчета да и дадеш, щом е яхнала метлата няма спирачки. Както казват само с приказки не става, трябва си и акъл......Има една приказка: " Не ме е яд че нямам акъл, яд ме е че си личи" :lol: :lol: :lol: :lol:

73!



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: бюлетин на БФРЛ

Мнение от lz2ht » 23 мар 2018, 10:04

lz1yq написа:Викторе, има хора които могат да четат и разбират за какво иде реч, но има и хора които четат ама не разбират , че и хапчетата да си пият пак не става, г-жа Цанова явно и шепа хапчета да и дадеш, щом е яхнала метлата няма спирачки. Както казват само с приказки не става, трябва си и акъл......Има една приказка: " Не ме е яд че нямам акъл, яд ме е че си личи" :lol: :lol: :lol: :lol:

73!
Крис, малко ще те коригирам. Има хора, които четат и разбират, но не им изнася и за това се правят, че не разбират :wink:
Аз този вторник включих на режим "мазохизъм" :lol: и се опитах да слушам, но издържах 3 минути и се отказах


Иван LZFF Coordinator

Отговори