Българска ARDF Федерация

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 31 юли 2012, 17:15

Не знам от кога имаме регистрирана федерация по ARDF.
Но разбирам, че връзките на някои "радиолюбители" със спортното ориентиране стават все по-тесни и по-топли.
Попаднах на този сайт и ми се стори интересно. Има и доста други интересни неща в него, ако човек се загледа по-детайлно.
Може би ще се наложи да ги систематизирам. И за фирмата "Сивен". И за Спортния клуб "Сивен" и за това как и защо скочиха драстично сумите отпускани на БФРЛ през последните две години и кому и колко се плаща с протоколи?
http://otrening.blog.bg/?&page=7
Сега разбирам, защо се спират репитри работили почти 30 години. Едни ги е грижа ориентирането, други искат да правят "партизански отряди" и да използват радиолюбителски комуникации.
Е, много сме надживяли и това ще надживеем!
Прикачени файлове
Bulgarian ARDF Federation.jpg
Bulgarian ARDF Federation.jpg (49.64 KиБ) Видяна 33841 пъти



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz2be » 31 юли 2012, 18:41

Здравейте,

Мисля, че не трябва да вземаме чак толкова насериозно "прекръстването" BFRA->ARDF. За повечето хора хобито ни е малко мъгляво, та грешките са в реда на нещата. Случвало ми се е да чувам, че съм състезател по радиовръзки :D
Не работя на УКВ, но не разбрах какво общо има спирането на един репитер със субсидиите за р/засичане.

73 Боян



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1FW » 31 юли 2012, 21:41

Като се загледа човек - на плакетата пише BFRA и емблемата е на БФРЛ - с антената. Не е даже тази на ARDF с лисичката. И надписа на чист български е "Българската федерация на радиолюбителите награждава ..."

Изображение



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 01 авг 2012, 08:17

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:57, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 01 авг 2012, 21:13

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:58, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 07:25

73!
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:04, променено общо 1 път.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1CY » 02 авг 2012, 10:35

LZ1RF написа:Не знам от кога имаме регистрирана федерация по ARDF.
Но разбирам, че връзките на някои "радиолюбители" със спортното ориентиране стават все по-тесни и по-топли.
Федерация по ARDF няма. Така се получава,когато материали,отразяващи радиолюбителската дейност,се пишат от хора,
неособено запознати с тази дейност и се публикуват без предварително съгласуване с компетентните органи.
Спортното ориентиране дава на БФРЛ готови във физическо отношение и почти готови състезатели по радиозасичане
/или радиоориентиране,който както иска да го приема/ при това деца,бъдещето на този спорт и "светлото"бъдеще изобщо.
LZ1RF написа:Има и доста други интересни неща в него, ако човек се загледа по-детайлно.Може би ще се наложи да ги
систематизирам. ........ кому и колко се плаща с протоколи?
Тази информация,подкрепена с факти,ще бъде интересна.
LZ1RF написа:други искат да правят "партизански отряди" и да използват радиолюбителски комуникации.
Има някаква логика в това.
lz3kf написа:Какво е това "радиолюбител"?
Много ми хареса определението на един "стар" и уважаван от мен радиолюбител,публикувано тук,в някоя от темите
на форума,ще се опитам да го цитирам по памет: "Радиолюбител е всеки,дори без да знае това,всеки слуша радио,използва
комуникации на базата на радиото "и т.н.Да не забравяме,че първият Български радиоклуб,регистриран официално и считащ
се за родоначалник на радиолюбителското движение у нас преди повече от 80 години, е учреден от хора,които не са правили
любителски радиовръзки,не са се занимавали с радиотелеграфия и радиозасичане.
lz3kf написа:Благодаря на LZ4BU за подсещането относно действащия устав. Но въпреки всичките ми усилия не можах да го намеря някъде в публичното пространство за да го прочета. Дали той е таен, дали организацията или аз съм вече изкуфял от жегите , така и не разбрах. Ако искате ми помогнете. Пък и както следва от думите на LZ4BU, защо ли трябва да зная нещо, което не ме засяга, след като не мога да съм член.
С напредването във времето на българския "преход" /по скоро прилича на "перестройката на Горбачов"/ се забелязва намаляването на тъй
наречената "гласност" и откритост. Няма вече официална информация за открити заседания,няма списък на клубовете-членове или поне
уточнение към наличния списък на "членовете" кой кой клуб представлява,дори вече някои "органи" на БФРЛ не могат да си вършат работата
поради намален състав или други причини. "Няма, и в склада няма и при старшината няма" казваха едно време в казармата, а сега дори и
казарма няма,скоро и други неща може да няма. Бъдете здрави.
73


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1FW » 02 авг 2012, 11:50

lz3kf написа:Благодаря на LZ4BU за подсещането относно действащия устав. Но въпреки всичките ми усилия не можах да го намеря някъде в публичното пространство за да го прочета. Дали той е таен, дали организацията или аз съм вече изкуфял от жегите , така и не разбрах. Ако искате ми помогнете.
Искам да помогна.
Отиваш на http://www.google.com. Пишеш в прозорчето "Устав на БФРЛ" и натискаш лупичката. Получаваш:
Изображение
Първия резултат е
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... 9rdXkQIufA



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1OT » 02 авг 2012, 11:57

LZ1FW написа: Първия резултат е
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... 9rdXkQIufA
Този устав е маалко старичък ;-)

73! LZ1OT



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1OT » 02 авг 2012, 12:00

Проектът за устав, гласуван на последното общо събрание на БФРЛ:

http://www.bfra.org/images/documents/us ... 5-2011.doc

73! LZ1OT



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 13:08

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:58, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 02 авг 2012, 13:21

Бях се отказал да се занимавам с БФРЛ. Не мога да не кажа, че ми беше болно от отношението на колеги към мен на последната отчетно-изборна конференция. Но времето лекува. Бях вече се поуспокоил насаме с хобито и с приятелите. Новите антени и условия на вилата, участието ми в редица късовълнови състезания ми върнаха това, което бях загубил благодарение и на обществените ми ангажименти. Нямах проблеми!
От това състояние ме извади Серго – LZ1SE. Нека ме извини за това, което ще напиша. Едва ли някой, както той го направи би могъл да изкаже мъката си по по-драматичен начин и с болка, която трудно мога да опиша. Това момче, което е един от нас, е лишено от нещо, което за някои явно няма никакво значение, но за него е живота му. И въпросът му беше простичък: "Милчо, ЗАЩО бе?" Лишен е от Жоро – LZ1LSD и Виктор – LZ3NN от възможността всеки ден да се чува с приятелите си и да чувства, че е жив. Единият, Виктор с разрешението да се свали репитера, другият с огромното си нахалство и наглост да предопределя „единствен”, „съдбините” на българската радиолюбителска репитерна мрежа.
Надявах се, че ще има реакция на това, което написах. Постарах се да бъда толерантен и да обясня, защо го споделям. Нещо повече, изразих готовността си да възстановим работата на репитера със собствени средства. Очаквах конструктивно отношение. Наивност от моя страна. Резултата - НИКАКВА РЕАКЦИЯ!
"Кои сте вие плебеи, та да се занимаваме с вас?"
Е не съвсем никаква. Г-н Вълчев, като верен оръженосец, както обикновенно застана на амбразурата.
Затова съм принуден да използвам други средства.
Серго, мога и да не успея братко, но поне ще се опитам.
И така, защо започвам с ARDF? Заради вас г-н Вълчев.
Защото сте твърде пристрастен, особено към развитието на направлението радиозасичане в БФРЛ. И аз съм пристрастен. Защото това направление през годините през които съм бил отговорен за неговото развитие е получило над 80 хил лева финансиране, забележи за подготовка на РАДИОЛЮБИТЕЛИ като състезатели по радиозасичане. Но нека да не се връщаме в миналото. Нека погледнем настоящето.
Нека заедно да хвърлим поглед на състава на отбора на БФРЛ взел участие в Европейското първенство в Литва 11-14 юли 2012 г. /има го на сайта на БФРЛ/:
http://www.bfra.org/index.php?option=co ... 3&Itemid=1
1.Андреа Дяксова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
2.Патриция Ценкова – състезател на БФРЛ /картотекирана в БФО – спортен клуб НСА-Сивен/
3.Борислава Миткова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
4.Елена Павлова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
5.Мартин Савов – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
6.Стефан Савов – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
7.Ценко Ценков – състезател на БФРЛ /картотекирана в БФО – спортен клуб НСА-Сивен/
8.Боян Иванджиков - състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
9.Станимира Вълчева – дали пък тази състезателка няма нещо общо с вас г-н Вълчев
10.Ивета Зашева – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
11.Павел Дочев – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
Та, какво излиза г-н Вълчев от 11 състезатели само вашата дъщеря и децата на г-н Ценков „представляват” БФРЛ, останалите са състезатели на спортен клуб „НСА – Сивен” картотекиран в Българската федерация по ориентиране. Каква сума БФРЛ заплати за участието им? Какви призови места заеха?
Това ли е цената за получените значителни средства в бюджета на федерацията през последните две години. Защо г-н Ценков е толкова скромен и не изтъкне колко повече средства е осигурил за БФРЛ откакто е "на власт"? Тези суми защо не се обявяват публично? Или това не е изтодно за преразпределението им.
Защо в отбора не бяха включени представители на подготвяните от Христо младежи в Хасково?
Кой е този мистериозен клуб "НСА-Сивен", така добре развиващ спорта радиозасичане?
За разлика от вас г-н Вълчев, аз не съм пенсионер и за този клуб ще следва продължение, когато ми остане малко свободно време за да систематизирам нещата. А има доста за систематизиране...
LZ1RF



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1FW » 02 авг 2012, 14:36

LZ1RF написа:Бях се отказал да се занимавам с БФРЛ. Не мога да не кажа, че ми беше болно от отношението на колеги към мен на последната отчетно-изборна конференция. Но времето лекува. Бях вече се поуспокоил насаме с хобито и с приятелите. Новите антени и условия на вилата, участието ми в редица късовълнови състезания ми върнаха това, което бях загубил благодарение и на обществените ми ангажименти. Нямах проблеми!
От това състояние ме извади Серго – LZ1SE. Нека ме извини за това, което ще напиша. Едва ли някой, както той го направи би могъл да изкаже мъката си по по-драматичен начин и с болка, която трудно мога да опиша. Това момче, което е един от нас, е лишено от нещо, което за някои явно няма никакво значение, но за него е живота му. И въпросът му беше простичък: "Милчо, ЗАЩО бе?" Лишен е от Жоро – LZ1LSD и Виктор – LZ3NN от възможността всеки ден да се чува с приятелите си и да чувства, че е жив. Единият, Виктор с разрешението да се свали репитера, другият с огромното си нахалство и наглост да предопределя „единствен”, „съдбините” на българската радиолюбителска репитерна мрежа.
Надявах се, че ще има реакция на това, което написах. Постарах се да бъда толерантен и да обясня, защо го споделям. Нещо повече, изразих готовността си да възстановим работата на репитера със собствени средства. Очаквах конструктивно отношение. Наивност от моя страна. Резултата - НИКАКВА РЕАКЦИЯ!
"Кои сте вие плебеи, та да се занимаваме с вас?"
Е не съвсем никаква. Г-н Вълчев, като верен оръженосец, както обикновенно застана на амбразурата.
Затова съм принуден да използвам други средства.
Серго, мога и да не успея братко, но поне ще се опитам.
И така, защо започвам с ARDF? Заради вас г-н Вълчев.
Защото сте твърде пристрастен, особено към развитието на направлението радиозасичане в БФРЛ. И аз съм пристрастен. Защото това направление през годините през които съм бил отговорен за неговото развитие е получило над 80 хил лева финансиране, забележи за подготовка на РАДИОЛЮБИТЕЛИ като състезатели по радиозасичане. Но нека да не се връщаме в миналото. Нека погледнем настоящето.
Нека заедно да хвърлим поглед на състава на отбора на БФРЛ взел участие в Европейското първенство в Литва 11-14 юли 2012 г. /има го на сайта на БФРЛ/:
http://www.bfra.org/index.php?option=co ... 3&Itemid=1
1.Андреа Дяксова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
2.Патриция Ценкова – състезател на БФРЛ /картотекирана в БФО – спортен клуб НСА-Сивен/
3.Борислава Миткова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
4.Елена Павлова – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
5.Мартин Савов – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
6.Стефан Савов – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
7.Ценко Ценков – състезател на БФРЛ /картотекирана в БФО – спортен клуб НСА-Сивен/
8.Боян Иванджиков - състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
9.Станимира Вълчева – дали пък тази състезателка няма нещо общо с вас г-н Вълчев
10.Ивета Зашева – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
11.Павел Дочев – състезател БФО – спортен клуб НСА-Сивен
Та, какво излиза г-н Вълчев от 11 състезатели само вашата дъщеря и децата на г-н Ценков „представляват” БФРЛ, останалите са състезатели на спортен клуб „НСА – Сивен” картотекиран в Българската федерация по ориентиране. Каква сума БФРЛ заплати за участието им? Какви призови места заеха?
Това ли е цената за получените значителни средства в бюджета на федерацията през последните две години. Защо г-н Ценков е толкова скромен и не изтъкне колко повече средства е осигурил за БФРЛ откакто е "на власт"? Тези суми защо не се обявяват публично? Или това не е изтодно за преразпределението им.
Защо в отбора не бяха включени представители на подготвяните от Христо младежи в Хасково?
Кой е този мистериозен клуб "НСА-Сивен", така добре развиващ спорта радиозасичане?
За разлика от вас г-н Вълчев, аз не съм пенсионер и за този клуб ще следва продължение, когато ми остане малко свободно време за да систематизирам нещата. А има доста за систематизиране...
LZ1RF
Съществува хубава мисъл - "Великите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Дребните умове обсъждат хората."

Да ме прощава Господ, ама репитрите нямат социална роля. Репитъра не е заместител на телефон. Да не говорим, че по принцип би трябвало да се избягва употребата на репитритрите от постоянния QTH на радиолюбителя. За комуникации в рамките на града съществуват директни честоти. За град София има и други репитри. Дали градския репитър ще е на 2 м или на 70 см вече има значение за много малко радиолюбители.

Това не отменя и не умаловажава ролята на R1. Обаче не е този начина да се обсъжда репитъра.

Връзката между репитрите и личността на LZ3KF ще остане тайна за мен. Не бих искал да бъда дребен. И другите не съветвам.

Сформирането на който и да било отбор е задача и отговорност единствено на неговия треньор. Така че...
Принципа на единоначалието бе и твой собствен, Милчо, спомняш ли си идеите от 2000-та година - "На следващата отчетно изборна конференция (LZ1RF) щял да предложи да се гласува само за президент, а президента самостоятелно да си избира целия екип (управителен съвет)." Архивите са живи, жалко че са толкова малко - http://www.lz1fw.com/LZRT/lz1fw/us0900.html
Друг е въпроса, че аз не знам кой е треньор на отбора по радиозасичане, ама честно казано това и не ме вълнува.

Навремето имахме едни спортни книжки. Много съжалявам, че на последното републиканско по радиотелеграфия ми я "задържаха" и впоследствие книжката се загуби. Затова ще пиша по памет, ако сбъркам ме поправете. В тези книжки ясно пишеше кой си и към кой клуб си. Имаше място и за печати от медицински прегледи. Така беше до началото на 80-те години на миналия век. Сега едва ли е по-различно. Та състезателите вероятно са били картотекирани както трябва, за да участват в международно състезание.

Милчо, каква е ИДЕЯТА на тази тема? Остави събитията и личностите и давай по същество.

Между другото, дочувам, че R1 е проработил. Очевадно още не качен нависоко, защото от село Говедарци го чувам спорадично под S1, а преди бе на S9.

Бъдете здрави
73, Сашо, LZ1FW



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 14:52

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:59, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 15:18

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:59, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 15:18

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:59, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 15:31

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 14:59, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 02 авг 2012, 15:36

...Да ме прощава Господ, ама репитрите нямат социална роля. Репитъра не е заместител на телефон. Да не говорим, че по принцип би трябвало да се избягва употребата на репитритрите от постоянния QTH на радиолюбителя. За комуникации в рамките на града съществуват директни честоти. За град София има и други репитри. Дали градския репитър ще е на 2 м или на 70 см вече има значение за много малко радиолюбители...
Сашо, наистина дано ти прости господ, аз отдавна съм ти простил... Пък и за разлика от някои други не съдя. Ако ти прави впечатление, просто излагам факти. Но защо не отидеш лично при Серго, ей така да го видиш и тези неща които ги пишеш да му ги кажеш в очите, а? А както гледам не ти се е случвало да си броиш стотинките дали да си вземеш хляб или да си смениш ЛЕН-а с последен модел двубандер на Интегра.
И понеше продължаваш с упреците към мен в авторитаризъм, нека ти припомня и аз: /материалът е писан от теб/
http://www.lz1fw.com/LZRT/bfra/us111100.html
_LZ1FW.docx
В тази стенограма, както я наричаш, прочети още веднъж болднатото с червено.
(22.54 KиБ) Свален 417 пъти
_LZ1FW.doc
Другия файл някои май няма да могат да го отворят, та прочети болдваното с червено...
(49.5 KиБ) Свален 402 пъти
Да, когато съм давал съм взисквал. Знам, тебе те обидих, че не осигурих средства за програмата за отчитане на състезанията по КВ. За това наистина съм виновен и съм го отчел пред себе си.

Г-н Вълчев, обърнах се към вас, защото всички останали си мълчат. Литературен приьом. Излизайки на амбразурата вие проявявате готовност да поемете удара. Прави ви чест. Някои така действат, избутват други напред. Иначе, трябваше да задавам въпросите на себе си. Помогнахте ми. Нямам нищо лично нито към вас, нито съм семейството ви. Говорим за принципни неща. Не знам дали лично сте запознат със състава на националния отбор? Ако сте били запознат - зле. Ако не сте - още по-зле. И ако вие приемате този подход на ръководството, то си е ваш въпрос не мой. Аз въпросите, които зададох на вас след като Председателят на УС на БФРЛ няма достойнството да отговори и се крие ще ги отправя и към г-н министъра Нейков. Пък може би и към някое СМИ. От министъра, предполагам като от умрял писмо, но като цяло човек знае ли, особено при фактите с фирма "Сивен" и свързаните с нея управляващи и при наличие на такава ръководна партия.

И си задавам въпроса.
МОЖЕМ ЛИ ДА ПУСНЕМ Р-1 ОТНОВО?
Може и рипитрите да нямат социално значение, както казва Сашо. И сигурно е прав...
НО, ВСЕ ПАК МОЖЕМ ЛИ ДА НАПРАВИМ ТАКА, ЧЕ Р-1 ДА ЗАРАБОТИ ЗА СЕРГО?
АКО ГО НАПРАВИМ, ЗНАЧИ ВСЕ ПАК НЕЩО В НАС ОТ ОНОВА, СТАРОТО Е ОСТАНАЛО?
Бъдете живи и здрави!
LZ1RF
Последна промяна от LZ1RF на 02 авг 2012, 16:10, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 15:58

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:00, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 16:06

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:00, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 02 авг 2012, 16:23

Станимира Вълчева и Даниела Вълчева НЯМА да се състезават за Република България в АРДФ, за да се спре порока, насаждан от г-н Вълчев в БФРЛ!
Камене, наистина съжалявам...
Но, порока не е насаждан от тебе. Насаждан е от друг. Ти си потърпевшия, както и доста други, които ще се усетят, но късно. И твоята щерка /знам и двете ти деца да са ти живи и здрави/ е в отбора само да не останат щерката и сина на Виктор Ценков сами.
Това е ... Всъщност оказва се че щерка ти е единствения представител на БФРЛ в националния отбор.
Все пак извинявай, ако с нещо съм те обидил.
73
Милчо



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1FW » 02 авг 2012, 17:22

LZ1RF написа:
LZ1FW написа:...Да ме прощава Господ, ама репитрите нямат социална роля. Репитъра не е заместител на телефон. Да не говорим, че по принцип би трябвало да се избягва употребата на репитритрите от постоянния QTH на радиолюбителя. За комуникации в рамките на града съществуват директни честоти. За град София има и други репитри. Дали градския репитър ще е на 2 м или на 70 см вече има значение за много малко радиолюбители...
Сашо, наистина дано ти прости господ, аз отдавна съм ти простил... Пък и за разлика от някои други не съдя. Ако ти прави впечатление, просто излагам факти. Но защо не отидеш лично при Серго, ей така да го видиш и тези неща които ги пишеш да му ги кажеш в очите, а?
Добра идея. Ще го направя. Между другото преди малко говорих по телефона с LZ1SE. ...
LZ1RF написа:А както гледам не ти се е случвало да си броиш стотинките дали да си вземеш хляб или да си смениш ЛЕН-а с последен модел двубандер на Интегра.
Сериозно ли мислиш, че някой има подобна дилема в момента. Вярно, че е криза, но доста преиграваш. Да оставим прийомите на левите политици извън хобаджийките спорове.
LZ1RF написа: И понеше продължаваш с упреците към мен в авторитаризъм, нека ти припомня и аз: /материалът е писан от теб/
http://www.lz1fw.com/LZRT/bfra/us111100.html
И? Едното не изключва другото. Погледни и следващото изречение, точно след почервененото от тебе.
Можеш да разчиташ, че тази архива ще стои още дълго време на моя сайт. Аз не се отричам от нищо писано там и не променям нищо. Всичко е такова, каквото съм го открил в архивите и няма да бъде променяно или редактирано. Ако ти дотрябва да я цитираш.
LZ1RF написа: Да, когато съм давал съм взисквал. Знам, тебе те обидих, че не осигурих средства за програмата за отчитане на състезанията по КВ. За това наистина съм виновен и съм го отчел пред себе си.
Тук точно нямаш никаква вина. Тази програма не съм я правил за пари. Проблемът бе друг, доста различен от финикийски знаци. Тъжното е, че никой така и не разбра проблема. А може би така и е трябвало - никой да не го разбере. Както виждаш, слава Богу, живота си продължава и без тази програма.
LZ1RF написа: И си задавам въпроса.
МОЖЕМ ЛИ ДА ПУСНЕМ Р-1 ОТНОВО?
Може и рипитрите да нямат социално значение, както казва Сашо. И сигурно е прав...
НО, ВСЕ ПАК МОЖЕМ ЛИ ДА НАПРАВИМ ТАКА, ЧЕ Р-1 ДА ЗАРАБОТИ ЗА СЕРГО?
АКО ГО НАПРАВИМ, ЗНАЧИ ВСЕ ПАК НЕЩО В НАС ОТ ОНОВА, СТАРОТО Е ОСТАНАЛО?
Бъдете живи и здрави!
LZ1RF
И аз да си задам въпроса: R1 е пуснат в момента и работи. Ти Милчо, LZ1RF, имаш ли отношение към пускането на софийския R1?



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3nn » 02 авг 2012, 17:26

Камене - защо се връзваш и отговаряш на некомпетентни хора.
Не виждаш ли, че те точно това целят - насъбрали са толкова злоба и завист, че в БФЛР се случват все по-добри и добри неща и инициативи и това не им дава покой. Искат да има раздори, разрушение.
Да бяха се поинтересувли, че е възможно състезатели да са членове на разни клубове в различни спортове и в това няма никакви проблеми!!!
Да бяха прочели в списъка на сайта БФРЛ на платилите членски внос, щяха да видят че тези децат повече от две години са членове на СК ЕЛЕКТРОНИНВЕСТ в БФРЛ. Това, че са картотекирани и в БФО (Българска федерация ориентирене) като състезатели по ориентиране в НСА- СИВЕН, няма отношение към БФРА - аз също имам картотека там :D .
Как не го е срам - част от тези деца и твойте две прекрасни дъщери, завоюваха миналата година първите медали за България на Европейските младежки първенства по радиозасичане. Тази година в Литва също спечелиха медал. На балканските първенства миналата и тази година, също се представиха отлично и завоюваха доста медали за България.
Моля, не вземай прибързани решения за участието на Даниела и Станимира - децата са си заслужили ходенето на Световното в Сърбия. Не прави удоволствие на тези хора.
Благодарение на младежите, както и на прекрасното представяне на телеграфистите на Световното в Германия договора за 2012г. между МФВС и БФРЛ за развитие на високо спортно майсторство е рекорден.
Не обръщай внимание хора, които не го заслужават.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 02 авг 2012, 18:15

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:01, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 02 авг 2012, 18:45

Е, най-после след три дни размисъл, „компетентните” се появиха.
Но, първо на теб Сашо. Не зная дали Р-1 работи в момента. Но, ако работи, както казваш, може би наистина в нас е останало нещо от онова старото. Не е важно дали съм помогнал с нещо или не. Важното е, че работи! Естествено, че ще проверя дали работи от върха. Толкова по този въпрос.
По отношение на теб, така и не съм разбрал проблема с който съм те обидил или какво е било моето участие в него. Не съм могъл да се изправя, ако не съм го знаел.
Аз съм свикнал да назовавам нещата направо! Съжалявам, че не си се обърнал директно към мен и с действие или бездействие съм допринесъл да се почувстваш огорчен.
И да завърша не приемам, обаче постулата „Имал бол пари платил”. Този който плаща, поръчва музиката, това народа го е казал. Това е!
По отношение на Виктор обаче нещата са по-други. Ето това е стил. Направо летящ старт. Определения - некомпетентност... Мощно!
Ето, сега Камене, имам възможността директно да задам въпросите си без да те товаря теб. Още веднъж извинявай.
Но явно подхода ми е помогнал.
1. Г-н Ценков, защо не огласите "рекордните" суми, които БФРЛ получи последните две години от МФВС? Това е ваша заслуга и е похвално. Нека всички го разберем.
2. Бихте ли ни обяснили по-подробно взаимоотношенията ви с клуба на НСА по ориентиране „Сивен”, както и с Фирмата „Сивен-Стил” ООД.
3. Вярно ли е твърдението, че завишените суми, които БФРЛ е получила от министерството са на основание застъпничеството на председателя на БФО за БФРЛ и съдействието на Председателя на куба „НСО-Сивен” Венцислав Симеонов Венев в тази насока, предвид съвместната ви дейност?
4. Вярно ли е, че двамата братя Венцислав и Красимир Веневи управляват единия спортния клуб "НСА-Сивен", другия фирмата за търговия "Сивен - Стил" ООД, която ви е любима от много време и която е основен партньор на БФО, а сега навярно и на БФРЛ.
5. Знаете ли коя е фирмата „Еуро трейдинг и консултинг...” регистрирана в Панама, която дефакто взима решенията в „Сивен – Стил" ООД и която получава 75% дял от печалбата?
Не искам да навлизам в подробности и да отегчавам аудиторията, но всеки който би желал и има малко повече време, може да провери в www.brra.bg всичко по бизнес участието на гореспоменатите лица, а и цялата схема от фирми, която много сериозно прилича на схемата в българския волейбол, а предполагам и на други места в спорта.
Г-н Ценков, бих искал да ви поздравя още веднъж за осигурените "рекордни" средства за БФРЛ, за съжаление не знам колко, но знам, че бюджета на БФО за 2010 год е 270 583 лв. Федерация, която е доказала през годините, че министерството на спорта е твърде щедро към нея. Дали пък за тази щедрост не е от значение и нейния председател, а и вие да сте прихванали от нея?
Г-н Ценков, предупредих ви на времето, че съм против всякакви машинации с министерството. Много добре си го спомняте. Защото завишените суми на БФРЛ за последните две години са и от моите данъци. И не ми е безинтересно и безразлично кой, как и за какво ги харчи. И ако смятате г-н Ценков, че Милчо Миланов е свалил гарда и се е дезинтересирал от ставащото в БФРЛ, сериозно се заблуждавате. Ще задавам въпроси и не, само въпроси г-н Ценков. Защото вие прекрачихте прага на елементарния морал.
Защо г-н Ценков, още не са отремонтирани помещенията, които LZ1JK успя да уреди за БФРЛ от военните? Или БФРЛ може да плаща наем за две помещения. /а каква наглост мен ме обвинихте, че съм си взел обратно парите, които плащах със собствени средства, като наем за федерацията/ Нали сега имате достатъчно средства за ремонт или тези средства са обещани на спортен клуб „НСА-Сивен”?
Предвид създалото се положение, ако не предприемете действия за урегулиране на ситуацията в БФРЛ, бих искал да ви информирам, че ще бъда принуден да предприема стъпки, които 43 годишният ми стаж в това движение ме задължава да предприема. Не че очаквам нещо кой знае какво... Но знае ли се! Веднъж вече бях един от петимата пререгистрирали БФРЛ. Все още искренно се надявам да не се стигне до там.
Защото не забраввяйте г-н Ценков „...няма нищо тайно, което не ще стане явно, нито потаено, което не ще се узнае и не ще излезе на яве» Лука 8:17
Бъдете жив и здрав и поне малко радиолюбител!
Милчо Миланов



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1FW » 02 авг 2012, 19:44

LZ1RF написа: По отношение на теб, така и не съм разбрал проблема с който съм те обидил или какво е било моето участие в него. Не съм могъл да се изправя, ако не съм го знаел.
Аз съм свикнал да назовавам нещата направо! Съжалявам, че не си се обърнал директно към мен и с действие или бездействие съм допринесъл да се почувстваш огорчен.
И да завърша не приемам, обаче постулата „Имал бол пари платил”. Този който плаща, поръчва музиката, това народа го е казал. Това е!
Милчо, още веднъж, никакво твое действие или бездействие не ме е обидило. Може и да сме имали противоречия, но всичко е било в границите на нормалното. Аз не помня лошо от теб. Толкова по този въпрос.

Присъствието ми в тази тема е само защото днес имам много свободно време и наистина не ми е ясно каква ти е идеята. Не съм страна в спора. Не ми харесва накъде тръгват вече нещата. Милчо, може ти да спечелиш битката, ама със сигурност всички ще загубим войната. Най-много някой да се разсърди или обиди и да затвори кранчето. Никой няма да спечели от това. Твойте данъци ще дръгнат към ДРУГО място.

Не се ровете повече, разберете се приятелски с Виктор, че и с Камен, и помолете админа да изтрие тази тема. Историята помни много подобни случаи, които не са свършвали хич добре.

73, Сашо, LZ1FW
до неделя съм в село Говедарци, KN12RG и слушам репитъра на Мусала 439300 kHz.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 02 авг 2012, 22:00

Не виждам адекватна реакция от другата страна.
От нея зависи!
Тези които ме познават знаят добре, че няма да оставя без адекватен отговор и действие всяка необоснована атака срещу мен. Реалните критики винаги съм приемал. Никой не е съвършен.
Аз не приемам никого за враг!
Проблемът е на този, който ме счита за свой враг.

Лека вечер на теб!
LZ1RF



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3nn » 03 авг 2012, 00:27

г-н Миланов,
Нямах никакво желание да Ви отговарям, но Вие за пореден път се показахте като малипулатор, заблуждаващ хората, като се хвърлят непроверени 'бомби', плод на въображение.
За да не останат колегите заблудени, ще ви отговоря конкретно, по повече не желая да влизам в полемика в Вас. Ако имате нещо друго да кажете, моля заповядайте на накой УС и си задайте въпросите както трябва. Но май Вие страх, понеже няма да може да отговорите смислено на редица въпроси, които от своя страна ще Ви бъдат зададени.

Сега конкретно:
На Вас не дължа никакви обяснения, но за останалите:

1. Г-н Ценков, защо не огласите "рекордните" суми, които БФРЛ получи последните две години от МФВС? Това е ваша заслуга и е похвално. Нека всички го разберем.
Сумите никога не са били тайна и всички заинтересовани ги знаят:
Съгласно сключените договори за развитие на високото спортно майсторство между МФВС и БФРЛ сумите са както следва:
2011г. - 18101лв.
2012г. - 37580лв.

2. Бихте ли ни обяснили по-подробно взаимоотношенията ви с клуба на НСА по ориентиране „Сивен”, както и с Фирмата „Сивен-Стил” ООД.
Картотекиран съм като състезател по ориентиране на клуба НСА - СИВЕН и на състезанията по ориентиране в които вземам участие, естествено се състезавам от този клуб. По никакъм начин не съм в управлениеото на този клуб.
От Сивен купуваме веднъж годишно за няколко стотин лева (със средства предимно от спонсори) екипировка за състезателите по радиозасичане и телеграфия. Ако вие знаете друга фирма, която може да ни предостави подобна специфична екипировка с това качество и на тези цени - моля споделете.

3. Вярно ли е твърдението, че завишените суми, които БФРЛ е получила от министерството са на основание застъпничеството на председателя на БФО за БФРЛ и съдействието на Председателя на куба „НСО-Сивен” Венцислав Симеонов Венев в тази насока, предвид съвместната ви дейност?
Категорично НЕ.
Тази небивалица я чувам за пръв път и искренно съм изумен.
Първо, сумите от МФВС не са завишени по никакъв начин - напротив ощетени сме, спрямо постигнатите резултати, но при тези нива от които стартирахме сматам, че вървим в правилна посока.
Второ, тук е мястото да се каже как се отпускат средствата от МФВС - договор, по строго определени критерии и нормативни документи, които може да намерите на страницата на МВФС, като основното е предоставеният проект от съответната федерация, като финансирането по него може да бъде: одобрено напълно, частично одобрено или отхвърлено.
Вие доста подценявахте МФВС и затова одобрените суми по проектите по Ваше време бяха за около 4000лв.
БФРЛ нямаше дори и това финансиране от МФВС за една - две години, понеже бяхте пропуснали в срок да подадете документите за прелицензиране - това освен безхаберие не знам как може по друг начин да се нарече.
Тогава БФРЛ също имаше големи успехи, но благодарение на вашата 'компетентност' и явно желание за работа, проектите са били така оценявани.
Трето, длъжен съм да спомена, че отпуснатите средства от МФВС могат да се харчат САМО за опредените мероприятия и дейности по тях в договора. Всичко това е написано в програмата в МФВС и може да го прочетете.
Четвърто, отчети се правят и предоставят всяко тримесечие, като БФРЛ винаги е била за пример в това отношение.


4. Вярно ли е, че двамата братя Венцислав и Красимир Веневи управляват единия спортния клуб "НСА-Сивен", другия фирмата за търговия "Сивен - Стил" ООД, която ви е любима от много време и която е основен партньор на БФО, а сега навярно и на БФРЛ.

Не знам, по-точно не съм се интересувал кой е председател на на КС "НСА-СИВЕН" - мисля, че е Венци Венев. До преди година клуба се казваше ЕЛИТ-2000 НСА и не знам след пререгистрацията какви са промените. За "Сивен - Стил" ООД нямам представа и никога не със се интересувал (не е имало защо).
Тази информацията би следвало да е публична и всеки може да го провери.
Не знам какво разбирате под партьор, но 'Сивен - Стил' ООД никога не била спонсор на БФРЛ, ако това Ви интересува, както и обратното. Ако разбирате фирма, която е доставяла срещу заплащане екипировка на състезателите на БФРА - ДА. Това партьорство е от преди повече от 10 години, ако сте забравили по ваше време също се купуваха екипи от там. По отношение на партньорството на Сивен Стил ООД и БФО - нямам представа, това са чужди взаимоотношения и не са по темата.


5. Знаете ли коя е фирмата „Еуро трейдинг и консултинг...” регистрирана в Панама, която дефакто взима решенията в „Сивен – Стил" ООД и която получава 75% дял от печалбата?

НЕ - за пръв път чувам за тази фирма, пък и не ме интересува по никакъв начин.


Г-н Ценков, бих искал да ви поздравя още веднъж за осигурените "рекордни" средства за БФРЛ, за съжаление не знам колко, но знам, че бюджета на БФО за 2010 год е 270 583 лв. Федерация, която е доказала през годините, че министерството на спорта е твърде щедро към нея.

Не съм се интересувал колко е бюджета на БФО, понеже нямам отношене към него и възспитанието ми е такова, че не гледам в чужда паница. Но и техния бюджет със сигурност е формиран по абсолютно същите критерии - ето основните (проект, обществена значимост на спорта, брой лицензирани клубове, състезатели, международни успехи ....). Прочетете ги накрая де.

Дали пък за тази щедрост не е от значение и нейния председател, а и вие да сте прихванали от нея?
Щедрост от страна на МФВС няма - има условия, проект, договор, изпълнение - естествено качествата на председателят са от значение - един може толкова, друг толкова и така.


Г-н Ценков, предупредих ви на времето, че съм против всякакви машинации с министерството. Много добре си го спомняте. Защото завишените суми на БФРЛ за последните две години са и от моите данъци. И не ми е безинтересно и безразлично кой, как и за какво ги харчи. И ако смятате г-н Ценков, че Милчо Миланов е свалил гарда и се е дезинтересирал от ставащото в БФРЛ, сериозно се заблуждавате. Ще задавам въпроси и не, само въпроси г-н Ценков. Защото вие прекрачихте прага на елементарния морал.

Незнам кой прекрачва прага на елемантарният морал, но това не съм аз.
Гордо заявявам, че машинации за разлика от Вас аз не съм правил и няма да правя. Отчети се правят и предоставят най-редовно, но Вие сте последният човек на който ще тръгна да ги давам - нямате морално право да ги искате.
Вие, който без съгласието на УС сключихте договор със себе си и си преведохте огромна сума пари след Конференцията през април 2010г.
Вие, който нямахте смелост да си получите лично нотариалната покана а Ви я диктуваха по телефона.
И понеже все още не сте върнали скъпоструващите DRM платки, закупени със средства на БФРЛ в, Ви приканвам в едномесечен срок да го направите следното:
- издайте фактура от МТТ на БФРЛ - в момента имаме плащане от БФРЛ към МТТ през януари 2010г. а срещу него няма документ- това какво е, ако не машинация и спестяване на данъци от Ваша страна;
- предоставете скъпоструващите платки на БФРЛ или си ги платете ако не желаете да ги дадете.
Напомням Ви, че това са предмети за 4000лв. и не може да минат в графата 'нискостойностни' и 'малозначими'.


Защо г-н Ценков, още не са отремонтирани помещенията, които LZ1JK успя да уреди за БФРЛ от военните? Или БФРЛ може да плаща наем за две помещения. /а каква наглост мен ме обвинихте, че съм си взел обратно парите, които плащах със собствени средства, като наем за федерацията/ Нали сега имате достатъчно средства за ремонт или тези средства са обещани на спортен клуб „НСА-Сивен”?

Да, за залика от преди сега БФРЛ, въпреки тежкото наследство от Вас, може да си позволи плащането на тези наеми - сумата е по-малка от 'даряваните' месечно от Вас средства. Голяма част от тези средства са от спонсори, но за разлика от Вашите, те са истински и никой и по никакъв начин няма да си ги пойска или пък още по-малко да си ги преведе обратно.
Но много ми е странно от къде имате информация, че БФРЛ има средства за ремонт. Средствата от членският внос са както знаете оскъдни, от друга страна средствата от МФВС НЕ МОГАТ да се ползват за подобни дейности - контрола е твърде строг и аз добре знам, че винаги има такива 'доброжелатели' като Вас, ако се изкуша да ги ползвам извън предназначение - не на мене тея!!
Просто средства за ремонт се събираха дълго и мъчително единствено от спонсори.
И тук добрата новина!!!!
Средствата за ремонт вече са осигурени, но ..... за пореден път не и от Вас.
Може да се напънете и да помислите кои са донорите за това изклютително полезно дело .
Вие също може да се включите в това добро дело - БФРЛ няма да откаже финасова помощ. Вие толкова сте взели от там (самолетни билети, командировки ....), че може като жест на добра воля да върнете поне една малка част.
Надявам се, че до месец-два ремонта да бъде готов и да направим едно подобаващо откриване.


Предвид създалото се положение, ако не предприемете действия за урегулиране на ситуацията в БФРЛ, ...

Не знам за каква ситуация в БФРЛ става въпрос.
Ако е за това, че за последните повече от две години:
- продължиха и се увеличиха успехите при радиоспортовете: КВ, УКВ, HST, ARDF
- се пуснаха много нови репитри;
- финансовото състояние на БФРЛ стана стабилно;
- се възобновиха с огромен успех присъствените КВ първенства със силно международно участие;
- формира се група колеги, които повярваха в това бъдеще на БФРЛ и я подкрепят финасово и по всякакъв друг начин - на тях дълбок поклон и отчети по всяко време;
Ако е за това - това си е Ваш проблем.

бих искал да ви информирам, че ще бъда принуден да предприема стъпки, които 43 годишният ми стаж в това движение ме задължава да предприема. Не че очаквам нещо кой знае какво... Но знае ли се! Веднъж вече бях един от петимата пререгистрирали БФРЛ.
Вие предприехте достатъчно 'мерки' след Конференцията през април 2010г., но въпреки Вашите напъни БФРЛ се пререгистрира, макар и със забавяне и с опразнена каса.....

Вашите предположения за отношенията ми с със СК НСА-СИВЕН и Сивен спорт ООД явно са плод на някакво 'болно въображение' и са толкова смешни, че просто няма какво да кажа. Моля дайте някакви реални доказателства за това, в противен случай мога да го сметна за клевета и също да предприема съответни действия !!

Не знам какво целите с цялата тази помия, която изливате, но този цирк не е от полза на радиолюбителството.
Ако имате смелост да погледнете хората в очите, заповядайте на следващото заседание на УС - може даже да назовете няколко удобни за Вас дати, от които да се избере най-подходящата - обещавам да насроча заседание тагава и там да си кажем всичко открито и пред всички. Тази дискусия не и е мястото тук.
С това заявявам, че повече няма да влизам в полемики по тази тема във форума.

Виктор Ценков - LZ3NN
Председател на УС на БФРЛ



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1ZF » 03 авг 2012, 15:46

LZ1RF написа: Предвид създалото се положение, ако не предприемете действия за урегулиране на ситуацията в БФРЛ, бих искал да ви информирам, че ще бъда принуден да предприема стъпки, които 43 годишният ми стаж в това движение ме задължава да предприема. Не че очаквам нещо кой знае какво... Но знае ли се! Веднъж вече бях един от петимата пререгистрирали БФРЛ. Все още искрено се надявам да не се стигне до там.
Защото не забраввяйте г-н Ценков „...няма нищо тайно, което не ще стане явно, нито потаено, което не ще се узнае и не ще излезе на яве» Лука 8:17
Бъдете жив и здрав и поне малко радиолюбител!
Милчо Миланов
Г-н Миланов,

Това че сипете "помия" по БФРЛ НЕ УПРАВЛЯВАНА ЕдноЛично от Вас е повече от явно, но моля да не заплашвате с разцепление на БФРЛ - ако се опитате да направите подобно нещо (" Веднъж вече бях един от петимата пререгистрирали БФРЛ"), то мога да Ви уверя, че ще имате съвсем малкo последователи.

Гошо LZ1ZF
Последна промяна от LZ1ZF на 04 авг 2012, 11:25, променено общо 1 път.



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1dot » 03 авг 2012, 16:57

LZ1RF написа:Е, най-после след три дни размисъл, „компетентните” се появиха.
Да избереш да бъдеш антигерой, като откажеш да бъдеш герой в нещо измислено, ще бъде именно проява на здрав разум.

http://lz-live.com/index.php?option=com ... 60&lang=bg
Иво къде си? Не те виждам на видеото през 2011 на приемането на Устава да си кажеш кое не те удовлетворява, но пък за сметка на това е лесно да кълвеш по клавиатурата, клатиш карата и лющиш семки пред монитора, а когато се стигне до момента с поемане на някакви позиции - теб те няма? Интересна стратегия имаш, не веднъж съм ти го казвал. Ако трябва да бъда точен по спомен само Гугов (LZ1CY) имаше възражения и човека имаше доблестта да се изправи и да си ги каже, а не да троли по форуми!

И в крайна сметка след като хората и очевидно болшинството са приели нещо, което ги удовлетворява Вие защо не се съобразявате с тях?
Или БФРЛ се върти около философията на 5 човека? Извинявам се ама се държите статутково.

На всичкото от горе не знам що за човек и с какво възпитание и морал трябва да си за да гледаш в канчето на едно дете и да казваш, че прекалено много се отделяло за тях ( визирам ARDF направлението )!

Ама така де, то трябва да го имаш за да го разбереш.

73!
Вальо


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 04 авг 2012, 16:01

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:01, променено общо 2 пъти.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1BJ » 04 авг 2012, 23:57

Ренегат
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Ренегат (на латински: renegatus, от renego — „отричам се“) е понятие, с което се обозначава човек, изменящ на своите убеждения и преминаващ в лагера на противника; изменник, отстъпник. Понякога понятието се използва за човек, който се отрича от принципите или убежденията си (като политическа идеология или национална идентификация), или който оставя една институция или група (семейство, армия, спортен клуб), за сметка на други, и тогава, в зависимост от формата, е равностойно на предател.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%B0%D1%82



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1fj » 05 авг 2012, 17:29

LZ1FJ LZ1BJ: "... и преминаващ в лагера на противника; изменник, отстъпник. Понякога понятието се използва за човек, който се отрича от принципите или убежденията си (като политическа идеология или национална идентификация), или който оставя една институция или група (семейство, армия, спортен клуб), за сметка на други ..."
Драги Бойчо,
1. Би ли пояснил кой е "противника" (или в другата дефиниция - кое семейство, армия, спортен клуб)?
2. Ти вече няколко пъти в този форум цитираш по Википедията. ЗАПОМНИ: Т. нар. "Свободна енциклопедия" (Википедия), била тя английска, турска или др., в сериозните писания НЕ СЕ ПРИЗНАВА за достоверен източник. И в случая има несъвпадения със сериозните източници (това за семейството ти ли го добави?). Във Википедията може да пише всеки, а в Британската енциклопедия или в енц. Ларус се знае кой пише (авторството не се размива) и мн. щателно се проверява написаното от доста хора - професионалисти.
А сега - чакам да науча кой е противника.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1yq » 05 авг 2012, 21:32

май много хора ги е напекло слънцето , или пък нещо не им се е отворил сексуално парашута :lol: , :lol: , :lol: , :lol: , :lol: ,



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1fj » 06 авг 2012, 07:37

Привет, :D При тия жеги и отново темп. рекорди, първото донякъде обяснява .. хм-м ... туй де ... за парашута дет го каза. Човек е склонен по-скоро към някоя студена бирица ...
Добре де, ако му е трудно, да не отговаря тогава. Все пак казусът беше интересен: имаме някой-си радиолюбител Х, който ренегира във вражеския стан. Тука не е толкова интересен любителят Х, а кой ли е в образа на врага? И всеки, който принципно не е съгласен с чл. 1 и с ал. първа на чл. 9 от приетия Устав на БФРЛ, почва да си мисли "Дали пък мен има предвид склонния към литературна дейност г-н Хаджийски?"
Бойчо, като решиш да пишеш пак, показвай предварително материала на някой по-така ... на г-н В./lz3nn например, той по-ги докарва. Че иначе, братле, ги ръсиш такива едни (започвайки от предложението ти да се забрани на нечленове на Федерацията да пишат във Форума), че човек почва да мисли: "Аджеба, да не би като е бил на омиротворителна мисия уважаваният наш херой (с "х", така трябва) Бойчо, някой привърженик на Хашим Тачи да го е излупал с приклада по канчето (каската), и оттогава ..."
Относно младите наши участници в ARDF-състезания: Много ми харесаха снимките, гледах ги вече 3 пъти и сега пак ще се върна да ги гледам. Дават ми настроение и импулс. А и толкова ли е важно откъде са екипите? Тук има и особен елемент, спортистите са малко нещо суеверни. Който веднъж е печелил приз с определен екип, гледа да участва със същото облекло - нещо като добър талисман. 73, Кирил/1FJ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1CY » 06 авг 2012, 11:41

lz1yq написа:май много хора ги е напекло слънцето , или пък нещо не им се е отворил сексуално парашута
Темата започна да се "измества" малко но затова пък започна да става интересно. Да,слънцето пече добре вече
много време,ще пече още.Явно не се отваря парашута и на младите /или не много млади,не знам точно/ оператори
на една голяма клубна станция,които си позволиха да ме ругаят сексуално в ефир преди известно време. Ако все пак
отговорника на тази станция е заинтересoван-мога да му предоставя точните данни,за да види кой от колектива му
изпитва "сексуален глад" в тези горещини.
Играта започна да загрубява,започнаха да се използват доста силни думи и изрази. Ренегати сред нашите радиолюбителски
редици няма,просто има хора с различно мнение.Всички знаем къде се подвизават 20 дузини ренегати - в една голяма бяла
къща,в центъра на един голям,много голям български град.И ние ги храним и им плащаме кафетата и кюфтетата. От друга
страна,до някъде, оправдавам по сериозните действия /а не само приказки,с приказки нищо не става/.Допустимо е за хора,
които сме работили известно време в екстремални условия, да "изтървем" по някоя силна или дори нецензурна дума,дори ми
правеха впечатление принципите на един стар чилийски радиолюбител и един стар американски сенатор,също известен
радиолюбител,за съжаление и двамата са вече покойници. Но времената са вече други,не става по тяхния начин.
Молба към пишещите и "дракащите" се: Моля не намесвайте децата. Те са нашето бъдеще не само в радиолюбителството а
и изобщо.Те са нещо свято. Нека още от сега не им изменяме представите за добро и лошо,въпреки,че те вече не са малки,
четат и разбират много работи. Нека се радваме на техните успехи и да са живи и здрави тези,които са ги създали.
Желая на всички студена бира в хладилника,добър климатик и весело настроение.Не се плашете,утре се очакват 40 градуса.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 06 авг 2012, 16:55

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:01, променено общо 2 пъти.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1yq » 07 авг 2012, 22:18

Защо бе хора,се опитвате да очерните успехите постигнали тези деца,и на родителите им, КАКЪВ ВИ Е ПРОБЛЕМА, не се ли замисляте че това е поколението което допринася за добрия имидж на България в това движение и други за сега няма.За мен всеки дръзнал да намесва децата в тази интрига е ПРЕСТЪПНИК и трябва да се третира като такъв.Браво на родителите които са възпитали децата си, и са продължили техното хоби като изключително добри състезатели.

73! LZ1YQ



LZ3JY
Мнения: 5
Регистриран на: 04 фев 2012, 00:53
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ3JY » 09 авг 2012, 23:41

Къде е Милчо,

Лая известно време срещу решението да се подмени морално остарялата техника, сега по финансирането на БФРЛ.. Не мога да проумея къде е заигравката.
С голям риск да обидя страшно много хора, но комунизма не е това което разбират простите хора от народа. На обучение при Сталин и Червенков ли сте бил, та да не можете да се отървете от мисълта, че вече НЯМАТЕ ВЛАСТ и ПАРИТЕ НЕ ИДВАТ ПРИ ВАС.
Водите странна война, която се боя, че ще загубите. И както чакахте Виктор да ви отговори, ще взема да се заема сериозно аз със вас, поведение, фирми, финансии. Дълго време разработвах подобни на вас фитили и с риск да ми отнеме време, ще започна да публикувам такива неща които сигурно и съпругата ви не знае.

Интересна сентенция.... така ли трябва да се чувстват хора обединени в някаква идея. Живеейки в страх и потривайки авторитета, не защото нещата не са ОК или не се развиват, а защото се намира някой загубил властта на който му е спрял допълнителния доход.

Ако цялата тази енергия вземете и я насочите към помещаващите се пред Цар Освободител, токувиш правителство свормирате. Обаче надали... криворазбрания комунизъм си отиде, какъвто се явявате вие. Крали сте на гърба на организацията, и сега защото не можете да крадете, лаете по всичко хубаво. Е лайте няма според мен кой да ви чуе.

Успех в съвременния живот който сте избрали да водите свързан с доноси от тези най-гадните дето може и да не са верни но добре звучат и привличат общественото внимание, и лаенето срещу по хубавото и красиво.

Късмет ви пожелавам.



LZ3JY
Мнения: 5
Регистриран на: 04 фев 2012, 00:53
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ3JY » 10 авг 2012, 00:44

Поздравления за мислите, надявам се дълбоко да вникнат в тях всички които четат тук и да разберат що за интриги се мъчат да генерират някой.... както бе казано по горе "Дребни хора"



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 10 авг 2012, 14:16

До двамата по-горе. Цитирам...
Re: Петрохан - ретранслатор, мнения препоръки похвали
by LZ1RF » Fri Dec 04, 2009 6:11 pm

Колеги, прекалява се. По въпроса има вече някаква яснота. Обсъждат се вариантите и се надявам в скоро време да има решение удовлетворяващо всички. Обръщам се с призив за толерантност, както в ефира, така и по форумите. Нима не сте наясно че със сила неща не се налагат или ако се наложат те просто са нетрайни. Насилието винаги поражда насилие и желание за реванш. А ви уверявам, че реваншисти могат да се намерят. Ако няма те просто ще бъдат провокирани. Така, че по-спокойно.
За тези, които са по-отскоро се занимават и са открили радиото като свое хоби бих искал да подчертая, че никой от тези които сме по-отдавна в радиолюбителското движение не очаква благодарности. Но все пак се надявам, че сте интелитгентни момчета и ще разберете, че настъпателната позиция естествено ражда отпор. Просто не би могло да се очаква друго. Все пак радиолюбителското движение не е от година и има изградени някакви правила, принципи и морал. Е може би в днешно време това не са неща които се ценят, но определено считам, че много ще загубим ВСИЧКИ, ако ги зачеркнем.
Приятна вечер на всички и 73.
Милчо
LZ1RFLZ1RF

А сега допълвам! Първо, явно се стремите да ме убедите в обратното по отношение на интелигентността си.
И второ по-внимателно с репитрите!!!
Да не се окаже, че тези комуникации са разследвани във връзка с атентата в Сарафово?
То бива ентусиазъм, ама чак пък толкова, нека да има и малко поне мисъл...
73



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz1wdx » 10 авг 2012, 18:41

LZ1RF написа:
И второ по-внимателно с репитрите!!!
Да не се окаже, че тези комуникации са разследвани във връзка с атентата в Сарафово?

73
Абе то вярно че е петък ама бива ли от толкоз рано да се прекалява с дестилатите :mrgreen:
Сега сериозно г-н. Миланов ако не употребявате дестилати най чистосърдечно ви съветвам да смените дилъра .


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 12 авг 2012, 20:53

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:02, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 13 авг 2012, 14:16

Г-н Александров /lz1wdx/ по отношение на дестилатите, успокойте се употребявам по всяко време и в количества, които не ми пречат. В тази връзка за ваша информация, когато говоря винаги имам основания зад думите си. По-долу цитирам:
...Трето прави впечатрение голямото количество репитри и факта, че значителна част от тях не са действащи. Има радиолюбител с регистрирани на негово име 9 репитера. Това са действия и организация за изграждане на комуникационна мрежа с различно от радиолюбителското предназначение. Интересен е и отговора на въпроса кой инвестира толкова средства в подобно „радиолюбителско” начинание. Отговорите на тези въпроси може би са свързани с прерогативите на други служби.
Предлагам да възложите пълна ревизия на броя на издадените разрешения и броя на реално действащите репитри, като се актуализира информацията за тях – местонахождение, отговорник с координати за връзка с него, честоти на работа и др. Понастоящем е факт възможността част от репитрите да бъдат управлявани дистанционно и да се променя тоналния им код, като по този начин се ограничава възможността за използването им от всички и се нарушава изискванията на Чл.11 т.12 от „Техническите изисквания....” , а именно: „...да не ограничава или възпрепятства по какъвто и да е начин използването на любителските ретранслатори и радиофарове;” В случай че един репитер не работи повече от определен срок от време е логично отнемане на лицензията му. По този начин ще има актуалност по отношение на действащата в страната репитерна мрежа и няма да има репитри поддържани в готовност за ползване за друго освен радиолюбителското предназначение...
За съжаление поради някои специфични особености не мога да цитирам целия документ.
Така че бидейки от по-отдавна в тази организация горещо ви съветвам да не подценявате сериозността на дейността с която се занимавате. Ако на мен не ми вярвате попитайте по-стари радиолюбители до какво могат да доведат някои непремерени действия.
И понеже г-н Александров задавате въпроси и аз искам да задам:
Какво представлява организацията SWAT /Special Wireless Activity Team/ на която и вие сте учредител. И какво и е толкова тайното и специалното в нея та сте заключили сайта и?
И по-важното какво прави в тази организация БФРЛ? Защо тези дейности не са под егидата на БФРЛ, а БФРЛ участва в паралелни структури препокриващи дейността и?
Преди време LZ1ZF ме заплаши да не си и помислям да разцепвам Федерацията. Гошо, вие я разцепихте вече. Дейността на БФРЛ бавно и методично в частта в която е необходима на една определена група хора се изземва.
Аз не разцепвам. През 1991 год. бях един от тези 5 човека, които се опитаха да спасят тази организация. И тя през тези 20 год, може би бе единствената в България, която не изгради два синода. Е, до изването на Виктор Ценков.
Така, че ако се наложи да предприема някакви действия, то бъди сигурен, че те ще са свързани с това да оцелее поне нещо от това от което всеки един истински български радиолюбител се чувства частица.
Бъдете живи и здрави!
LZ1RF
Прикачени файлове
Това е копие от началната страница на сайта ви.
Това е копие от началната страница на сайта ви.
SWAT.jpg (109.92 KиБ) Видяна 31095 пъти



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1ZF » 13 авг 2012, 14:34

LZ1RF написа: .....................
Преди време LZ1ZF ме заплаши да не си и помислям да разцепвам Федерацията. Гошо, вие я разцепихте вече. Дейността на БФРЛ бавно и методично в частта в която е необходима на една определена група хора се изземва.
......................
LZ1RF
"Дейността на БФРЛ бавно и методично в частта в която е необходима на една определена група хора се изземва." - Напълно вярно! Лично аз съм изключително доволен, че се отне НЕОБХОДИМОСТТА (възможността) на Милчо Миланов да САМОУПРАВСТВА БФРЛ и сега всички решения се вземат от легитимно избрания УС на БФРЛ!

Гошо LZ1ZF



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 13 авг 2012, 14:54

...Нека обаче хората, които получават заплати за това, да отговорят - Министерство на физическото възпитание и спорта и Българския олимпийски комитет. А вечните "виновници" - федерациите - те дори нямат Фонд "Работна заплата", осигурен от държавата. Ако продължаваме да си заравяме главата в пясъка, в Рио и това няма да имаме..."
Камене, дълбока се заблуждаваш за някои неща. Това, че федерациите нямат Фонд "Работна заплата" не означава, че не отклоняват едни значителни суми от "полагащите" им се от бюджета и което е по-важното и за себе си и за тези от министерството и олимпийския комитет. По-горе в някои от постингите съвсем накратко се опитах да обясня как това става във Федерацията по ориентиране и как някой се опитва да вкара и БФРЛ в тази схема. Как шефове от министерството, професори и преподаватели от НСА са изградили блестяща схема за отклоняване на средства. Попитах Виктор знае ли за съдружника на "Сивен Стил" ООД от Панама? И защо аджеба фирма от Панама ще получава бюджетни пари предназначени за българския спорт. Мои и твои пари. На всичкото отгоре се използва твоя и на децата ти ентусиазъм за да се отчитат "високи спортни достижения" срещу почти никакви инвестиции в тях. Защо докато бях Председател на БФРЛ си мислиш, че министерството ни предоставяха само по 3000 лв? Защото не бях съгласен да влизаме в схемата. Кое се промени след идването на Виктор за това 15 кратното увеличение на бюджета? Оставям на теб ти да прецениш. А към децата ти, дано не съм прав, предполагам, че и по мое време и по времето на Виктор Ценков финансовото отношение е било едно и също при 15 пъти завишен бюджет разбира се във втория случай. Не искам да навлизам в дебрите на финансовите въпроси. А там знам много, повярвай ми. Просто защото тези 100 хил. които са влезли във БФРЛ през моите три мандата са заработени от самите радиолюбители се различават драстично от тези 50 хил получени днес от бюджета, които може би не са стигнали по предназначение въобще или може би стигнали точно по предназначението до фирмата в Панама. Омерзен съм и не разбрах, кое е това което ни изправи един срещу друг, хора които десетки години сме били ЗАЕДНО? Ако ти можеш отговори ми. Аз не се смятам за безгрешен, но и подобно отношение няма да търпя. Но щом някои искат нека така да бъде: "на война като на война"
Така, че финала за България на тази олимпиадата е един естествен резултат от отношенията ни един към друг. Защото масата, както и тука във форума гледа сеира и се опитва да се нагоди към "победителя".
А КОГАТО НЯМА ПОБЕДИТЕЛ...???
Бъди жив и здрав и дано не съм те огорчил много с писанията си.
LZ1RF



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3nn » 13 авг 2012, 16:55

lz1wdx написа: от lz1wdx » 10 Авг 2012, 18:41

Абе то вярно че е петък ама бива ли от толкоз рано да се прекалява с дестилатите
Сега сериозно г-н. Миланов ако не употребявате дестилати най чистосърдечно ви съветвам да смените дилъра .
Явно и до понеделник държат :D



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 13 авг 2012, 17:01

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:03, променено общо 2 пъти.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от lz3kf » 13 авг 2012, 17:50

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:03, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Българска ARDF Федерация

Мнение от LZ1RF » 13 авг 2012, 18:28

"...Това за което говорите е сигурно толкова нависоко и толкова близо до Вас, и същевременно далеч от мен, че просто трябва да зададете въпросите си на правилните хора и органи, от които ще получите желаните отговори."
Ще ги задам Камене и наистина ще търся отговора им. То се видя, че ние помежду си не можем да водим нормален диалог.
Е пък може и наистина да съм от тези "възпитаниците на Сталин и Червенков", които навремето са учени да задават въпроси и да търсят отговорите им. А и не само това...
Защото няма нищо тайно, което не ще стане явно, нито потаено, което не ще се узнае и не ще излезе на яве. (Лук. 8:17)

Цитирам и първите въпроси зададени към БФО на които все още чакам отговора.
From: "milanov" <milanov@mtt.bg>
To: <todor_pedev@abv.bg>
Subject: BFRA
Date: Fri, 3 Aug 2012 17:59:02 +0300

Уважаеми г-н Педев,
Като бивш председател на УС на БФРЛ чрез Вас се обръщам към г-н Венцислав Венев по повод на възникнал спор в Българската федерация на радиолюбителите. Във федерацията ни има неяснота на какво основание на последното Европейско първенство по радиозасичане през м юли т.г. почти 100% от националния отбор по радиозасичане е съставен от представители на ръководения от г-н Венев клуб.
Бихме ли могли да получим информация дали със средствата отпускани от МФВС за двете федерации се подготвят едни и същи състезатели по две дисциплини - туристическо ориентиране и радиозасичане? Председателят на УС на БФРЛ отказва да даде смислено обяснение, като твърди, че състезателите са картотекирани и в двете федерации, като в същото време не се отделят средства за състезатели по радиозасичане на БФРЛ подготвяни досега и то дълго време.
Част от дискусията в БФРЛ можете да намерите тук:
http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=1&t=1227
Поради липса на конкретни отговори на много от въпросите зададени на г-н Виктор Ценков, касаещи тази тема се обръщам към Вас и г-н Венев за евентуални пояснение за съвместната дейност между БФО и БФРЛ. От кога датира тя и има ли договорни отношения между двете федерации, респективно двата клуба "НСА-Сивен" и спортен клуб "Електрон" ръководен от Виктор Ценков.
В случай, че не получа задоволителни отговори на поставените въпроси, касаещи взаимоотношенията между двете федерации ще се наложи да се обърна за отговор към съответните институции.

С уважение

Милчо Миланов
Радиолюбител от 1969 год.
Основател на БФРЛ през 1991 год
Председател на УС на БФРЛ - 1996-1999, 2003-2006, 2006-2009



Отговори