"Жълтини"

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

"Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 27 юли 2012, 23:49



LZ1CY

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ2HR » 28 юли 2012, 11:30

GL
Последна промяна от LZ2HR на 12 окт 2012, 09:28, променено общо 1 път.



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ2NW » 17 сеп 2012, 10:09

„Нашите прадеди са живели в колиби. Те не са имали дрехи, ризи, нищо освен една дупка, за да излиза пушека. За да си създадат семейство те са разполагали само с един съвсем примитивен инструмент.“



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ2NW » 17 сеп 2012, 10:13

„При феодализма селяните били много подтиснати. Тогава нямало автомобили, та те са плащали данъци върху солта и радиоапаратите, но били лишени дори от тях. Освен това те били длъжни да дават на сеньора всички продукти от жена си. Често се появявал глад и хората се избивали за да не умрат.“



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ2NW » 17 сеп 2012, 10:15

„През деня Земята се върти около Слънцето, а през нощта около луната. Като се върти Земята показва задницата отпред и предницата отзад. Земните меридиани разделят Земята на 24 парчета. Те служат за да въртят Земята около луната. Има два тропика: тропика на Рака и тропика на Проказата …“



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ2NW » 17 сеп 2012, 10:20

„Галилей е успял да завърти Земята, но църквата го подложила на мъчения, защото искала да го накара да я спре.“

„Има твърди, течни и грациозни тела. Под действието на топлината телата се разширяват. Пример за това: през лятото дните се удължават.“

„Всяко тяло потопено във вода, ако не се появи на повърхността до половин час, следва да се счита за удавено .“
Закон на Архимед - първи вариант


„Всяко тяло потопено във вода, излиза мокро.“
Закон на Архимед - втори вариант



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 17 сеп 2012, 11:10

Колеги,създадох тази тема за жълти новини,по възможност подкрепени с факти,
от сферата на радиолюбителството или свързани с него "органи" и организации.
Благодаря за интересните "бисери". Те вече не са "бисери" а ежедневие в нашата
образователна система-вижда се редовно по разни матури,кандидат-студентски
изпити и в ежедневното общуване.Дори има и по-интересни.Ето днес ме впечатли
един коментар в едни новини ".....Дреме ми на трибуквието....".Бъдете здрави.
73


LZ1CY

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: "Жълтини"

Мнение от lz2be » 17 сеп 2012, 15:12

Вчера доста се посмях на този виц:
Съобщение на МВР - организирана престъпна група е нападнала Кубрат Пулев и му отнела ...... 2 минути :lol:



2zg
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:25

Re: "Жълтини"

Мнение от 2zg » 18 сеп 2012, 13:35

Миналата година по повод LZ DX контеста, във форум на QRZ.RU , RY2S написа един коментар, който лично аз намирам за много забавен.
Тогава го пуснах в нашия форум в раздел „Състезания”, но администраторите го махнаха, като мисля , че не бяха съгласни с мястото му на публикуване /изключвам варианта да не са го разбрали!?!/. Ето го в оригинал:

„...Ох, парни!!! Как говорит моя благоверная, у нас не хобби, ДИАГНОЗ!!! Вот сейчас полез с налобным фонариком и тестером к себе на чердак проверить антенный коммутатор ну не слышу ВЧ, хоть убей, будто "злобный дядька Черномор кабеля пооткусывал", там всё ОК. Полез на 7-ми метровую ферму где ВЧ GP стоит, и там всё вери гуд......
"Не-а, говорит(смеется), точно диагноз, хочешь, веник возьму помехи отгонять? Или вокруг твоего штыря стриптиз исполнить, чтоб болгары с янками кинулись? Другие мужики вон побежали в рюмочную к 7 часам, а ты на крышу, выходной день, лег в два ночи, встал в пять утра, и тут же полез в мороз чуть ли не в одних труселях инкубатор (это про коммутатор) проверять........"


http://forum.qrz.ru/showthread.php?p=607945

73!
LZ2ZG



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 26 окт 2012, 10:39

uarl.com.ua
https://picasaweb.google.com/1154491865 ... 4620190802
".....Совершите экскурсию в штаб-квартиру ARRL.
Пройдите по залам. Посмотрите старую и новую аппаратуру, антенны. И какой чистенький домик самой штаб-квартиры.
И, если будете в Киеве, посетите штаб-конуру UARL (3м на 3 м). Ни истории, ни трансиверов, ни антенн вы не увидите.
Сравните, сравните, сравните!....."

С най-добри помисли и пожелание в скоро време да бъдем някъде по средата.
73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 26 окт 2012, 10:47

Имаше една песен на Веселин Маринов "Родната полиция ни пази" /или нещо подобно/.
Ако не желаете да бъдете толкова добре "пазени" погледнете статията на посочения линк.
Поне може да си запазите пощата от "доброжелателите".Не съм го пробвал,просто ме впечатли.
http://www.svobodata.com/page.php?pid=1 ... 4&archive=
73


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1FW » 27 окт 2012, 11:11

Не е необходимо да си много интелЕгентен,за да видиш какво става по света и у нас.
Който плаща на оркестъра,той казва и каква музика ще се свири. В Чалгария обикновено се свири чалга.
Затова композирайте и свирете качествена музика. Не коментирайте и не се подигравайте на чуждата музика, ако самите вие не сте сътворири нещо по-добро. Като при това не очаквате никой да ви плати и да имате предвид, че няма ненаказано добро дело.

Понеже чалгата си е жълтинка, пускам тук алегоричен отговор на написаното в една друга тема.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 27 окт 2012, 11:43

Не всички можем да бъдем композитори,диригенти и изпълнители.
Има и волни или неволни слушатели. Е,всичко е въпрос на собствен
избор-който не иска да слуша чалга си изключва радиото или отива
на място,където не се свири чалга.А за плащането - всяко удоволствие
се заплаща по един или друг начин,дори и слушането на чалга.
Само не можах да разбера следното:
LZ1FW написа: и да имате предвид, че няма ненаказано добро дело.
Защо трябва да се наказват добрите дела? Или това е типично български принцип?
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: "Жълтини"

Мнение от lz3kf » 28 окт 2012, 16:49

:)
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:30, променено общо 3 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 08 ное 2012, 18:23

По повод днешния Архангелов ден:

Архангел Михаил и загрижеността му за българите.
Публикувано на 08.11.2012 от ivailozartov.

Господ събрал Архангелите си на оперативка. Да провери как вървят нещата, изпълняват ли си задачите, срещат ли някакви трудности. Изказали се “известителят на тайните човешки” , след него взел думата “церителят на недъзите”, накрая станал Архангел Михаил “пазител на душите и борец против злото”: Господи, Ти си ми наредил да предпазвам хората от опасности, беди и скърби, а когато съгрешат да им показвам праведния път, също така, да взимам душите на мъртвите или както ме наричат освен всичко друго да бъда и ангел на смъртта. Има един народ, наричат се българи, не знам какво да ги правя. Последно време ме претоварват, толкова много мъртви души, при това телата им още живи, а душите им вече студени. Предпазвам ги аз от злото, посочвам им верният път, но те все си избират най-крадливите, най-лошите управници. На всичкото отгоре са непоучителни, все се мразят помежду си, карат се, цепят се, делят се. И само мрънкат, обвиняват други народи в световна конспирация срещу тях, плюят и кълнят изедниците, които сами са овластили. Дори на Теб се сърдят, че си ги изоставил. Не искат да отворят сърцата си и да прогледнат, че сами са си виновни за всичко. Вече 23г. не могат да си изберат честни и просветени люде, които да им служат, не че ги няма, има ги. Но си назначават само алчни и безскрупулни разбойници, оставят ги безнаказано да им изпиват кръвта и дори да им взимат душите. Често ми се случва, отивам аз за някоя душа да я прибера, а тя вече е взета от някакви си олигарси, местни феодали, корумпирани политици и магистрати. А тия пък не ми я дават без пари, инвестирали били, водела им се в избирателен списък. Ето, днес българите ме почитат, Архангелов ден е при тях. Курбани правят, рангеловски хлябове пекат, сложили на масата задължителните фасул, жито и червено вино. Изобщо стараят се да ми се харесат, отстрани като ги погледнеш ще кажеш – праведници. Но вътре в самите тях празно. Няма я празничната трапеза за душата. Пусто е в сърцата им. При това аз не очаквам да са ангели, такива на земята няма. Колко още да се боря против злото в тях самите Господи? Михаиле, нали не си забравил, дал съм ти възможност, ако прецениш за правилно да се откажеш да бдиш над доброволните клиенти за Ада. В края на краищата на колегата това му е работата, да ги прибира такива непоправими. Изправил се Господ, огледал седмината си Архангели и казал: Хайде на работа, и наблегнете малко повече на тия българи, освободете сърцата им, покажете им къде са истинските причини за несгодите им. Не съм загубил Аз надежда за тяхното спасение. А ти Михаиле не се натъжавай, нали знаеш – на сила хубост не става, работи, изпълнявай си задълженията, това е важното. На хората съм дал правото на свободна воля, сами да преценят. Някои предпочитат да са свободни, други да са роби. Някои отиват в Рая, други в пържилнята. Тяхна воля. Хайде, разотивайте се, че работа ни чака.
Да помогнем на Главния Прокурор.


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 08 дек 2012, 11:00

От месец на месец по някоя "жълтина" за да повдигнем "самолета", т.е. рейтинга.
8-ми декември. Студентския празник. Четох някъде за химна на студентите:

"....Гаудеамус игитур… Този химн студентите никога не са го докарвали до третия куплет, който гласи: Vita nostra brevis est, brevi finietur… и т.н. в превод: „ Животът ни е кратък, скоро ще свърши, смъртта идва бързо и отнася безжалостно, за никого пощада няма.” Я дайте да си останем на началото на първи куплет, който казва „Дайте да се веселим, докато…”.

Не се притеснявайте,така популярния "край на света" /според календара на маите/
не се отнася за нас. При нас летоброенето с около 65 години назад /ако не и повече/.
Така,че както казват студентите "Дайте да се веселим..."
73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 11 дек 2012, 10:42

За радиолюбители,чийто инициали не им служат "за украшение".

http://www.nowzerodays.com/

73


LZ1CY

LZ5PL
Мнения: 73
Регистриран на: 03 сеп 2006, 14:54
Местоположение: София

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ5PL » 11 дек 2012, 15:15

Изпреварили са ме американците. Онзи ден ми дойде идеята за диплом "DXCC last calls' за установени радиовръзки с последните действащи станции от всяка страна при свършека на света. Виждам само известни логистични проблеми с подаването на заявките и получаване на самите дипломи, но нали това е хоби - може и да не държим толкова на хартиите. Още повече че дипломът би трябвало да е безплатен, нали заедно със света ще изчезнат и парите. :D


Истинското радио свети в тъмното

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: "Жълтини"

Мнение от lz2be » 12 дек 2012, 14:51

Ние понеже живеем 20г назад във времето явно ще сме единствените оцелели. От всички контести ще останат само нашите вътрешни и ще е скука :)

73 Боян



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 17 дек 2012, 14:42

Освен датата уточниха и часа. Ами ако не познаят ще има ли оставки?
http://uarl.com.ua/dalay-lama/index.html
73


LZ1CY

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: "Жълтини"

Мнение от lz2be » 17 дек 2012, 16:35

А Далай Лама знае ли, че са му сложили снимката под това пророчество? :D



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 17 дек 2012, 19:27

След като това е негово заявление и то до НАСА логично е да
му сложат и по'трета, е снимката е от младите му години но
това не е толкова важно. Много народ е изперкал вече.
73


LZ1CY

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ4ZD » 18 дек 2012, 08:28

Ей много интересно, все известни имена "NASA", "Далай Лама", а пък на официалните сайтове нищо няма - говоря за NASA, незнам Далай Лама да има официален сайт или поне фейсбук профил. И изведнъж "информацията" на някакъв украински сайт. За едно нещо се радвам, 21 декември настъпва след по-малко от 3 дни. А след около 4 (в събота сутринта) ще Ви пожелая "Добро утро" и ще се смеем на простотиите, които заливат интернет тия дни (и не само последните дни).



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 18 дек 2012, 11:58

Не напразно темата е "Жълтини", има "жълти" сайтове, "жълти" вестници
а ние си имаме тема "жълтини".Чувството за хумор трябва да се поддържа.
73


LZ1CY

LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1ONK » 19 дек 2012, 08:41



73! LZ1ONK/LZ7O

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ4ZD » 21 дек 2012, 13:22

Менте излезе цялата работа, поне в тази си част, в която края на света щял да започне в 13:11 часа. Взе че настъпи ... астрономическата зима ... !



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Жълтини"

Мнение от LZ1CY » 21 дек 2012, 13:50

LZ4ZD написа:Менте излезе цялата работа,
Ако някой е вярвал в това - да,за него е менте и трябва да се радва на това.
Ние,останалите, си приложихме чувството за хумор,както бях писал и преди.
Но.....наистина няма нищо вечно,рано или късно ще му дойде времето. Да
не се намесваме в "чуждите" /няма да казвам на кого,не съм "вярващ"/ работи.
Имахме една "служебна" сентенция - "Яж,пий и си носи новите дрехи".
73


LZ1CY

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: "Жълтини"

Мнение от lz1kz » 18 яну 2013, 14:24

Господи!
Ниспошли мне Терпения, чтобы выдерживать идиотов, ставящих помехи.
Мудрости, чтобы понимать что они больные и несчастные люди.
Потому что, Господи, если я попрошу у тебя Сил, то прибью этих кретинов! Аминь.

...а останалото - http://dl2kq.de/psi/5-6.htm


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

Отговори