USB антенен превключвател

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
LZ2GPB
Мнения: 29
Регистриран на: 18 дек 2012, 20:32

USB антенен превключвател

Мнение от LZ2GPB » 19 авг 2013, 16:06

Здравейте, колеги. Някой има ли идея къде може да се намери релеен превключвател за антени, който може да се управлява през USB чрез някакъв сървърен софтуер и съответно за какви пари? Идеята е да подкарам едно SDR радио на село и да мога да контролирам него и антените отвсякъде през интернет.

73
Георги



LZ1DAF
Мнения: 35
Регистриран на: 13 юни 2012, 08:08

Re: USB антенен превключвател

Мнение от LZ1DAF » 19 авг 2013, 22:09

Ако си намериш подходящи релета от ибей има юсб превключватели. Или може с Arduino с Ethernet Shield. Или директно от рутер с openwrt и RS232.



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: USB антенен превключвател

Мнение от LZ5AF » 04 сеп 2013, 10:05

Ако няма специална причина непременно да бъде управляване през USB, сещам се за 2 български продукта, които биха ти свършили работа:

DigiIP и PicoIP.

И двете устройства се управляват както през WEB така и през SNMP, могат да пращат трапове, имат аналогови входове...
Изобщо страхотни устройства за цената си.
Аз съм работил и с двете като предпочитанието ми е към DigiIP - според мен реализацията му е по-добра от тази на монтанското...
След това устройство слагаш антенни релета и мисля, че това е решението за отдалечено управление с минимум средства.



Отговори