Среща в Родопите 2012

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 13 ное 2011, 11:03

Уважаеми колеги , от няколко седмици имам една идея и чакам вашето мнение а тя е : Срещите в Родопите които се провеждат вече 11 години както до сега ги наричахме " Рожен ...."да се провеждат на различни места в Родопа планина като по този начин вие нашите гости ще видите и други хубави места и забележителности на Родопите .За 2012 година имам две предложения : Първото което на мен ми повече допада е да направим срещата на връх "Свобода "2000 м. (Наричано от някой "Енихан" ) близо на 13 км.от село Давидково .Условията са отлични .Има много навеси,вода,WC ,ток и хижа .Пътищата са не много широки но пък асфалтирани .
http://www.gradlucky.com/peakfreedom.html
Второто ми предложение е : Да направим срещата в село Ягодина близо до Ягодинска пещера но там вече проблема е липса на ток навеси и WC което си е малко проблемно .http://caves.free.bg/
Чакам вашите мнения и желания .Не е задължително да обсъждаме само тези две места може да се помисли и за язовирите и други хубави места важното е да са в Родопите .



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1FW » 13 ное 2011, 13:06

Догодина съм планирал да се разходя из района на Кърджали-Момчиловград и е голяма вероятност да се отбия на срещата в Родопите, където и да е тя. Като уточнявате мястото, ако знаете, казвайте и през кои репитри може да се работи оттам. Та ако някой минава наблизо да може да ви се обади.

Кога планирате срещата през 2012 година?

Споделям прочетено в Интернет:

На връх Свобода (N41.71227 E24.90698) е текето на Инихан баба. Мястото май е частна собственост - на някакво мюфтийство. Та ако срещата ще е там, вероятно ще трябва да е на разстояние от самия връх. Мястото е култово за мюсюлманите и времето на срещата трябва да не съвпада с някой от курбаните там.
Не знам кои навеси имаш предвид, ама има вероятност те да са строени точно за курбаните на мюсюлманите...

На десетина километра от Ягодинската пещера (http://www.yagodinska-peshtera.com/) има хижа Тешел (N41.67068 E24.35279).

Не съм ходил и на двете места и нямам лично мнение.

73, Сашо, LZ1FW



lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 13 ное 2011, 13:10

Точно заради курбаните трябва да се съобразим за датата и затова повдигам въпроса по от рано .Да навесите са правени с тази цел но няма проблем да се ползват .От връх Свобода се работи почти през всички репитри в южна България .Мястото не е частно .Просто там има Теке -това е като нашите параклиси !!!



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 14 ное 2011, 10:35

Казвайте за датата че тъкмо си планираме отпуските за догодина - шефа иска да ни подреди рано-рано. Освен това с тазгодишните ми придружители сме решили да си вземем една седмица отпуск предварително и си бяхме харесали хижата в която нощувахме. Ще следя дискусията! Нямам против смяната, стига да е за добро.


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 21 ное 2011, 18:06

Здравейте колеги, здравей и ти колега Мишо, дето нямаш уиски :D
Случайно попаднах на тази тема, но имам навика да не пропускам нищо съдържащо в себе си "Родопите" и както винаги останах приятно изненадан от подхвърлените идеи до тук. Искам да споделя с вас следното нещо...

Село Давидково и целият район около него е една изключителна, забележителна и приказна местност, а добрата новина е че това си е моето село и до момента не съм пропуснал година, през която да не се кача нагоре поне за седмица почивка. Всичко, което изписахте за района около хижата и за самия в.Свобода за съжаление е истина. Собствеността е на джамийското настоятелство и всичко е потурчено по възможно най-грозния начин, а последните години, през които съм искал да посетя хижата с голяма група мои приятели от цялата страна, винаги съм бил свидетел на тълпи от турско говорящи граждани, директно извозени от Хасково и Кърджали с рейсове, все едно за парламентарни избори, а и в повечето случаи са толкова много, че човек няма къде да седне или да разпъне палатка. Не отричам, че поради обстоятелствата всичко там се поддържа много добре, но... Текето, което е направено изцяло от скъп мрамор и което всъщност уж представлява гроб на турски поробител е построено на самия връх Свобода, от където и бива прекръстен на в.Инихан баба, което не мога да приема, но това е друга тема на разговор... Хубавото е, че тези турски сбирки не са чак толкова често, а пък аз си поддържам контакт с голяма част от местните жители и не би било абсолютно никакъв проблем да се заема с организацията на подобно мероприятие, запазвайки легла в хижата, в селото и всичко друго необходимо, стига да успеете да се организирате достатъчно време преди това (предполагам 1 месец е достатъчен). Гледката, която се разкрива от хижата и върха е зашеметяваща, а някои казват, че в хубаво време се вижда дори Бяло море. На 50 метра от хижата има сравнително нова шатра, която събира над 250 човека и е наистина много удобна за подобен род събирания. В случай, че някой има причина, поради която не може да спи в хижата, то мога да предложа близо 6-8 легла абсолютно безвъзмездно в селото, което е относително близо от самата хижа. Ако това мероприятие се състои бих искал да предложа и посещение на гроба на Митето - LZ5AZ, който до последно си живя в Давидково и който предполагам голяма част от вас познаваха (лека му пръст!).

Понеже не мога да обещая, че ще следя събитията във форума често, то можете да се свържете с мен по имейл на lz1kka@abv.bg или в скайп koko.angelov


Поздрави от Пловдив,
Коко Ангелов


73! LZ1KKA

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 22 ное 2011, 10:15

Коко, две въпросителни:
1. По твоя скайп - при търсене излизат няколко имена, от които поне две от Пловдив. Потърси ме на скайпа - vladi.daskalov LZ1KZ, за да не те объркам с някого... :D
2. Възможно ли е да пуснеш някоя друга снимка от местността или линк към хижата и мястото което се предполага да лагеруваме? Същото ще помоля и Мишо. Сам ще потърся в интернета нещо от и около Давидково.

п.п. Не ме притеснява засиленото турско присъствие по тези места, приемам го за нещо естествено. Все някак можем да се разберем с Джамийското настоятелство


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 22 ное 2011, 10:32

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 419&type=3 Това са снимки от посещението ми на връх Свобода с LZ 1 DJ това лято .Коцито има доста повече снимки и ще го помоля да ги качи.



lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 22 ное 2011, 12:28

Колеги, събрах и качих малко снимки от местността в специално създаден за целта албум. Можете да го прегледате на следния адрес:

http://djmighty.snimka.bg/mountain/davidkovo.635852.all

Имайте предвид, че хижата скоро претърпя лека модернизация и в момента мисля е с чисто нова дограма и чисто нови легла. Това го говоря по спомен. Входът на хижата има прекрасно южно изложение в комплект със страхотна гледка. Към беседката има прекарано електричесво, което може да се ползва за музика, осветление, скари, радио апаратури и др. По мои груби сметки пътят от Пловдив до там е около 70 км, като последната отсечка е с чисто нов асфалт. От снимките човек може да си помисли, че с.Давидково е ужасно далеч, но реално не е чак толкова страшно.

За колегите с наклонности към туризма мога да предложа еднодневен преход до съседната х.Преспа, като маршрута е по туристическа, идеално равна пътека. Ходенето в едната посока е към 2-3 часа, в зависимост от темпото, а изживяването си струва.


73! LZ1KKA

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 22 ное 2011, 12:39

Според мен мястото е идеално за нашата среща, стига да не се засечем с голям събор по това време.


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 22 ное 2011, 12:48

Ориентирайте се горе долу с датата за да мога да се свържа с който трябва и да разбера дали за тогава има планувани някави по-сериозни срещи. Щом набележим дните ще се обадя да запазя необходимия брой легла и ще се погрижа през времето, в което сме ние там, никой да не ни притеснява по какъвто и да било начин. Мястото не е чак толкова посещавано, колкото излиза от коментарите ми. Определено все още си стои чарът на девствената природа.


73! LZ1KKA

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 22 ное 2011, 15:02

Моята идея е срещата да се проведе след 15 юли . Ако има и други мнения не е проблем да се обсъдят .



lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 22 ное 2011, 15:08

lz1mnw написа:Моята идея е срещата да се проведе след 15 юли . Ако има и други мнения не е проблем да се обсъдят .
Имайте само предвид, че в почивните дни около 21-ви август се провежда събор на селото и при всички случаи горе ще има много хора. Това го казвам чисто информативно. Моите лични желания са срещата да се проведе в самото начало на лятото, а защо не и на пролет, но като цяло за мен няма никакво значение коя ще е датата.


73! LZ1KKA

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 22 ное 2011, 18:10

За тези 11 години през които правим срещата сме си патили много заради времето .да не забравяме, че връх Свобода е почти на 2000 м. Не случайно предлагам да е покрай 15 юли !!! Последната седмици на юли и началото на август в Родопите има много събори това също е от значение за срещата .НО по важно е да се съобразим с курбаните които се правят на връх Свобода .



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1FW » 22 ное 2011, 20:12

Без да съм бил там подозирам, че до към 1-ви юни там снегът може и да не се е стопил напълно. Понеже мразя и студа и калта лично на мен ще ми е по-приятно ако е по-топличко по време на срещата.
Хижа Свобода (1820 m височина) е на 480 метра по връх Свобода (1943 m височина). По данни от Интернет има 35 места
http://www.tourism-bg.net/hiji/156_1_hija_svoboda.html
Връх Преспа е висок 1999 метра и е на километър и половина по права линия от хижа Свобода.
Давидково е на 13 километра от хижа Свобода, 780 метра по-ниско. Или по-високо, ако от селото се качваш към хижата.

Курбаните и посещенията с религиозна или поклонническа цел са си проблем. Има ли начин да се разбере предварително кога ще се провеждат те?

Иначе мястото е хубаво и досега не съм открил в Интернет информация наблизо да са се появявали мечки. Нещо доста важно в Родопите.



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 23 ное 2011, 10:48

Уикенд през юли: 14-15, 21-22,28-29 юли. Съгласен съм и за началото на август, но нека организатора да определи подходящата дата според местния календар. Въпросът е да е свободно мястото, където да се събираме, място за палатков лагер и хижа на разумно близко разстояние без наплив на големи маси хора по други поводи...Успех!


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1dot » 05 яну 2012, 09:24

Аз мисля, че с мечките проблеми няма да има, като знам що гърмежи има целодневно :wink: Даже не съм убеден, че в радиус от 10 километра ще има такива..
Иначе аз съм за навсякъде сига да има повод. Вярно миналата година си бяхме в умален състав, а и времето си беше доста кофти, но в крайна сметка добре се получи пак. За това, мен ме бройте където и да решите да се проведе тазгодишната среща. Ако имате нужда от помощ - също съм готов да помогна до колкото мога!

Както се казва човек се учи от грешките си и мога смело да твърдя, че вече съм подготвен за всякакви метеорологични условия, а не като миналата година да си сушим обувките с щерката на огъня и да приритваме от студ :D И все пак, ако има хотел на близо ще си е плюс! Колкото и да е, все още ни е трудно къпането.

73!


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 08 яну 2012, 12:52

За много години на всички!
В днешния неделен ден, случайно се сетих за организацията, която правим и реших да се отбия за 5 минти във форума. Виждам, че не съм изпуснал много.
Скоро ми се отвори пътуване до с.Давидково. Отбих се и през хижата. Разбира се хижарят го нямаше, но по всичко личеше, че ремонтните дейности са приключили успешно. Сега не само вътре е обновено, а и фасадата отвън. Нови мебели, нова мазилка, нов покрив, нова дограма, нови легла... Всичко изглежда ОК! Реших, че още е прекалено рано за организации с отговорника там, но скоро и това време ще дойде...
В близост хотел няма, или поне не такъв, какъвто си го представят повечето. Долу в селото къщи за гости обаче бол. Има както стари, така и нови, при това доста модерни. Който има нужда или просто желание, винаги може да си наеме такава.

Поздрави,
Коко

LZ1KKA


73! LZ1KKA

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 09 яну 2012, 09:58

За много години, честита на всички четящи и от мен! Надявам се тази година да е късметлийска и всички желаещи да се съберем в сърцето на Родопа!


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 09 яну 2012, 13:48

ЧНГ и от мен най вече живи и здрави .Аз също изчаквам повече мнения за срещата но общо взето съм се настройл като време за провеждане на срещата от 15 юли до 15 август но трябва Кирето и lz 1 kka да разузнаят кога е свободно от традиционните курбани и тогава вече ще можем да се спрем и за дата .



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ4ZD » 09 яну 2012, 21:07

Има една "заета" вече дата, а именно:
Присъствено КВ състезание "ПРАВЕЦ 2012", Дата: 20/21/22 ЮЛИ 2012г.

Надявам се, че тази година отново ще посетя Родопите, вече с цялото семейство, за разлика от миналата.



lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 25 май 2012, 18:54

Среща в Родопите 27,28 и 29 юли 2012 връх "Свобода"(Енихан баба).
Да се надяваме ,че точно тогава няма да има много курбани пък ако има ще похапнем за здраве ...



lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 09 юни 2012, 11:47

Известно време нямах никакво време за хобито, съответно не съм посещавал и форума. Радвам се, че вече има определена дата.
Кажете до къде е стигнала организацията и с какво бих могъл да се включа аз? До тогава почти със сигурност ще имам и пътуване до връх Свобода и с. Давидково. Ако някой има нужда, скайпът ми е koko.angelov

Мишо, ако срещата се състои и инициативата се получи добре имаш от мен почерпка първокласно уиски! :)


73! LZ1KKA

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 11 юни 2012, 10:31

Това е 12 поред среща тъй,че не мисля да има някаква пречка и съм сигурен,че ще си заслужа уйскито :wink:



LZ1ROB
Мнения: 12
Регистриран на: 11 фев 2010, 19:20

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1ROB » 26 юни 2012, 20:01

Браво,чудесно сте го замислили.Надявам се да успея да дойда тази година (вече 2 подред пропускам)
Искам да попитам за пътя който е през Лъки и с.Манастир в какво състояние е, като гледам се споменава все село Давидково?
Изобщо откъде може да се стигне с лека кола и кой е най-удачният път от Пловдив?
Пътищата към село Планинско,Загражден,Стърница и околията са в добро състояние предполагам?
Не съм ходил в района,а ми се иска да пообиколя повечко,та затова разпитвам.Благодаря предварително :)
73!



lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 30 юни 2012, 14:00

През последните години е най-удачен и най-близък e пътят през Лъки. Тоест, от Пловдив през Асеновград, подминава се Бачково, след което при разклона на Юговското Ханче се завива на ляво. От там само нагоре посока Лъки. На разклона преди Лъки се прави десен завой, за да можете да влезете в самия град и съответно да излезете от другата му страна. От там само нагоре посока с.Манастир (най-високото населено място на Балканите). В с.Манастир има широк ляв завой с табела с.Давидково, а в средата на пътя между с.Манастир и с.Давидково се намира хижа Свобода. Пътят от отбивката на Юговското Ханче до Манастир не е перфектен, но и той си има своят чар. Отсечката от с.Манастир до хижата е изключително приятна и живописна, платното е тясно, но асфалтът е без забележки. Огромният брой чешми по пътя и приветливостта на родопчани са често срещани явления.

За тези от вас, които имате влечение към туризма, трябва да знаете, че районът е приказно красив. Има добре маркирана, туристическа пътека от х.Свобода до х.Преспа, която по спомен е на около 3ч. ходене. Маршрутът е изцяло полегат, много разнообразен и подходящ за не толкова опитни туристи, а мисля че става дори за колоездачи. От хижа Свобода до връх Свобода се стига по изцяло ново изградени стълби (около 600 на брой), като през 100-тина стъпала има беседки за почивка. Гледката от върха спира дъха, а при хубаво време рано сутрин казват, че се вижда чак до Бяло море!

Прикачам и малко снимки от личен архив:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


73! LZ1KKA

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 07 юли 2012, 21:32

Благодаря за подробното описание на lz 1 kka .Срещата наближава и ще се радвам да се видя с всички които ще присъстват.



LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1DJ » 15 юли 2012, 23:06

Драги колеги. Мястото е много добро. Имам преки впечатления. Прехода с кола е едно изживяване. Сега конкретно - преди около 4 часа говорих с хижаря на хижа вр. " Свобода". Места има, но за събота вечерта май него нямало да го има ??? Курбани за 28/29 юли нямало да има. каза, че под навеса с масите има контакти с ток. Да, ама чичо ви Коци, все пак, ще си носи генератор 650 вата. Така. За резервации - 0886/91-58-34 бай Асен Минчев. цена на легло 8 лв. на човек за една вечер. Пътя от с. Давидково до хижата е чудесен, с идеален асфалт, но е много тесен, все пак не е за любителско рали. Път до самия връх - НЯМА, пеша 602 стъпала с подходяща инфраструктура на всеки 50 - 100 нетра. За идващите през Юговско ханче и Лъки трябва да знаят, че пътя НЕ е първа младост. Да внимават --..-- ! До скора среща ! 73 LZ1DJ.



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1dot » 23 юли 2012, 12:39

Я го дайте на картата това чудо, че да се не лутаме много :) А не го и намирам аз,но може и в моя телевизор да е проблема.
Иначе семейството сме там - задължително :)


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

LZ1ROB
Мнения: 12
Регистриран на: 11 фев 2010, 19:20

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1ROB » 23 юли 2012, 17:04

Изглежда в гугъл мапс (където се опитах да сложа опътвания) има грешка,та затова прилагам друга карта.Излгеда и от Стара Загора също е по-удобно и кратко да се мине през Асеновград.После се отклонявате за Лъки,там в града трябва да търсите пътя за Четрока,Крушово,Манстир.Минава се през последното...Описано е в няколко поста по-нагоре.Прохода Давидково-Оряхово го дават подготвен за изкърпване,така,че не е препоръчителен (южния подстъп).Освен това трябва да минета чак през Кърджали.Вероятно това се отнася само за хората от съвсем източните части.
Аз вероятно ще идвам с кола и колело, ще имам и свободни места (както и за колело),но кой ден още не е ясно.Четвъртък,петък или събота.Иска ми се да направя нещо като документален филм за срещата и радиолюбитеството като цяло,така че доброволци за снимки ще са много полезни да разкажат по няколко думи,както от последните цифрови течения в хобито,та до старите лампови приключения и самоделни устройства.
Уви датите наближават,а аз още нямам яснота,но все пак ако някой прояви желание да пътуваме заедно от София,нека драсне едно лично съобщение.
До скоро, 73 Роберт.

Изображение



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1qz » 23 юли 2012, 17:53

хижа Свобода има следните координати
север 41 градуса 42 минути 33.89 секунди
изток 24 градуса 54 минути 07.79 секунди
Аз също препоръчвам маршрута който е показан по горе. През 2010 г. ходихме до района и останахме с добри спомени.
Всичко да е както сте го намисли и даже по добро
73!!! LZ1QZ Кольо



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1dot » 23 юли 2012, 21:49

Благодаря за картата и координатите ( ще ползвам GPS )! Имам някакъв смътен спомен, че веднъж за Рожен се юрнахме по тоя път ама може и да съм в грешка :) Както и да е направил съм трасето и го добавих в любими.

Моята жена има само един въпрос към тия, които познават мястото: Има ли чешма и беседка както на поляната до миналата година? Тъй като е доста вероятно да сме на палатка ( романтика ), а и естествено както винаги и малката ще е с нас та е важно да се знае дали има вода :)

А за филмчето ще помагаме до колкото можем и разбираме :)

73! Вальо


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 24 юли 2012, 18:38

Здравейте вода и беседки е пълно има и голям навес за 1000-2000 човека .Доколкото разбрах от по-горните коментари в навеса има и ток тъй,че генератор аз няма да качвам горе .



LZ1ROB
Мнения: 12
Регистриран на: 11 фев 2010, 19:20

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1ROB » 26 юли 2012, 14:51

Има ли някаква честота или репитер , която ще се прослушва от мястото на събитието?



lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 26 юли 2012, 16:46

145.450 на място а утре като се кача ще прослушам ефира и ще накарам някой да обяви тук на кой репитер ще работим .Най вероятно на R-2



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1dot » 27 юли 2012, 15:37

Пиша от върха:

Работна честота R2
Очакваме гости с ракия! :)

73! LZ1DOT


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kz » 27 юли 2012, 21:09

Потвърждавам.Преди час работих с Коцето от лагера - излиза перфектно на Р2


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1kka
Мнения: 11
Регистриран на: 12 юли 2007, 20:24
Местоположение: Plovdiv

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1kka » 28 юли 2012, 15:27

Ида... Младежта пристига от Пловдив след 2-3 часа...


73! LZ1KKA

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1RF » 30 юли 2012, 10:07

Родопите - това е нещо невероятно. Ние българите не знаем какво имаме и не ценим достатъчно това, което имаме. Благодаря на радиолюбителите от Смолян и региона за идеята да се разнообразят маршрутите и местата до които докосвайки се оставаме с поредното потвърждение, че Господ ни е дарил с прекрасна природа и трябва да ценим този дар. Благодаря на Мишо - LZ1MNW, Краси - LZ3KL и всички останали домакини, които се бяха погрижили за организацията. Мястото беше перфектно. Естествено не мога да пропусна LZ1DJ - Коцето и LZ1DOT - Вальо, от Ст. Загора, LZ2JA - Киро от В.Търново, които с развърнатата апаратура и антени допълваха усещането, което само радиолюбител може да изпита, попадайки в подобна обстановка на 2000 м. Не на последно място бих желал да спомена и за невероятното чувство, което човек изпитва при звука на гайдата на тази височина, дълбокото черно небе, невероятния млечен път и усещането за нищожност и в същото време за огромната ни значимост в тази вселената. Както винаги сладкодумния Краси разказваше така увлекателно за звездното небе /...хайде бе пич, разкажи още нещо за небето :)/, докато не завърши с: " Абе какво да разказвам повече от 5000 год. горе не се е случвало нищо интересно :)" Да не говорим за другарската вечер и спора чия ракия е по-добра...
Момчета, още веднъж благодарност и дълбок поклон.
Макар, че съм наясно, че и на вас не ви е леко в тези трудни години, ще бъда радостен, ако за догодина изпълните идеята си за ново място и възможността да се докоснем до региона на Девин или Доспат, както и ако радиоклуб "Портолагос" /с помоща и на кмета на Кърджали/ реализират идеята си да поканят наши колеги - радиолюбители от Турция и да се направи нещо като демонстрация на "мобилни радиолюбителски комуникационни центрове" /как звучи само а ... :) / Коце, идеята е супер, дерзайте и казвайте каква помощ ще ви е необходима!
До нова радиолюбителска среща - "Родопи - 2013" !
73
Милчо Миланов - LZ1RF



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz3kf » 30 юли 2012, 18:07

73!
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:26, променено общо 1 път.



lz1mnw
Мнения: 100
Регистриран на: 25 яну 2009, 12:34

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от lz1mnw » 30 юли 2012, 18:24

Благодаря за хубавите думи .В действителност срещите в Родопа планина вече ще бъдат на различни места всяка година .Още в петък вечер подметнах за две места за среща догодина и слушах внимателно за реакцията на нашите гости.Първото място за среща догодина беше язовир Доспат а второто под извора на река Арда .И двете места бяха приети чудесно .Приемам идеята и за хижа Марциганица и за Чудните мостове .Чудните мостове на мен повече ми допада и ще помисля доста сериозно НО все пак има време 1 година тъй ,че да сме живи и здрави другото е лесно.

Благодаря на всички които ни посетиха .Надявам се ,че наистина си прекарахме чудесно и сте видели част красотите на Родопа планина .

До нови срещи приятели 73 .

LZ 1 MNW - Мишо



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1NY » 14 авг 2012, 22:36

С поздрави за нашите приятели от Родопите!

Изображение
Изображение
Изображение

А останали те снимки: https://picasaweb.google.com/1136483266 ... 1208_Lyato#


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1ROB
Мнения: 12
Регистриран на: 11 фев 2010, 19:20

Re: Среща в Родопите 2012

Мнение от LZ1ROB » 03 окт 2012, 20:17

С маалко закъснение, ето нещо и от мен. :)
Това, което си бях наумил не се получи поради ред причини, но се надявам все пак тези няколко кадъра да ви харесат.
http://youtu.be/HXEWJB2B-XA?hd=1
Пожелавам на всички много здраве и всичко необходимо за да се видим пак догодина.
До нови срещи :)



Отговори